Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Britanicii testează "cabine pentru bețivi" în care petrecăreții pot să doarmă

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Karhu,I-ai stricat stirea.Posted Image .Da sa-I zic eu ca nema alcool la munca pana in vikend?Si ca marea majoritate-- e cuminti--.Numai ce am vazut  un desen animat :familia tr..eed,uud Afara e rau,afara sant pericole hai in grota la intuneric.BLEAH.

#20
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostKarhu, on 30 decembrie 2017 - 20:20, said:

Da, statisticile asa spun:

https://en.wikipedia...tion_per_capita

    Karhu, sterge link-ul ala in puii mei. Vad ca le-am luat fatza si la rusi si la americani. Posted Image

#21
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postmax_01, on 30 decembrie 2017 - 18:36, said:

Autoritatile ar trebui sa militeze pentru combaterea alcoolismului si nu pentru cheltuirea banului public pe asemenea cabine.Nu ma mira dispretul musulmanilor pakistanezi, arabi, turci, somalezi, care traiesc in aceasta tara, fata de britanicii nativi care sunt mari betivi.
Se incearca, prin ridicarea pretului la bauturi (erau foarte accesibile pana nu demult dpdv al pretului), limitele de ora cand poti cumpara (intre 10 am&pm), sunt destul de atenti cine cumpara (cer ID, daca te vad ca esti cam "ametit" nu te servesc etc).
E problema ca nu se consuma mult in timpul saptamanii ci mai mult in weekend (binge drinking) - si cand nu consumi mult, chiar si niste beri, 2 shoturi si o tigara e sufficient. Am locuit in zona studenteasca si weekendurile erau mai "interesante", combinate cu pre-drink sessions - fara multa mancare - mai degraba se mananca dupa.
Mai bine sa previna ceva fatal decat sa nu faca nimic si apoi continua campanii de prevenire (ceva statistici at trebui sa arate ca e o scadere in nr consumatorilor de alcool - normali sau binging).

Edited by Arianna-D, 31 December 2017 - 04:26.


#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Haideti sa punem totusi si niste poze:
'Tonight I have seen grown men crying in cells with remorse (or self-pity)': The tweeting policeman's New Year dispatch from UK's drunken streets of shame

sau unele mai vechi
http://www.mirror.co...2015-13-7102495
New Years night boozing across the UK

Edited by gumball3000, 02 January 2018 - 00:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate