Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Periuta electrica merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Toti care au mi-au zis ca merita.

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Merita una electrica, pina nu folosești nu înțelegi diferența.
Eu am ultrasonica, folosesc acumulatori la ea, daca se descarcă pun alții rapid.

#21
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
rahat cu apa rece.Am colgate360, luat de ....ce vreti.Are saracia ceva rotund in varf mobil si ceva dedesubt fix.Sta in sertar la baie.Tot cu ,analogica,ma dau.Posted Image .Da cand o comit,o fac bine ca timp.Enervant e ca nu gasesc cu hard,numa soft sau medium.Asta electrica daca apas mai tare se blocheaza.BTW,am dinti normali,nu de mistret sau politician sef.Am pierdut 2.

#22
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016
Dacă întrebarea e dacă merita un gunoi de periuța electrică, răspunsul e sigur nu.
Dacă însă te referi la una buna, gen Phillips ultrasonic, da, merita, diferența nu e mare ci enorma.

#23
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
https://forum.softpe...ina-aliexpress/

Tot un coleg cu Dr. Meyer spune că nu e chiar așa simplu cu consumabilele periuței ...

#24
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Eu foloseam clasica si de curand am luat electrica (de vreo 2 luni). E diferenta destul de mare. Eu cred ca merita. a mea e ceva ieftina (30 del ei) AEG cu capete schimbabile si se gasesc si capete pe la 30 le lei 4 bucati. Folosesc baterii si tin destul. Ma asteptam sa tina 3-4 zile dar tin mai mult.

Edited by PoeOvidiu, 27 December 2017 - 10:26.


#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011
eu am folosit 6 ani de zile un Oral B, acum dupa 6 ani ii s-a stricat motorasul si trebuie sa schimb periuta. Ma tot gandesc sa revin la o periuta normala datorita pretului. 3 capete Oral B costa 13-20€ in functie de model. O periuta simpla costa 1-2€ maxim. Odata la 3 luni o schimb, asa ca este clar care este varianta mai avantajoasa.

Nu exista teste care sa dovedeasca faptul ca periuta electriconica este mai efectiva per total, ajunge la rezultatul dorit mult mai rapid decat cea normala. Adica spalarea cu periuta electronica trebuie sa fie undeva la 2-3 minute, cu o periuta normala 3-4 minute.

Rezultatul este 99% ident.

#26
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010

 business11, on 27 decembrie 2017 - 14:52, said:

eu am folosit 6 ani de zile un Oral B, acum dupa 6 ani ii s-a stricat motorasul si trebuie sa schimb periuta. Ma tot gandesc sa revin la o periuta normala datorita pretului. 3 capete Oral B costa 13-20€ in functie de model. O periuta simpla costa 1-2€ maxim. Odata la 3 luni o schimb, asa ca este clar care este varianta mai avantajoasa.

Nu exista teste care sa dovedeasca faptul ca periuta electriconica este mai efectiva per total, ajunge la rezultatul dorit mult mai rapid decat cea normala. Adica spalarea cu periuta electronica trebuie sa fie undeva la 2-3 minute, cu o periuta normala 3-4 minute.

Rezultatul este 99% ident.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TsKcZmLdxC4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by R10, 27 December 2017 - 19:36.


#27
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Philips Sonicare HealthyWhite HX6712/43 costa 217 lei in 2015. Pana ieri a costat in jur de 300. Astazi e 415 (!) lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate