Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 

Revelion TV 2018

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Antena 1 și 3 transmiteau Revelionul de la Piața Constituției parcă.

#56
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
O mizerie crunta a fost la TV, Dan Negru a fost cum stie el mai bine... penibil, Kanal D au fost dubiosi, au incercat ei sa mimeze ceva umor. Romania TV au adus pe "Luceafarul Huilei" imbracat in "pijamalele alea pe post de costum, la Pro ultimul lucru a fost insula aia, de parca tot anul nu au timp sa emita.

Si la concertul de la Viena am vazut cativa rataciti care filmau cu telefonul, dar per total altceva.

#57
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Nu mai stiu cine canta si le zicea ceva de telefoanele sus si aia zump! cu lanternutele, doar pirotehnicele oficiale si atat.. Pana prin 2005 cred, mai vedeai asa pe margini artificii aruncate din public.
Da dom'ne, la Pro de Anul nou ne ardea de capcanele si cursele din mijlocul marii sau de ce mai avea loc in Lasfierbinti in loc de concertele de alta data din piata Revolutiei. Doar cateva minute am vazut din FB cu ala albastru pregatindu-se sa intre in gura lupului; ma gandeam asa, luung la Saw* unde, nu-i asa, erau unii la vanatoare dupa chei... Posted Image

*Am impresia ca si jocul de la francezi a fost o sursa de inspiratie pentru creatorii seriei Saw.

#58
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Da' Danut Negru nui mai are si alte idei, in afara de chestia rasuflata cu ghicirea personajului mascat? Era o chestie interesanta daca puneau 10 barbati si tu trebuia sa-l ghicesti pe ala de la Catrlas Drinks :lol:

In rest program slab, ca de obicei. Pe TVR1 a fost concert live, pe TVR2 a fost un fel ce cabaret cu artisti in voga in anii 80 gen Gabriel Dorobantu sau Marina Florea (wtf, cred ca putea a naftalina in studioul ala...) Noroc cu scenetele inregistrate din revelioanele de altadata, i-am revazut cu placere pe Caragiu, Bibanu sau Malaele. Pe Kanal au incercat sa refaca scenete vechi cu "vedetele" lor, dar nu el-a iesit de nicio culoare. Pe la stiri nu m-am uitat, ca artificiile sunt aceleasi in fiecare an.

#59
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Concluziile mele după Revelion:

- Încă o dată, bună decizia PRO de a nu face Revelion. Nu pierd bani și mai câștigă și Antena 1 câte ceva.
- TVR 1 trebuia să facă Revelion, nu să dea concertul din Piață, pe care l-a dat și Antena 3.
- Lui Dan Negru îi trebuie idei noi, că scade cu măștile lui.
- Național TV și Kanal D mai bine ar lua modelul Pro TV și nu ar mai face Revelion.

#60
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Am o întrebare pentru cunoscători: De ce, atunci când s-au măsurat audiențele nopții de Revelion, tronsonul orar de măsurare este doar până la ora 02:00, când programele de Revelion s-au terminat la 3, 3:30,  4, 5 sau chiar 6 dimineața (mă refer ca de exemplu la A1, Kanal D, Național TV, TVR sau Antena Stars)?
Întrebarea asta o aveam de câțiva ani buni, dar am uitat să o pun.

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Probabil se considera ca dupa 2 nu se mai uita prea multa lume la TV, iar cei care se uita sunt in majoritate :cheers:

#62
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
A avut rasunet international faza lui Negru cu Trump pe muzica irlandeza.

#63
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Da, am citit și eu articolul: http://irishpost.co....p-romanian-tv/.

Cică Nea Mărin e antrenor de fotbal, vai mama lor... și Gheorghe Gheorghiu fusese făcut dictator prin Africa pe undeva.

#64
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
De fapt, chiar există un antrenor de fotbal pe nume Marin Barbu, dar l-au confundat cu Nea Mărin. :)

#65
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Stiu ca exista, dar nu Nea Marin.

#66
Iondepedeal2018

Iondepedeal2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.12.2017
pff cel mai praf revelion nu tu toma caragiu nu tu amza pellea numa petarde in bikini

#67
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Au fost si Toma si Amza pe TVR2, pe la 1:30.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate