Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Telekom - cat puteti fi de tepari!?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 super8, on 30 decembrie 2017 - 13:19, said:

Nu am spus ca sunteti "botist" !
Am vrut sa subliniez faptul ca dvs. cereti abonament GSM la Telekom si "pokemonu" de la telefon scrie in acte ca ati refuzat.

Acuma ori "pokemonu" ala nu stie pe ce lume traieste, ori v-a facut o favoare nefacandu-va abonamentul GSM !
ntz. Acel refuz, cica, poate fi si ceva de genul * a venit curierul si nu te.a mai gasit sau ai refuzat tu oferta in mod concret in fata curierului* . Ei m-au sunat sa-mi faca oferta, oferta acceptata de mine. Eram in zi buna, zic.

 TruculMagic, on 30 decembrie 2017 - 13:21, said:

Cu 85 lei , ai abonament nelimitat la toata familia , internet mult mai bun si cred ca iti mai raman si bani... daca mergi pe digi Posted Image
N-as crede. Fix, Tv si mobil? Dar, chiar si asa, am spus mai sus de ce m-au luat dracii si cu astia.

Pana mea, nu vad rezistentii sa strige * Stop hotia* in cazul astora. Astia iau cate putin de la milioane de indivizi. Adunat, facem autostrada pana la Luna.

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 12:29, said:

Acu ma suna un tugulan de la ei, sa-mi dea un abonament la mobil (n-am la ei decat pe cartela pre-platita). Ok, pun botul si de data asta, ba chiar am zis ca iau un abonament si daca sunt multumit de net, mai iau unul. Vraja marii, nici pana azi, din 3 noiembrie, n-a ajuns abonamentul la mine. M-am interresat la un magazin Germanos.  Apare, cica, ca-i refuzat.

Aici ai facut greseala... Cu siguranta aveai la ce sa vorbesti, aveai si telefon, aveai si abonament sau cartela dar... ai pus botul ca tot romanul la un telefon nou, in tolba Mosului.

#21
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 13:29, said:

N-as crede. Fix, Tv si mobil? Dar, chiar si asa, am spus mai sus de ce m-au luat dracii si cu astia.
2.38 euro "tva inclus" fix-ul - tv digital  27.83 lei cu tva si telefonia mobila incepe de la 4.8 euro si ajunge pana la 2.88 depinde de cate abonamente ai sau depinde daca mai esti abonat si la alte servici..
Faci un calcul tragi linie si vezi = Posted Image

Edited by porcusoru, 30 December 2017 - 13:33.


#22
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006

 TruculMagic, on 30 decembrie 2017 - 13:21, said:

Cu 85 lei , ai abonament nelimitat la toata familia , internet mult mai bun si cred ca iti mai raman si bani... daca mergi pe digi Posted Image

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 13:24, said:

N-as crede. Fix, Tv si mobil? Dar, chiar si asa, am spus mai sus de ce m-au luat dracii si cu astia.
Eu platesc 105 Lei la RDS, si asta include telefonie fixa, doua abonamente mobil cu internet nelimitat, internet 100mbps, si televiziune digitala cu pachetul HBO Maxpack activat. :)

#23
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 rosix, on 30 decembrie 2017 - 13:31, said:


Aici ai facut greseala... Cu siguranta aveai la ce sa vorbesti, aveai si telefon, aveai si abonament sau cartela dar... ai pus botul ca tot romanul la un telefon nou, in tolba Mosului.
Da, asa este. Erau ieftine fata de altii, piata. Aveam (am) si abonamentul ala, de aia cica.

Da, m-am abonat la ei pt ca dadeau si fuilme clasice. O jumate de an am prins, apoi le-au scos. Erau doua canale. Cand le scot, nu-ti scad din bani, cand iti baga fara voia ta alte rahaturi, te taxeaza.

 GUP, on 30 decembrie 2017 - 13:33, said:

Eu platesc 105 Lei la RDS, si asta include telefonie fixa, doua abonamente mobil cu internet nelimitat, internet 100mbps, si televiziune digitala cu pachetul HBO Maxpack activat. Posted Image
Bravo.
Dar ce te faci cu documentarele alea unde nu mai exista Romania ci doar Transilvania?

#24
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Bun venit în club!
Nu știu cum își angajează Telekom oamenii dar cred că singurul criteriu e prostia. Cu cât ești mai prost, cu atât ai mai multe șanse sâ ajungi angajatul lor.
Dacă stai de vorbă cu 10 operatori, vei afla 10 informații diferite. Acolo nu știe stânga ce face dreapta.
Mie unul mi-e scârbă când aud de ei.
Le doresc faliment rapid!

Edited by ammazon, 30 December 2017 - 13:37.


#25
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 ammazon, on 30 decembrie 2017 - 13:35, said:

Bun venit în club!
Nu știu cum își angajează Telekom oamenii dar cred că singurul criteriu e prostia. Cu cât ești mai prost, cu atât ai mai multe șanse sâ ajungi angajatul lor.
Mie unul mi-e scârbă când aud de ei.
Le doresc faliment rapid!
Eu zic ca-i peste tot la fel.
In Cluj am dat peste unul de la Orange care imi spunea mie si nevestei mele cat de alb este negrul. Vreo jumate de ora. I-am spus in final, tata, avem si noi cativa ani, ceva scoala, experienta, lasa naibii prostiile.

#26
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 13:29, said:

N-as crede. Fix, Tv si mobil? Dar, chiar si asa, am spus mai sus de ce m-au luat dracii si cu astia.
Sa crezi. Eu am TV L cu 26 lei/luna. Si mi-au oferit tel mobil nelimitat in RO si nelimitat net cu 20 lei/luna (ca-s client vechi) insa nu am vrut si tel de la ei.
Deci era 46 lei tel si TV.

#27
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Posibil să fie așa și la alții, nu știu.
Eu am fost abonat la orange aproape 10 ani, în anii 90, după care am trecut la Telekom, unde am rămas până acum.
Până să fie preluați de nemți, totul a fost foarte bine, am fost mulțumit și de servicii și de prețuri.
De când au venit leșinații ăștia, totul e o harababură în compania aia.

#28
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 ammazon, on 30 decembrie 2017 - 13:43, said:

Posibil să fie așa și la alții, nu știu.
Eu am fost abonat la orange aproape 10 ani, în anii 90, după care am trecut la Telekom, unde am rămas până acum.
Până să fie preluați de nemți, totul a fost foarte bine, am fost mulțumit și de servicii și de prețuri.
De când au venit leșinații ăștia, totul e o harababură în compania aia.
Pe cine i-a luat nemtii, Orange?

#29
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Romtelecomul a fost preluat de nemți și a devenit Telekom.

#30
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 ammazon, on 30 decembrie 2017 - 13:48, said:

Romtelecomul a fost preluat de nemți și a devenit Telekom.
aaaa...fugim si de la astia.
bre, ne halesc cu tot cu fulgi astia de limba germana.

 dorin_2k, on 30 decembrie 2017 - 13:41, said:

Sa crezi. Eu am TV L cu 26 lei/luna. Si mi-au oferit tel mobil nelimitat in RO si nelimitat net cu 20 lei/luna (ca-s client vechi) insa nu am vrut si tel de la ei.
Deci era 46 lei tel si TV.
Esti smecher fata de mine.

#31
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

 ammazon, on 30 decembrie 2017 - 13:35, said:


Nu știu cum își angajează Telekom oamenii dar cred că singurul criteriu e prostia. Cu cât ești mai prost, cu atât ai mai multe șanse sâ ajungi angajatul lor.
Dacă stai de vorbă cu 10 operatori, vei afla 10 informații diferite. Acolo nu știe stânga ce face dreapta.
Mie unul mi-e scârbă când aud de ei.
Le doresc faliment rapid!
adică tocmai nemţii care fac cele mai bune maşini şi românii tânjesc după ele mai mult decât după cele italiene, franceze, ungureşti sau britanice să dea faliment şi să aibă aşa management rău?? Eu cred că doar îşi bat joc de ţara care şi-a dat gratis telecomunicaţiile străinilor.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 13:29, said:

...
N-as crede. Fix, Tv si mobil?
...
Eu, la Digi, cu 102.78 lei am 5 abonamente optim nelimitat, internet Fiberlink 500 si televiziune cu 2 smartcamuri+ digifilm. Daca vrei si fix, mai dai 5 lei. (Din suma aia 1.32 lei reprezinta cost suplimentar la semeseuri in alte retele  care nu-s incluse la abonamentele digi nelimitat). Uite si desfasurat...

#33
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 _R_A_D_U, on 30 decembrie 2017 - 14:14, said:

Eu, la Digi, cu 102.78 lei am 5 abonamente optim nelimitat, internet Fiberlink 500 si televiziune cu 2 smartcamuri+ digifilm. Daca vrei si fix, mai dai 5 lei. (Din suma aia 1.32 lei reprezinta cost suplimentar la semeseuri in alte retele  care nu-s incluse la abonamentele digi nelimitat). Uite si desfasurat...
vaiiii, sunt in urma rau. Gata, reziliez contractul cu Telekom-ul. O fi si orgoliul de nationalist la mijloc, dar bag seama ca nu este nic romanesc pe piata. Pan la urma, pe langa neamt, tot unguru.i frate cu romanul.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 14:18, said:

vaiiii, sunt in urma rau. Gata, reziliez contractul cu Telekom-ul. O fi si orgoliul de nationalist la mijloc, dar bag seama ca nu este nic romanesc pe piata. Pan la urma, pe langa neamt, tot unguru.i frate cu romanul.
Mai am si storage-ul gratis (20 giga). Uite si factura:

#35
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Eu la digi am decat 4 optim nelimitat care fac cam 50 lei/luna..
Tv si internet am de la o firma de cartier care culmea providerul lor este telekom.. Tv si net ma duce 36 lei fix/luna
Deci un total de 50+36=86 lei
Fix nu am ca nu imi trebuie Posted Image Posted Image

Net merge asa:
[ http://www.speedtest.net/result/6922574963.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tv digital cu "pana acum" 10 canale HD si logic si analog...

Edited by porcusoru, 30 December 2017 - 14:28.


#36
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 _R_A_D_U, on 30 decembrie 2017 - 14:21, said:

Mai am si-ul gratis (20 giga). Uite si factura:
Ce-i aia storage?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate