Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Intrebare referitoare la Facebook Ads si prag de facturare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Buna seara

AM o itnrebare referitor la Facebook ADS
La ce se refera pragul de facturare?

Daca eu am ales 30 de lei pentru cheltuielile cu o reclama pentru o campanie de o zi (24 de ore). Cu alte cuvinte am ales Boosted Post la o postare. Dar de ce imi spune, ''vei primi o factura atunci cand vei cheltui 100 de lei'' Eu asta nu inteleg. La ce se refera?
Tranzactia nu mi se debiteaza maine cand se termina campania aleasa de mine? Adica, suma de 30 de lei cheltuita sa figureze ca tranzactie efectuata maine dupa cele 24 de ore.
Si o alta intrebare. La ce factura se refera? E doar o tranzactie online prin intermediul Facebook Ads. Eu nu sunt dispus sa mai cheltuiesc in viitor 100 de lei pentru facturare. Poate voi cheltui pana in 80 de lei.

Edited by knight28, 26 December 2017 - 22:00.


#2
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Ei nu fac o factura pentru fiecare click pe care il primesti. Daca nu ajungi la pragul de 100 de lei atunci o sa platesti suma pe care ai acumulat-o (eg: 30 lei) la sfarsitul lunii, sau dupa o anumita perioada (o saptamana de ex.)

Dupa ce ajungi la pragul de 100 lei si platesti cu success pragul se va majora (ca sa nu faca prea multe facturi).

Poti avea mai multe campanii platite pe aceeasi factura, de aceea nu se emite factura imediat cum se termina campania.

Edited by Buleandra94, 26 December 2017 - 22:23.


#3
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007

View PostBuleandra94, on 26 decembrie 2017 - 22:21, said:

Ei nu fac o factura pentru fiecare click pe care il primesti. Daca nu ajungi la pragul de 100 de lei atunci o sa platesti suma pe care ai acumulat-o (eg: 30 lei) la sfarsitul lunii, sau dupa o anumita perioada (o saptamana de ex.)

Dupa ce ajungi la pragul de 100 lei si platesti cu success pragul se va majora (ca sa nu faca prea multe facturi).

Poti avea mai multe campanii platite pe aceeasi factura, de aceea nu se emite factura imediat cum se termina campania.
Dar maine mi se retrag din card acei 30 de lei? Teoretic maine ar trebui sa se realizeze tranzactia.
Daca nu ajung deloc la 100 de lei si dupa ce mi se vor retrage banii eu imi sterg contu lde advertiser? Factura n mai primesc nu?

Edited by knight28, 26 December 2017 - 22:39.


#4
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Cred ca banii de pe card se vor transfera dupa ce factura o sa fie emisa.

Factura o sa fie emisa oricum. Facebook nu are cum sa primeasca bani fara sa emita factura. Daca stergi contul, probabil doar ca tu nu vei mai primi factura, insa ea va fi emisa oricum. Probabil o sa iti trimita factura pe e-mail.

LE: Eu nu prea am lucrat cu Facebook Ads, insa la Google Adwords asa fac: clickuri -> factura -> plata (la prag sau dupa o anumita perioada, insa dupa ce factura pe acea suma a fost emisa)

Edited by Buleandra94, 26 December 2017 - 22:47.


#5
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

View Postknight28, on 26 decembrie 2017 - 22:29, said:

Dar maine mi se retrag din card acei 30 de lei? Teoretic maine ar trebui sa se realizeze tranzactia.
Daca nu ajung deloc la 100 de lei si dupa ce mi se vor retrage banii eu imi sterg contu lde advertiser? Factura n mai primesc nu?
Banii nu ii platesti maine, ci atunci cand se factureaza, dar ei fac o verificare frecvent.

De exemplu daca pui o reclama pentru o saptamana si buget de 500 de lei, in momentul in care o faci ei verifica daca ai suma respectiva pe card, iar apoi la anumite intervale verifica iar. Mi s-a intamplat mie sa mai iau niste bani de pe card cand era o reclama activa si m-au anuntat dupa vreo 3 zile ca nu mai am suma disponibila pe card si sa o depun daca vreau sa continue reclama.

Dupa cum ti s-a spus si mai sus, ei iti factureaza o data pe luna, dar cred ca poti modifica si sa iti factureze mai des (nu am nicio reclama activa acum si nu ma lasa sa ma uit acolo).

#6
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007

View Postm0rpheus, on 27 decembrie 2017 - 01:13, said:

Banii nu ii platesti maine, ci atunci cand se factureaza, dar ei fac o verificare frecvent.

De exemplu daca pui o reclama pentru o saptamana si buget de 500 de lei, in momentul in care o faci ei verifica daca ai suma respectiva pe card, iar apoi la anumite intervale verifica iar. Mi s-a intamplat mie sa mai iau niste bani de pe card cand era o reclama activa si m-au anuntat dupa vreo 3 zile ca nu mai am suma disponibila pe card si sa o depun daca vreau sa continue reclama.

Dupa cum ti s-a spus si mai sus, ei iti factureaza o data pe luna, dar cred ca poti modifica si sa iti factureze mai des (nu am nicio reclama activa acum si nu ma lasa sa ma uit acolo).
Multumesc pentru informaiti, dar daca nu mai am nevoie de ei de Facebook ADS bna imi sterg si contul, trebuie oricum sa-mi efectuezse tranzactia sa sa platesc pentru acei 30 de LEI. Poate nu vreau sa ajung lsa 10 0de LEI. Sunt Ţepari ăştia.

#7
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Cu ce sunt tepari? Daca nu ajungi la 100 lei o sa iti factureaza pentru cei 30 lei la un moment data. De ce ai vrea sa iti stergi vreodata contul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate