Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Note 8 - discutii despre autonomie

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#73
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Gata am  revenit inapoi pe 7.1.1 .Pe timp de zi nu poti evalua diferentele prea bine dar pe timp de noapte in 8 ore consumul e un pic peste dublu la baterie pe Nougat...poate mai tarziu o sa revin daca se face ceva la consumul bateriei.

#74
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
INCREDIBIL, INCREDIBIL dupa ce am pus cu odin softul Oreo de Franta si consuma baterie cam 5-6% in 8 ore , am revenit inapoi la Nougat iar ieri am pus inapoi Oreo ...OTA  pentru Romania. Deja am 9 ore si consumul la baterie este 2% cu 2 cartele la doi operatori diferiti, Telekom si Orange. In aceleasi conditii de utilizare a fost testata bateria cu reset total inainte de a pune Oreo si reset dupa am dat 2 reseturi totale si am pus pe curat totul. Nu am crezut ca softul pt Romania sa fie mai performant ca cel de Franta.

#75
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
A gasit careva o explicație “științifică” de ce când încarci telefonul pe wireless charger baterie câștiga din capacitate ? Mi se pare puțin dubios.

#76
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
@crixalis,nu cred ca are puterea de regenerare pentru cei care au pierdut mai bine de 200mAh.De exemplu la mine a urcat de la 3050 la 3100.Doar atat.Acum se plimba valoarea intre 3080 si 3090.Incetineste procesul de deteriorare insa nu-l opreste.

#77
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Si la mine a ajuns la 3087 de la 3056 si continua sa creasca .

#78
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Cand sunt acasa in weekend cu locatia dezactivata si net pe wifi tine bine bateria. In rest in timpul zilei cu toate activate scot cam 3-4 ore sot si cand ajung pe la 18 acasa am cam 20%. Au fost zile cand nu am apucat seara. Eu sunt multumit!Din decembrie il am. Pe phone info am in jur de 80 de cicluri si 3247 capacitate.Attached File  Screenshot_20180409-213807.jpg   27.48K   55 downloadsAttached File  Screenshot_20180409-213813.jpg   10.76K   58 downloads

#79
smentoma

smentoma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 27.04.2008
E normal ca pe Romania sa fie mai,bine optimizat decat pe Franta difera modem-urile. Modemul inbunatateste semnalul la date si wifi si cu cat e mai bun cu atat se cinsuma bateria mai greu

#80
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Am pus firmwareul ROM 8.0 cu odin si hard reset, sunt la a treia incarcare si am observat ca pe oreo nu tine la fel de bine bateria, asta in cazul meu. Tind sa cred ca era mai bine pe 7.1.1 Si la voi e la fel?

#81
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
@Cipri_m78,pentru modul meu de utilizare,cu Oreo sunt mai multumit decat cu Nougat.Cam asa era si pe topicul de S8/S8+,la upgrade.ul pe Oreo,parerile erau impartite,dupa primul update,lumea mai multumita.

#82
smentoma

smentoma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 27.04.2008
Eu am asteptat cateva zile sa se aseze bateria. Am incarcat 3 4 zile fara fast charging peste noapte si pot sa spun ca sunt multumit de baterie acum. Dar am facut factory reset fara smart switch. Instalat aplicatue cu aplicatie pe curat. Nici i data de pe nougat nu a ramas.

#83
Bogdaan91

Bogdaan91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.09.2016
Colegi, nu ma prea pricep la telefoanele cu Android, am un Note 8. As dorii sa stiu ce soft a fost inainte de Samsung Experience 9.0 upgrate Android Oreo, deoarece am fost foarte multumit de baterie, de ultimul update sunt dezamgit :( nu tine la fel de mult bateria ca si inainte. Pot sa trec la softul anterior ? Multumesc

#84
trancerem

trancerem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2007
eu sunt multumit de baterie pe 8. in sensul ca este la fel de slaba :)
standby-ul este foarte ok, dar cat folosesti ecranu e nasol. Asta e, n-ai ce sa ii faci.
eu de multe ori nu ajung seara cu el fara incarcare daca am o zi de folosire mai intensa. E un minus venind de la mate 10 pro.
Btw nu opresc nimic, wifi gps 4g dual sim, bluetooth cu gear 3.
Ma gandesc sa trec pe s9+ cand mai scade pretul sau p20pro ( dar mi-e ca o sa vreau iar ecranu de samsung )

#85
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014

View PostBogdaan91, on 20 aprilie 2018 - 21:43, said:



Daca ai facut ultimul update(sec.patch aprilie) nu mai poti face downgrade.Bateria imi pare ca tine mai bine pe Oreo decat pe Nougat,insa eu am facut o resetare.

View Posttrancerem, on 26 aprilie 2018 - 08:01, said:



Tocmai display.ul este cel mai mare consumator la Samsung.Nu cred ca pe S9+ autonomia va fi peste cea de la Note8.In testele sintetice N8 sta mai bine.

#86
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Pe note 8 aveti drain pe bixby, gear vr verificați aplicatiile astea in all apss la fiecare in parte. Eu le.am dezactivat pe astea 2 si momentan nu mai am drain

#87
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Ma cam enerveaza de la update. Am tot felul de crash-uri, ba cand fac split window, ba cand fac cast pe TV din youtube, ba cand am waze si spotify... Nu trec 2-3 zile fara sa nu crashuiasca ceva.

#88
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Eu il am de ieri... am avut mate10 pro iar înainte s8+ iar pe oreo aceleași probleme cu drain batetie

#89
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Stie cineva ce face aplicația OM customize? Am vazut ca papa ceva baterie...

#90
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Ai Vodafone?Iti instaleaza aplicatii specifice operatorului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate