Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Telekom - cat puteti fi de tepari!?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
Sa recapitulam;
de vreo 10-15 ani, cu pauza de 2 ani am, am abonament la Telekom, telefonie fixa, acum si TV. Chiar n-are importanta cu naiba s-a mai numit inainte, Romtelecom sau atceva. Fraieri ca mine v-au tinut pe picoare. Abonament ce acum este vreo 85 lei /luna, dar acum este cea mai mica suma lunara ce o platesc. Am dat si peste 150 . Intre timp cacaturi tipic romanesti, mi-am instalat si tv, mi-au prelungit cu japca si telefonia fixa, desi am discutat clar atunci conditiile. La factura a aparut si TVA etc. Cacaturi. A trecut.
Buna asa pana acum.
Acu ma suna un tugulan de la ei, sa-mi dea un abonament la mobil (n-am la ei decat pe cartela pre-platita). Ok, pun botul si de data asta, ba chiar am zis ca iau un abonament si daca sunt multumit de net, mai iau unul. Vraja marii, nici pana azi, din 3 noiembrie, n-a ajuns abonamentul la mine. M-am interresat la un magazin Germanos.  Apare, cica, ca-i refuzat.
Am sunat la ei, Telekom, dupa ce-ti pune melodia aia de retardati 10-15 min, te plimba inca 10-15 minute pe la 2-3 incapabili sa le explici la fiecare ce vrei, ajungi, cica, la *integrate*. Te transfera ei. Caci, acolo n-am resuit niciodata sa vb cu un pokemon. Am incercat de vreo doua-3 ori de pe tel fix de la birou si m-am lasat pagubas.
Hai sa sun de pe cartela aia de mobil. Aia trebuie incarcata sa vb cu ei.
Am incarcat-o azi cu vreo 5 euro. Fumez o tigara, cand sa-mi instalez o optiune, ma trezesc cu 2 mesaje, ceva de genul *ai instalat optiunea de 3 euro, multumim* etc. Atentie, INSTALAT. (O optiune de tot rahatul, ai intrat pe net o jumate de zi ramai fara el, apoi iti ia din creditul ce.l mai ai pe tel.)
Te doare mintea, frate. Maini invizibile tasteaza pe tel meu!
Cat puteti fi mai de nesimtiti???
Si un leu daca mi-l iei, imi apartine, se numeste furt, inselaciune. Daca eu am platit pentru un o branza de oaie de ce imi dai lapte de matza??? Sau poate nu-l cheltuiam cu voi, ori imi placea sa vad ca am in cont 5 euro. N-aveti bani de pocnitori de revelion?

Edited by ZorbaGrecu, 30 December 2017 - 12:33.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Inseamna ca iti place sa fii stresat. Daca tot nu iti place de ei, de ce ai acceptat cand te-au sunat?

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
nu fi sado-maso, treci la altii.
io am gasit unii la care totul e clar, nu sunt stelute, litere mici, nu sunt modificari, nu trebuie sa mai intru pe cost-control.

#4
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 dorin_2k, on 30 decembrie 2017 - 12:39, said:

Inseamna ca iti place sa fii stresat. Daca tot nu iti place de ei, de ce ai acceptat cand te-au sunat?
Am si zile bune ;)

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ai dovada ca nu ai refuzat?  ca daca doar vorbe....

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Cumetre, sa mor io de nu esti masochist :lol:.

#7
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 slai, on 30 decembrie 2017 - 12:44, said:

nu fi sado-maso, treci la altii.
io am gasit unii la care totul e clar, nu sunt stelute, litere mici, nu sunt modificari, nu trebuie sa mai intru pe cost-control.
care, bre?

 myshyk, on 30 decembrie 2017 - 12:46, said:

Ai dovada ca nu ai refuzat?  ca daca doar vorbe....
Ce dovada??

#8
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Hahhaa @Serafim606 mi-ai luat vorba din gura (ca sa zic asa) :D :D

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
rds.

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 12:46, said:

Am si zile bune Posted Image
pai si de ce nu ti le iei acum, ca's sarbatorile?
lasa-le pe alea rele pe dupa sarbatori, suni atunci la telekom.

#10
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 Serafim606, on 30 decembrie 2017 - 12:50, said:

Cumetre, sa mor io de nu esti masochist Posted Image.
Cre,ca!

#11
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@ZorbaGrecu de ce nu incerci rds-rcs? Macar aia au preturi fixe si altele (mai putin la mobil).. Plus ca au si mobil si tv si fix si net ...
Tot tacamul ca sa zic asa..

Edited by porcusoru, 30 December 2017 - 13:01.


#12
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Mai stiu eu pe unii , de la UPC, care mi-au "umflat" factura cu 10 lei pt Liga 1 la fotbal. Au motivat ca au "luat-o ca un acord tacit" faptul ca nu le-am raspuns la un flyer din factura. Cand am cerut urgent dezabonarea , amenintati fiind ei cu avocatul, mi-au cerut si serie carte identitate si CNP.  "Cand m-ati abonat nu m-ati intrebat de datele personale.Acum...?!?!."
Iti sta mintea in loc in ce tara traim.
...ca sa nu mai zic ca nici nu-mi place fotbalul.

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ceva imi da cu virgula aici:

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 12:29, said:

Sa recapitulam;
ma suna un tugulan de la ei, sa-mi dea un abonament la mobil (n-am la ei decat pe cartela pre-platita).
Ok, pun botul si de data asta, ba chiar am zis ca iau un abonament si daca sunt multumit de net, mai iau unul.
nici pana azi, din 3 noiembrie, n-a ajuns abonamentul la mine.
M-am interresat la un magazin Germanos.  Apare, cica, ca-i refuzat.

In orice caz, daca ai atatea nemultumiri de la compania asta eu te sfatuiesc sa platesti rezilierea contractului.
Nu de alta, dar daca te duci la altii poate o sa ai servicii mai bune si n-o sa mai fi stresat si nemultumit  Posted Image

#14
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 porcusoru, on 30 decembrie 2017 - 13:00, said:

@ZorbaGrecu de ce nu incerci rds-rcs? Macar aia au preturi fixe si altele (mai putin la mobil).. Plus ca au si mobil si tv si fix si net ...
Tot tacamul ca sa zic asa..
Is nationalist. La ei aveam TV si ma saturasem sa vad documentare din tara noastra unde trebuia sa deduc ca este vb de Romania. Era unul despre nu stiu ce vidra ce o arde prin Delta Dunarii. Mai, inclusiv pandarul vidrei, ala de la Apele Romane avea nume de ungur. M-am priuns ca-i vb de ai nostri dupa ce am vazut locticile si inscriptiile de pe ele. dar unde o mai fi delta la Dunare?! la Budapesta sigur nu. Asa ca, mi s-a pus rau pata pe ei si am trecut de vreo 6-7 ani la alti nebuni.

 super8, on 30 decembrie 2017 - 13:06, said:

Ceva imi da cu virgula aici:

In orice caz, daca ai atatea nemultumiri de la compania asta eu te sfatuiesc sa platesti rezilierea contractului.
Nu de alta, dar daca te duci la altii poate o sa ai servicii mai bune si n-o sa mai fi stresat si nemultumit  Posted Image
N-auzi ca-s botist. Consumator tipic. Fraier. Ce-ti da cu virgula?

#15
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@MKdens24kw asa am avut si eu la UPC tv-ul! Si sa dus perioada contractuala si cica "am intrat pe nedeterminat" mai pe romaneste cand vruia muschiul meu ma deconectam/reziliam fara taxe sau alte aberatii! Zic, bun ok! Trec ceva luni de zile si vine rds in oras (asta acus ceva anisori) ma duc sa reziliez, ce sa vezi, surpriza. Nu pot ca trebuie sa platesc taxa de reziliere, pe ce? Pe florile marului? Nee nici chip, e musai si gata..
Aiurea nu le-am mai platit nimic! M-au reziliat singuri pentru neplata! Acus vre-o 3 lunii de zile am vrut sa ma abonez iar pentru partea de tv ca aveau toate discovery, ce sa vezi dar stiti ca aveti o taxa de reziliere neplatita! WTF? Esti sanatos nenea? Nu platesc nimic! Si uite asa am ramas eu la firma asta de cartier la care sunt abonat si pretul este bun , canale mai putine (dar se baga in fiecare luna canale noi) deci este ok..So m-am lamurit si cu upc-ul!
In schimb la rds a fost alta poveste! Am stat vre-o 7 lunii chiar cu tv bn mersi ca uitase unu sa ma deconecteze din "tablou" si da recunosc am fost nesimtit aici si am stat asa.. Ete frate mare paguba in ciuperci Posted Image Posted Image

Edited by porcusoru, 30 December 2017 - 13:16.


#16
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 MKdens24kw, on 30 decembrie 2017 - 13:03, said:

Mai stiu eu pe unii , de la UPC, care mi-au "umflat" factura cu 10 lei pt Liga 1 la fotbal. Au motivat ca au "luat-o ca un acord tacit" faptul ca nu le-am raspuns la un flyer din factura. Cand am cerut urgent dezabonarea , amenintati fiind ei cu avocatul, mi-au cerut si serie carte identitate si CNP.  "Cand m-ati abonat nu m-ati intrebat de datele personale.Acum...?!?!."
Iti sta mintea in loc in ce tara traim.
...ca sa nu mai zic ca nici nu-mi place fotbalul.
Asa fac si astia; mi-au mai bagat 2 peograme de sport, unde din partea mea sa le scoata pe toate, mi-au mai luat vreo 2-3 ,lei, apoi inca nu stiu ce program de gagici, si atunci mi-au mai luat ceva bani. Ca sa ii refuzi tre sa le dai in scris. So, trebuie sa te apuci de scris epistole, de parca-s in armata acum 28 de ani si-mi tin gagica calda.

Am incercat sa aleg la astia si telefonia mobila pt ca sa nu mai am 7 mii de facuturi de la N firme. Imi sta inima cand vine postasul. Asa ca mai bine imi sta numai o data pe luna si nu de mai multe ori.
Acu o sa ziceti ca in epoca asta primim pe net. Am primit si pe net. Cu intarzieri de o luna si cu telefoane ca ma deconecteaza daca nu platesc. |Cand le-am zis ca n-am ce plati, n-am factura, s-au scos; *stiti am avut luna asta niste probleme cu mailurile, dar s-au rezolvat*. *Ok atunci, bagati fratilor iarasi pe hartie ca-i sigura treaba*.

Edited by ZorbaGrecu, 30 December 2017 - 13:18.


#17
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 ZorbaGrecu, on 30 decembrie 2017 - 13:10, said:

N-auzi ca-s botist. Consumator tipic. Fraier. Ce-ti da cu virgula?
Nu am spus ca sunteti "botist" !
Am vrut sa subliniez faptul ca dvs. cereti abonament GSM la Telekom si "pokemonu" de la telefon scrie in acte ca ati refuzat.

Acuma ori "pokemonu" ala nu stie pe ce lume traieste, ori v-a facut o favoare nefacandu-va abonamentul GSM !

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cu 85 lei , ai abonament nelimitat la toata familia , internet mult mai bun si cred ca iti mai raman si bani... daca mergi pe digi Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate