Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Racheta alba - acum la TVR 2 !

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Incepand de marti 26 decembrie 2017, ora 14.10,  TVR 2 va difuza in fiecare zi din saptamana serialul pentru copii "Racheta alba". Imediat va fi difuzat si un alt serial indragit de copii, Fram.

Edited by KLMN, 26 December 2017 - 13:24.


#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Peste o ora, nu acum.

Racheta albă

Episodul 1 Serial* Episodul 1 Serial TV de aventuri, pentru copii, realizat dupa romanul omonim al lui Ludovic Roman. RegiaCristiana Nicolae Cu:Radu Cristian Nicolae, George Constantin, Silvia Năstase, Ivona Cezar Aventuri. Doi copii, în vacanţa de vară, sunt antrenţti în o serie de aventuri, după ce descoperă în podul casei un document vechi din secolul al VI-lea care dispare însă. Devin detectivi şi membri ai unei echipe cu care fac o serie de descoperiri în laboratorul lor de cercetări cosmice, numit "Racheta albă".

Fram

Episodul 1 Serial * Episodul 1 Scenariul de Vasilica Istrate, dupa romanul lui Cezar Petrescu Fram, ursul polar. O productie a Studioului de film TV în colaborare cu Casa de Filme 5 Producatori delegati: Nadina Rudeanu, Cornel Cristian In distributie:Octavian Cotescu, Carmen Galin, Adrian Vîlcu,Gina Patrichi, Ioseffini, Aurel Giurumia, George Mihaita,Violeta Andrei, Dem Radulescu, Costume Neli Merola. Decoruri Dumitru Georgescu Un film de Elisabeta Bostan

Edited by Wzzz, 26 December 2017 - 13:09.


#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ce serial e ala?

Asta cumva
https://ro.wikipedia...ă_(film_serial)

#4
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 karax, on 26 decembrie 2017 - 13:10, said:

Ce serial e ala?

Asta cumva
https://ro.wikipedia...)

Probabil SF !! Io-s batran Posted Image ...dar n-am auzit de Racheta Alba....Fram insa l-am vazut.

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ma rog , fie primit , dar nu prea vad cu ce ajuta vestile astea ca se reiau cine stie ce seriale. Mai benefic ar fi daca am primi vreo veste ca ne creste inteligenta

#6
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 dalu364, on 26 decembrie 2017 - 13:12, said:


Probabil SF !! Io-s batran Posted Image ...dar n-am auzit de Racheta Alba....Fram insa l-am vazut.
Am avut cartea Fram,ursul polar in copilarie...dar niciodata nu am citit-o ca nu m-a interesat. Citeam altele.

#7
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

 karax, on 26 decembrie 2017 - 13:16, said:

Ma rog , fie primit , dar nu prea vad cu ce ajuta vestile astea ca se reiau cine stie ce seriale. Mai benefic ar fi daca am primi vreo veste ca ne creste inteligenta

Suntem pe aria "seriale de film", daca nu te intereseaza subiectul si vrei alte vesti, mergi pe aria respectiva. Se gasesc destui useri care sa aprecieze aceste informatii.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Ciudat. Serialul asta stiam ca a fost distrus intr-un incendiu la revolutie. De altfel de atunci nu s-a mai auzit nimic de el.

 karax, on 26 decembrie 2017 - 13:16, said:

Ma rog , fie primit , dar nu prea vad cu ce ajuta vestile astea ca se reiau cine stie ce seriale. Mai benefic ar fi daca am primi vreo veste ca ne creste inteligenta
Creste, dar trebuie filme si carti, nu manele si sarmale.

#9
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pfuu ce ma uitam la el pe vremea aia... Dar nu am rabdare sa ma uit la TVR2 la el. Poate ca dupa ce o sa il difuzeze pe tot o sa apara pe undeva sa ma uit si eu ca omul.

#10
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015

 dalu364, on 26 decembrie 2017 - 13:12, said:

Probabil SF !! Io-s batran Posted Image ...dar n-am auzit de Racheta Alba....Fram insa l-am vazut.
ioi cum de n-ai auzit de racheta alba?! eu cred ca n-ai avut copilarie...

Edited by 3sat, 26 December 2017 - 13:38.


#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 slai, on 26 decembrie 2017 - 13:33, said:

Ciudat. Serialul asta stiam ca a fost distrus intr-un incendiu la revolutie. De altfel de atunci nu s-a mai auzit nimic de el.

He,he.Multe ar fi trebuit sa dispara la revolutie sau s-a zis ca au disparut/eliminat,insa totul a fost o minciuna.

 karax, on 26 decembrie 2017 - 13:16, said:

Ma rog , fie primit , dar nu prea vad cu ce ajuta vestile astea ca se reiau cine stie ce seriale. Mai benefic ar fi daca am primi vreo veste ca ne creste inteligenta

Daca urmaresti distributia lui Fram (sunt convins ca n-ai facut-o) o sa observi o lista cu actori de prima mana,a caror prestatie si prezenta reuseste sa creasca nivelul de inteligenta a spectatorului.

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 slai, on 26 decembrie 2017 - 13:33, said:

Ciudat. Serialul asta stiam ca a fost distrus intr-un incendiu la revolutie. De altfel de atunci nu s-a mai auzit nimic de el.
Cred ac a fost doar manipulare...

#13
buuli

buuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 01.10.2007
Acum, nu-i ca si cum serialul asta nu s-ar gasi complet pe youtube....

#14
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

 buuli, on 26 decembrie 2017 - 14:27, said:

Acum, nu-i ca si cum serialul asta nu s-ar gasi complet pe youtube....
Ai vazut si calitatea? Poti sa te uiti la el? Probabil pe un cuptor cu microunde se vede bine...

Edited by Seteh, 26 December 2017 - 14:35.


#15
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Yo credeam ca zici de Bitza  :))  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FXMuNmbegbs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Serialul ala care incepe cu racheta Saturn? :D

#17
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Nu-mi placea nici cand eram mic.

#18
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Eu intai am citit cartea, apoi a aparut si filmul. Imi spunea sotia scenaristului Ludovic Roman, ca acesta a fost dezamagit ca regizoarea si-a distribuit propriu fiu in rolul principal din film. Romanul se referea la un copil mult mai mic decat cel ce a interpretat rolul principal.

Edited by KLMN, 26 December 2017 - 15:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate