Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Huawei P10Lite, Lenovo K6Note, Asus ZenfoneMax3, Redmi Note4,LG G4

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Cumparare telefon (Azi) bugetul e de pana in 11 mil. si doresc sa nu mi se consume bateria repede ca S4 . Carti , muzica , Browsing mai intens , videouri , youtube twitch . Nu vreau sa ma joc pe el.
Am dat ca exemplu telefoanele de mai sus , am pus o intrebare aici
https://shopniac.ro/...telefoane-4888/
Si mi-a spus sa merg pe P9lite si daca imi permite bugetul inca putin sa iau P10 Lite (intrebarea de jos de tot) .Telefoanele ele poate sunt toate ok si nu o sa fie problema indiferent de alegere...
Nu fac spam sau troll , sa se inteleaga.

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
In bugetul tau m-as orienta spre Xiaomi Mi A1 sau Moto G5S Plus.

#3
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Imi si de ce? , fara suparare

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Pe ambele ai display mare, hardware bun si prietenos cu bateria (S625 + 3/4GB RAM) si Android stock.

#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
motorola e tentant... Place la mine Moto

#6
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
P10 Lite are autonomie ok si arata chiar bine pe albastru.

#7
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Baiatul acela de pe Shopmaniac spunea
Sorin27 Dec 2017
Salut ! Ce telefon imi puteti recomanda (buget de 100-200 $) As vrea sa il folosesc la browsing , videouri , youtube,twitch , carti , deci as vrea un ecran decent , ca marime si poate contrast , si bateria sa nu isi bata joc de mine ca Samsung Galaxy S4. Nu o sa ma joc pe telefon , doresc sa precizez. Eu am auzit de Blue R HD , Lenovo P2 , ZTE Zmax Pro , Huawei P9 lite , acum nu sunt chiar in aria mea de expertiza , de aceea postez aceasta intrebare , ce credeti ca trebuie sa iau , nu trebuie sa va limitati la modelele pronuntate de mine , doar am vrut sa dau ex. ce vazusem pe net. Va multumesc anticipat . Sarbatori fericite si numai sanatate .
Raspunde
JP - editor ShopniacJP27 Dec 2017
Eu ti-as recomanda P9 Lite sau daca iti permiti un P10 Lite, care e ceva mai rapid. Huawei face telefoane foarte bune in gama de pret pe care ai mentionat-o.
Raspunde
Sorin28 Dec 2017
Deci P10 lite este o alegere sigura pe langa Xiaomi Redmi Note 4 si Asus zenfone 3 max sau LG G4 Duos ?
Raspunde
JP - editor ShopniacJP28 Dec 2017
Mie asa mi se pare.
Raspunde
Sorin28 Dec 2017
Iti multumesc enorm , sa ai o zi superba !
Ti-am citit multe articole si ma tt gandisem ce sa aleg intre toate aceste telefoane bune , dar o sa ma duc pe alegerea ta fiindca ai mai multa experienta si te cred asa. Poate singurul minus este bateria de 3000mA , sper sa fie destul de ok pentru harti , browsing si filmulete
Raspunde
JP - editor ShopniacJP28 Dec 2017
Nu te lasa pacalit de bateriile de 3500-4000 mAh. Conteaza si optimizarile aduse de producator pe partea de consum. Huawei e decent la stand by time, dar sta bine la screen on time, deci cred ca ai suficienta baterie pentru o zi intreaga de folosire intensa a telefonului.

Cica conteaza si optimizarea bateriei/cnsumului si Huawei e foarte versatil , si nu trebuie sa pic in capcana cu performanta pe hartie , bateriile de 3000-4000 mA

View Postfarausername, on 28 decembrie 2017 - 12:05, said:

P10 Lite are autonomie ok si arata chiar bine pe albastru.

Posted Image Posted Image

#8
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Huawei este 242 $ , Note 4 este 190$ , Mi A1 este 259$
https://www.compari....4895155/?sgst=1
Si este 1000 de lei pe extreme digital .
Dar nu stiu parca as merge pe Huawei..

#9
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
(presupunand ca nu iei in considerare telefoane gen Mi A1 sau G5+)

ZF3 Max si LG G4 sunt gunoaie, mai ales primul.

Lenovo K6 Note e ok, dar are suport software destul de prost. Bateria este buna, totusi, iar 3GB de ram sunt ok pentru vreo 700-800 de lei.

Huawei P10 Lite e cel mai bun daca vrei design si un telefon putin mai compact. Totusi nu cred ca e chiar asa diferit fata de P9 lite.

Intre astea cel mai bun e Redmi Note4. Bateria este extraordinara, are cel mai bune specificatii (sd625+4GB ram si 64 de stocare), suportul este bun (xda developers) asa ca poate poate il rootezi la urmatoarele versiuni de android, iar ecranul e cel mai bun dupa cel de la LG G4.

#10
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
P10 lite este ok, am si p9 lite si p10 lite. Ultimul este mai subtire, are sticla pe spate, clar trebuie husa pentru ca aluneca foarte usor.
Bateria tine si 3-4 zile daca este folosit doar pentru apeluri si ocazional net si jocuri . În regim intensiv de utilizare rezista o zi.
P9 lite mi-a cazut de n ori pe gresie, asfalt, avand doar husa de silicon si folie, are ecranul intact.
P10 lite a luat doar cateva cazaturi pe parchet, pare sa fie ceva mai fragil .
Pipaie si tu toate telefoanele si vezi care-ti place, apoi te decizi.

#11
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
In orice caz evita zenfone 3 max. Are prietena si-i slab de tot. A dat 200 de euro pe el dar nu face nici 160. Poze slabe de tot, procesor foarte slab, la convorbirile pe Skype se aude foarte rau. Bateria tine ok dar nu pare de 4100 mah. Eu am p9 lite varianta 3 g ram si-i net superior.

#12
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Scuze de la ultimul meu comentariu , dupa ce am dat refresh de mai multe ori sa vad daca a mai scris cineva , am cumparat telefonul. Am fost la GrandArena in Altex si acolo un baiat de treaba mi a recomandat Huawei P10lite , si a spus sa nu am dubii , castiga detasat.
Dupa am fost un Sun Plazza sa iau telefonul , ca in Grand nu avea decat ala de test , si am vrut unul sigilat si asa mi s a si recomandat. Nu avea nici in Sun... si baietii de acolo mi au recomandat sa iau Moto G5... (sa scape de marfa :)) pana la urma am un Moto G5S Plus ,e tare dragut si sunt precaut si caut sa am grija de el.

Va implor , va cer ajutor , nu fac troll , sunt 100% serios , va rog sa nu ma luati la misto . Am primit azi acest mail de la Youtube cum ca ... puteti vedea :


Ce ar trebui sa fac ? Am intrat pana la urma , am riscat dand click pe link , m am gandit ca pot fi niste tipi ce se folosesc de indivizi naivi sub domenii false si le ofera false premii ca sa le fure toate infrmatiile. Am selectat dintr iPhone7 si iPhone 7 Plus pe cel din urma in culoare Jet Black , si acum sa completez informatiile de livrare , adresa. Ce ar trebui sa fac , va rog ...

#13
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
https://forum.softpe...5#entry22219485

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate