Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problemele Telekom Mobile pe care le-am intalnit

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Lista de probleme, testati si voi si spuneti daca la voi apar problemele astea sau nu si anuntati daca observati ca s-au rezolvat. La fel, daca aveti alte probleme in plus fata de astea puteti sa completati lista.

La abonamente

1. Emiterea facturii cu intarziere, dureaza cam 2 saptamani sa apara in Myaccount
2. Confirmarea cu intarziere a platii facute online in Myaccount (de obicei o saptamana)
3. Eroare atunci cand incerci sa activezi un pachet nou de continut web tv in myaccount (Modificarea opțiunii nu a putut fi efectuată. Te rugăm să încerci mai târziu.)
4. Parola de selfcare nu functioneaza. La relatii cu clientii ei spun ca au resetat parola, sa astepti un sms de confirmare si sa incerci cu ultimele cifre din cnp. SMS-ul nu vine niciodata, ultimele cifre din cnp nu functioneaza ca parola.
5. Nu se poate efectua activarea pachetelor de continut web tv telefonic la 1234 (iti spune ca nu poate fi facuta decat online) si nici la *100# (ai nevoie de parola de selfcare care nu functioneaza)


La Telekomtv.ro (pachetul mini tv care vine cu abonamentul)

1. Anumite emisiuni inregistrate au eroare pe parcursul programului. Urmaresti o inregistrare, se blocheaza si nu poti sa treci mai departe nici cu seek.
2. Multe emisiuni nu pastreaza inregistrarile din ultima saptamana
3. Nu se pot activa pachete de continut decat din myaccount (care nu merge)

La cartele

1. Optiune de 6 euro activa, activat gigaday, consuma trafic pe telekomtv.ro, netflix si hbo (doar pe youtube nu consuma trafic)

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Telekom e un dezastru; absolut tot e facturat în Euro (deh, companie deșteaptă ... ), plătești dublu față de Romtelecom dar suportul tehnic e și mai sictirit și îmbrăcat cu șepci roz, când le spui că viteza e la o treime din ce plătești (caz concret, plătesc abonament de 20, viteza e <6, îi rog să mă factureze în consecință) îți spun "nu sunt garantate și probabil de vină e sistemul dvs." și alte prostii similare.

Parcă mai rău s-au prostit de când se joacă de-a magenta, dar s-au prostit pe bani grei și servicii proaste.

#3
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Ma refeream sa discutam concret, pe probleme punctuale, asa cum le-am enumerat eu. Ca o statistica, sa vedem ce nu merge si sa aflam cand si daca se repara.

#4
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Mai trec 10 ani pana se rezolva problemele

#5
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Sa se repare ce? Am impresia ca nu ai idee ce haos e acum in interior, spuneti multumesc pentru ca inca mai functioneaza ceva.

#6
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
E de ajuns sa citesti 2 minute pe aici ce spun utilizatorii ca sa iti dai seama ce haos e si cat de praf sunt serviciile. Dar nu asta era ideea topicului asta. As fi vrut sa facem o statistica asupra care sunt si cum evolueaza problemele cu care se confrunta fiecare. Ar fi interesant de urmarit dupa un anumit timp mai ales daca la un moment dat o sa se termine povestea Telekom in Romania prin vanzare, faliment, preluare, fuziune, etc. In plus toti cei care nu au avut parte de experienta Telekom ar putea sa vada exact, cat se poate de clar, unde si cat de tare scartaie.

Deci daca tot ati raspuns aici, puteti spune si cu care din problemele mentionate de mine va confruntati? Sau daca nu e scrisa in lista sa o adaugati? Hai, ca nu-i asa greu.

#7
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View PostAlexis, on 30 decembrie 2017 - 00:43, said:

E de ajuns sa citesti 2 minute pe aici ce spun utilizatorii ca sa iti dai seama ce haos e si cat de praf sunt serviciile. Dar nu asta era ideea topicului asta. As fi vrut sa facem o statistica asupra care sunt si cum evolueaza problemele cu care se confrunta fiecare. Ar fi interesant de urmarit dupa un anumit timp mai ales daca la un moment dat o sa se termine povestea Telekom in Romania prin vanzare, faliment, preluare, fuziune, etc. In plus toti cei care nu au avut parte de experienta Telekom ar putea sa vada exact, cat se poate de clar, unde si cat de tare scartaie.

Deci daca tot ati raspuns aici, puteti spune si cu care din problemele mentionate de mine va confruntati? Sau daca nu e scrisa in lista sa o adaugati? Hai, ca nu-i asa greu.

Pe mine personal ma deranjeaza faptul ca, avand doua abonamente de mobil, nu pot vedea in "my account" factura detaliata!
Am sunat la RC, dar nu au fost in stare sa ma lamureasca!... M-au "pasat" la un alt serviciu, unde dupa 45 de minute de asteptare am inchis...
Foarte utila ideea deschiderii acestui topic, poate mai vad si ei si mai repara cate ceva...
Eu unul, dupa vreo 3 ani de Dialog (Orange) si inca vreo 12 cu Vomafone, ma simt totusi ok cu Telekom, facand comparatie cu ce am "suportat" pana la ei!

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005

View PostAlexis, on 29 decembrie 2017 - 23:26, said:

La cartele

1. Optiune de 6 euro activa, activat gigaday, consuma trafic pe telekomtv.ro, netflix si hbo (doar pe youtube nu consuma trafic)

Confirm.

#9
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
Telekom fix. factura emisa cu intarziere si de 20 de zile. culmea ca au sunat sa ma atentioneze pt neplata facturii.  cand i0am intrebat care factura ?, mi-au spus ca stiam ca factura se emite pe 20 ale lunii.

#10
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.03.2011

View PostAlexis, on 29 decembrie 2017 - 23:55, said:

Ma refeream sa discutam concret, pe probleme punctuale, asa cum le-am enumerat eu. Ca o statistica, sa vedem ce nu merge si sa aflam cand si daca se repara.

Se repara cînd vor pleca din Ro și vor administra alții șandramaua !

#11
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004

View PostModemuri3G, on 30 decembrie 2017 - 12:35, said:


Se repara cînd vor pleca din Ro și vor administra alții șandramaua !

Tu cu care din problemele pe care le-am mentionat te-ai confruntat? Sau ce alte probleme ai intampinat?

#12
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Poststrongsss, on 30 decembrie 2017 - 08:40, said:

mi-au spus ca stiam ca factura se emite pe 20 ale lunii.
Asta este culmea impertinentei. sa dai vina pe client pentru problemele sistemului tau de facturare

#13
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Deci sa înțeleg ca alte probleme nu sunt?

#14
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Facturile venite mai mari dar și suportul clienți extrem de prost și smenarit ( alt cuvânt nu am găsit pe moment ).
Am din 21 septembrie făcută o sesizare dar nici până astăzi nu stiu ce sa făcut,ca nu răspunde nimeni.

#15
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
La cartela problema ridicata de tine nu exista. Traficul in Netflix, Youtube, Facebook, HBO Go nu se tarifeaza.

#16
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Pai mi-a consumat.

#17
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Si mie imi consuma HBO GO...

#18
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Eu am vazut chiar ieri doua filme si nu a consumat deloc. Am optiunea 7.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate