Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

OUG27 / 2022 referitoare la plafo...

recomandare service Citroen

Lanterna dubla PNI Adventure F200...
 Hematom creier ( cred )

Intrebare productie invertor, imp...

Transfer GBP din cont .RO in UK

Logitech g502 lightspeed
 30 sau 90 de zile pentru inmatric...

Ecograf portabil pentru acasa

Recomandare powerbank usor <1...

Probleme parchet!
 O lectie pe Autostrada!

Xiaomi 12S Ultra

Anvelope si jante iarna Suzuki Sw...

PSD, PNL si UDMR ingroapa si PNRR.

Roboții vor lăsa 800 de milioane de oameni fără loc de muncă până în 2030, iar problema va fi mai gravă în cadrul țărilor bogate.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

Infinitty

Infinitty

Senior Member

• Grup: Senior Members
O parte a lor, restul freaca manganu.

Pe toate nivelele exista clase privilegiate.

Stiu lucratori publici la salubritate, altii pe escavatoare, care pe langa salarul barosan fac ciubuc lucrand cu masinile statului, vand motorina, asfalt, tevi, samd.

La nivelul de sus tot felul de responsabili cu protectia muncii, pompieri pe fabrica si alti taietori de frunze la caini.

Altii responsabili cu curatenia desi exista firme de curatenie ce raspund, apoi responsabili cu te miri ce alte ciudatenii.

vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

Guru Member

Eu cunosc direct sau indirect o multime de sefi in si de companii.
Nu stiu pe nici unul care lucreaza mai putin ca mine, majoritatea baga 80 de ore.
De functiile astea pe pile fara nici o utilitate reala nu te contrazic, dar aia nu sint sefi in companii.

Infinitty

Infinitty

Senior Member

Pai cum nu sunt sefi daca au si 2-3 subordonati si aia frecatori de menta si au functie de supervizor si sef departament.

Stiu un manager care toata ziua statea ori se plimba la geamul biroului spre muncitori si mai cobora si intre ei. Practic asta nu avea cand sa lucreze in acte ori pe PC, eventual dadea ceva telefoane, dar mai mult nu facea.

vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

Guru Member

Dar ce are România cu restul lumii?

Infinitty

Infinitty

Senior Member

Mda, aproape nimic in comun!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate