Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Lipsa primirii raspunsurilor finale

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Buna ziua si sarbatori fericite va doresc !

Voi deschide acest topic deoarece ma tot macina o problema legata de lipsa primirii unor raspunsuri finale in urma interviurilor.

De-a lungul timpului, am fost la multe interviuri. Nu exagerez, dar la 70 % din interviurile la care am fost si la care am fost asigurat ca voi primi raspuns final, indiferent daca este pozitiv sau negativ, nu am primit niciun raspuns pana in ziua de astazi. Am primit si raspunsuri finale, chiar daca au fost negative, dar acestea au fost putine in comparatie cu absenta primirii raspunsurilor finale.

Cel mai recent exemplu este de pe 19 decembrie, cand am fost la interviu, toate bune si frumoase, iar la final, doamna de la HR m-a asigurat ca a doua zi dupa-amiaza (20 decembrie) voi primi raspunsul final. Azi suntem in 26 decembrie, nu am primit niciun raspuns....deci este clara si cu aceasta firma.

Acum vin si va intreb pe voi: patiti la fel, se intampla sa vi se promita primirea unui raspuns final si in realitate nu il mai primiti ? Ce este de facut ? Sa fortez nota si sa ii sun sau sa ii las in pace, pana la urma ei decid pe cine angajeaza sau nu.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si o zi buna va doresc.

Edited by MembruAnonim, 26 December 2017 - 08:51.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Welcome to real life. Multi nu se deranjeaza sa dea raspunsuri negative, asta e clar. Altii trimit cind le tuna, chiar si dupa un an jumate.

#3
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
Ai putea sa suni, dar daca omul a zis ca te suna, si nu te-a sunat..:|..asta e:(..recomand pastele, ieftine si bune pe vreme de criza;)

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
Faza cu HR-istele astea e ca o mare parte din timpul lor presupune realizarea unei baze de date cu potentiali angajati. Si te mai cheama si la interviuri aiurea de multe ori.

Patit asa o data. Fusesem la un interviu prin Februarie, primesc raspuns in August ca ma vor... le-am zis ca s-o XXXX usor ca mi-s deja angajat la concurenta

#5
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Asa e, rar te suna cu feedback-ul negativ, dar nu-ti bate capul sunandu-i, daca te voiau te cautau ei.

#6
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
lipsa unui raspuns este un raspuns negativ.....dupa mine

#7
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
cel mai bine e sa-i suni tu si sa le zici ca nu esti interesat deoarece ai primit o oferta de la firma x (concurenta lor de pe piata).

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013
Aceasta este piata muncii din Romania......Posted Image

#9
Iondepedeal2018

Iondepedeal2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.12.2017
Eu le+am primit pe toate raspunsul sunt toate Pozitiv negative in functie de c.......rie

#10
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010
... "doar cei selectati vor fi contactati"

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013

View PostFreeThinker, on 26 decembrie 2017 - 12:00, said:

... "doar cei selectati vor fi contactati"
Aceasta propozitie este inserata in toate anunturile......Posted Image

#12
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Daca ti se spune ca o sa primesti raspuns indiferent de rezultat si nu primesti, bucura-te ca nu te-ai angajat la firma aia de oligofreni retardati.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFreeThinker, on 26 decembrie 2017 - 12:00, said:

... "doar cei selectati vor fi contactati"
Nu este adevarat. Cum am spus si in primul mesaj, din acest topic. Aud fraza " indiferenet de raspunsul primit, ca este pozitiv sau negativ, te vom suna si te vom anunta ".

Edited by MembruAnonim, 26 December 2017 - 12:34.


#14
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostMembruAnonim, on 26 decembrie 2017 - 12:33, said:

Nu este adevarat. Cum am spus si in primul mesaj, din acest topic. Aud fraza " indiferenet de raspunsul primit, ca este pozitiv sau negativ, te vom suna si te vom anunta ".
Inseamna ca nu te-ai incadrat in nici una din situatii . Posted Image

#15
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Trebuie să ai răbdare! Eu am primit două răspunsuri favorabile după un an şi ceva; deja mă angajasem în altă parte de aproape un an.

#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMembruAnonim, on 26 decembrie 2017 - 08:50, said:

Acum vin si va intreb pe voi: patiti la fel, se intampla sa vi se promita primirea unui raspuns final si in realitate nu il mai primiti ? Ce este de facut ? Sa fortez nota si sa ii sun sau sa ii las in pace, pana la urma ei decid pe cine angajeaza sau nu.

De magari ce sunt si de sclavi ce considera candidatii si, ulterior, angajatii... Lipsa unui raspuns inseamna respingere clara.  Ei au banul, ei decid.
In mod normal n-ar trebui sa-ti bati capul ci sa boicotezi capitalismul corporatist orice forma ar avea.

Pe de alta parte, un raspuns negativ, fie el formulat colorat, corporatist, trimis pe mail, nu e cu nimic mai putin dezamagitor decat lipsa oricarui feedback.  Tot asa de kkt te simti.

Exista o vorba:  Daca stai la masa cu bogatanii si ajungi sa depinzi de banii lor, vei muri in mizerie.

Edited by rosix, 26 December 2017 - 18:40.


#17
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Cum ce e de facut, daca te irita treaba aceasta ii suni si ii intrebi

Eu am facut asta de vreo doua ori.
Mi-am descarcat naduful si le-am explicat ca si timpul meu este important, iar daca mi-am rupt cateva ore din el pentru a merge la ei la interviu, isi pot rupe si ei un minut pentru a ma anunta decizia, mai ales daca mi-au promis acest lucru.

Edited by Damascus77, 27 December 2017 - 11:01.


#18
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
păi cum să primești răspuns între 20 și 26 decembrie ? ce, ei în perioada asta altă treabă n-au ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate