Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Visez foarte mult

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 jamesbond91, on 30 decembrie 2017 - 00:36, said:


pfff... sincer, la asa topicuri, asa raspunsuri:(..e vina mea:|..

Daca ai inteles ce ti-am scris eu in postarea nr. 2, pune mana si analizeaza, reflecta, nu cauta premonitii ca majoritatea celor care au vise si care uita de la mana pan' la gura ca au ascuns gunoiul sub presh.

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 jamesbond91, on 30 decembrie 2017 - 00:40, said:


E cam nasol sa te trezesti brusc..pe mine ma rupe capul daca realizez ca e vis si ca vreau sa ma trezesc:|..Vise lucide, sa fiu constient am avut..dar te sperii mai mult:)..incerci sa modifici visul, dar nu poti..De exemplu am incercat sa zbor, reuseasm doar sa sar o distanta apreciabila:)
Daca nu poti controla visul e de rau ! Vin relele gramada .

#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 jamesbond91, on 30 decembrie 2017 - 00:40, said:

E cam nasol sa te trezesti brusc..pe mine ma rupe capul daca realizez ca e vis si ca vreau sa ma trezesc:|..Vise lucide, sa fiu constient am avut..dar te sperii mai mult:)..incerci sa modifici visul, dar nu poti..De exemplu am incercat sa zbor, reuseasm doar sa sar o distanta apreciabila:)

Subconstientul tau iti da mesaje clare.. din pacate nu le intelegi.... Asta e... In timp o sa ajungi sa intelegi treaba cu fricile care, in loc sa fie infruntate in viata reala, rabufnesc in vis.
In viata reala poti sa faci ceva dar nu vrei sa faci... in vis vrei sa faci ceva dar din pacate... esti imobilizat.

 Baxon, on 30 decembrie 2017 - 00:43, said:

Daca nu poti controla visul e de rau ! Vin relele gramada .

98% din oameni nu pot controla nici macar viata lor reala (sunt total spectatori), daramite visele.

Edited by rosix, 30 December 2017 - 00:45.


#22
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

 Baxon, on 30 decembrie 2017 - 00:40, said:

Pai ce ar fi sa deschidem toti topice cat de vartos ne kkm si alte aiureli ?!
Cand vad ca scrii de premonitii m-apuca rasul ...Posted Image

bine, sa nu-mi recomanzi topicul la nimeni:)..nu de alta..dar ii prostesc pe oameni:|..Acum, pot sa zic si eu, e topicul meu, fac ce vreau cu el:)..dar ,SUNT MAI PRESUS DE ASTA:))))
Sunt pe un forum, pe internet..imi permit si eu sa vorbesc despre ce vreau eu:)..in cazul de fata, despre vise Posted Image

 rosix, on 30 decembrie 2017 - 00:44, said:

Subconstientul tau iti da mesaje clare.. din pacate nu le intelegi.... Asta e... In timp o sa ajungi sa intelegi treaba cu fricile care, in loc sa fie infruntate in viata reala, rabufnesc in vis.
In viata reala poti sa faci ceva dar nu vrei sa faci... in vis vrei sa faci ceva dar din pacate... esti imobilizat.



98% din oameni nu pot controla nici macar viata lor reala (sunt total spectatori), daramite visele.

le inteleg..cel putin asa cred,  .de exemplu, visez ca alerg:)..am visat 2 ursi mari maro:)..am cautat semnificatia lor pe internet..Nu ma ajuta cu nimic, chiar daca inteleg semnificatia lor:)..dar, poate si pentru ca sunt in depresie si nu prea imi pasa de nimic:|..nu caut sa ma victimizez , desi poate pare Posted Image..

 rosix, on 30 decembrie 2017 - 00:44, said:

Subconstientul tau iti da mesaje clare.. din pacate nu le intelegi.... Asta e... In timp o sa ajungi sa intelegi treaba cu fricile care, in loc sa fie infruntate in viata reala, rabufnesc in vis.
In viata reala poti sa faci ceva dar nu vrei sa faci... in vis vrei sa faci ceva dar din pacate... esti imobilizat.



98% din oameni nu pot controla nici macar viata lor reala (sunt total spectatori), daramite visele.

sa-mi fie oare frica..frica de ce?..frica sa merg mai departe?..suna putin dramatic:))..

Edited by jamesbond91, 30 December 2017 - 00:56.


#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 jamesbond91, on 30 decembrie 2017 - 00:51, said:

le inteleg..cel putin asa cred,  .de exemplu, visez ca alerg:)..am visat 2 ursi mari maro:)..am cautat semnificatia lor pe internet..

Aia doi ursi maro sunt doua chestii pe care trebuie sa le infrunti in viata reala...si pe care le amani de azi pe maine, sau le-ai bagat cu totul sub presh... ce e asa de greu... Nici mama Omida nu ti-ar putea spune mai clar...

#24
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

 rosix, on 30 decembrie 2017 - 00:56, said:


Aia doi ursi maro sunt doua chestii pe care trebuie sa le infrunti in viata reala...si pe care le amani de azi pe maine, sau le-ai bagat cu totul sub presh... ce e asa de greu... Nici mama Omida nu ti-ar putea spune mai clar...

Problema e in felul urmator..sufar de insomnie, ca urmare a depresiei..ma trezesc noaptea de 2-3 ori..de fiecare data am cate un vis..Vis destul de lucid..majoritatea sunt influentate de ce fac eu in ziua respectiva, ce filme/serial mai urmaresc- sunt uimit de mine cateodata , de cat de exact imi amintesc de unde visez detaliile..dar, am si cateva vise cheie, vise care incearca sa-mi arate ceva..Aici incerc sa vad ce semnificatie au..

Chestia e ca, ma cam obosesc...de o luna o tot tin asa:|

#25
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Subconștientul se distreazã cît dormi...
Cu vîrsta, joaca înceteazã, conexiunile se rup, dupã ce cã visezi mai puțin, nici nu le mai ții minte!
Este normal ce ți se întîmplã
Anormal ar fi sã nu visezi!!!!

#26
Iondepedeal2018

Iondepedeal2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.12.2017
eu sunt mahmur toata ziua adica sunt apatic vreau sa imi revin nu mai muncesc de 3 ani de zile

#27
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Coșmaruri? Zi mersi că nu

#28
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

 calbog, on 30 decembrie 2017 - 13:29, said:

Coșmaruri? Zi mersi că nu

n-am cosmaruri..doar am vise  despre nimic..

Edited by jamesbond91, 30 December 2017 - 13:51.


#29
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
La mine îi opusul, as vrea sa visez dar nu reusesc. Cam odata pe saptamana se intampla sa-mi amintesc ceva, dar as vrea mai des, ca de obicei sunt vise placute. Nici visele urate nu ma deranjeaza prea tare, ca la astea ma cam prind ca nu-s reale si am ajuns sa fac misto in vis.
Deci, castraveti murati s-a notat, altceva?

#30
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

 sandel1, on 30 decembrie 2017 - 14:33, said:

La mine îi opusul, as vrea sa visez dar nu reusesc. Cam odata pe saptamana se intampla sa-mi amintesc ceva, dar as vrea mai des, ca de obicei sunt vise placute. Nici visele urate nu ma deranjeaza prea tare, ca la astea ma cam prind ca nu-s reale si am ajuns sa fac misto in vis.
Deci, castraveti murati s-a notat, altceva?

castraveti murati cu mustar:)..pentru vise lucide..sa-i mananci inainte sa te culci:)..

#31
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007

 sandel1, on 30 decembrie 2017 - 14:33, said:

La mine îi opusul, as vrea sa visez dar nu reusesc. Cam odata pe saptamana se intampla sa-mi amintesc ceva, dar as vrea mai des, ca de obicei sunt vise placute. Nici visele urate nu ma deranjeaza prea tare, ca la astea ma cam prind ca nu-s reale si am ajuns sa fac misto in vis.
Deci, castraveti murati s-a notat, altceva?

Intr-o perioada aveam cosmaruri destul de des, insa incepusera sa imi placa :))

Era foarte interesant cand aveam vise complexe, era ca un film. Am avut unul cu ceva extraterestrii, si fiinte din afara planetei noastre. Pe scurt: planeta era pe cale de distrugere si toti urma sa murim, dupa ce s-a distrus planeta toata lumea care era pe ea a murit, insa fiecare s-a "reincarnat" instantaneu intr-un alt univers paralel. Atunci mi-am dat seama ca de fapt fiintele din afara planetei noastre sau divinitatile eram chiar noi, insa din universuri paralele. A fost interesant ca tot visul a parut sa fie foarte lung (cateva zile parea sa fii durat desfasurarea actiunii) iar scenele din vis erau foarte bine definite, ca un film HD.

Mai aveam un vis recurent in care era ceva o vrajitoare pe un tron, si trebuia sa ma bat cu ea si "minionii" ei. Initial se voia a fi cosmar, insa a inceput sa imi placa si invatasem anumite tactici sa o inving :))

In alt vis eram la tara si ma jucam pe langa gard unde erau diverse plante, era o planta ca o papadie pe care daca o atingeai mureai instant. Am atins-o in vis si restul visului a fost doar cu mine stand intins pe jos (AFK). La fel, desi in mod normal trebuia sa fie un cosmar pana la urma a devenit destul de amuzant.

In ultimul timp nu prea mai tin minte visele, chiar imi e dor sa mai am un vis complex (gen cel cu extraterestrii) pe care sa il tin minte, unele storyline-uri erau chiar demne de scenarii de filme.

#32
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
eu am avut vise, unde ma bateam cu cineva (un fel de maimuta umanoida- era un desen animat jhonny quest)..si stiam tehnici de lupta din mortal kombat..interesant era ca puteam continua visul a doua zi:))..

Edited by _-_, 30 December 2017 - 16:58.
Nu era necesara citarea integrala a ultimului post.


#33
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
@jamesbond91

Ai vreo dependenta de care nu poti sa scapi? Persoane, substante, obiceiuri, etc?

 Buleandra94, on 30 decembrie 2017 - 15:02, said:

Mai aveam un vis recurent in care era ceva o vrajitoare pe un tron, si trebuia sa ma bat cu ea si "minionii" ei. Initial se voia a fi cosmar, insa a inceput sa imi placa si invatasem anumite tactici sa o inving Posted Image)

In alt vis eram la tara si ma jucam pe langa gard unde erau diverse plante, era o planta ca o papadie pe care daca o atingeai mureai instant. Am atins-o in vis si restul visului a fost doar cu mine stand intins pe jos (AFK). La fel, desi in mod normal trebuia sa fie un cosmar pana la urma a devenit destul de amuzant.

Cam cate ore pe zi joci jocuri pe calculator (eventual consola, nu ca ar conta diferenta)?

Edited by effect, 30 December 2017 - 23:15.


#34
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007

 effect, on 30 decembrie 2017 - 23:13, said:

@jamesbond91

Ai vreo dependenta de care nu poti sa scapi? Persoane, substante, obiceiuri, etc?



Cam cate ore pe zi joci jocuri pe calculator (eventual consola, nu ca ar conta diferenta)?

In ultimul timp nu prea am timp sa ma mai joc, poate cateva ore pe saptamana. Atunci da, cred ca ma jucam mai mult, insa visele nu prea aveau legatura cu tipurile de joc pe care le jucam (FIFA, CS:GO, Sah), nu ma jucam niciun RPG sau nimic science-fiction care sa aiba legatura cu visele.

#35
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012


 effect, on 30 decembrie 2017 - 23:13, said:

@jamesbond91

Ai vreo dependenta de care nu poti sa scapi? Persoane, substante, obiceiuri, etc?



Cam cate ore pe zi joci jocuri pe calculator (eventual consola, nu ca ar conta diferenta)?

In cea mai mare parte visele sunt reconstituri din actiunile noastre pe timp de zi. Sentimentele si emotiile contribuie foarte mult.
Vreti sa tineti minte toate visele? Faceti-va obiceiul sa le notati intr-un caiet intr-o ora aleatorie din noapte.

#36
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Mai nasol e cind visele sint ff realiste.
Cam prea realiste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate