Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

condens camere supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nicolae49

nicolae49

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.04.2017
salut! am un sistem nou montat cu 4 camere instalate la exterior novus Bullet AHD Camera NVAHD-1DN5104H/IRH-2  si un AHD Recorder NHDR-4M5308AHD. initial pe cele 4 camere a fost montata o singura sursa de curent (nu stiu ce model este, dar am sa fac niste poze). ziua au mers, dar cu venirea serii, au inceput sa se abureasca in interior, au facut condens. au revenit cei de la firma si mi-au spus ca tre o sursa mai puternica si chiar mi-au montat alta mai mare ( o sa fac poze si aici). le-au desfacut, au sters condensul, dar dupa aproximativ 30 min de functionare a aparut iar condensul. ce trebuie facut, va rog in sfat!
sarbatori fericite va doresc!

ps: asta este modelul de camera:    https://www.novuscct...-1DN5104H_IRH-2 ( ale mele sunt la fel ca cele de aici dar din seria 3000)

      dvr   https://www.novuscct.../NHDR-4M5308AHD

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2NSrnr5n4nc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Nu vad ce treaba are sursa cu condensul. In aplicatii critice se folosesc camere cu incalzitor, dar la alt gen de costuri. Ma indoiesc ca asa stau lucrurile in cazul tau.

Ce poti face ca sa atenuezi problema e sa tii captiv inauntru aer cat mai uscat. Inchide carcasele pe un ger cat mai puternic si arunca si cate un saculet de desicant inauntru. Daca mai ai prin cutii de pantofi plicuri de silica merge foarte bine.

#4
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017
Probabil ca acele camere au fost asamblate pe un vapor care naviga la tropice, unde umiditatea este ridicata, altfel nu se explica prezenta condensului.

#5
nicolae49

nicolae49

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.04.2017
multumesc pt comenturi dar sunt mai in ceata decat "novusurile" mele.  cum adica " sa inchid carcasele"? cat priveste schimbarea sursei de alimentare : firma respectiva mi-a explicat ca s-a facut o greseala, adica ,  citez " nu poti alimenta 4 camere cu o singura sursa  si ca pe timp de noapte, senzorul ir consuma curent mult etc, etc"......intrebarea este: le fac pachet si le trimit cadou de anul nou firmei sau exista solutii sa scap de condens. atasez poze cu sursa 1, sursa 2 (cea noua),  imagini si novusurile mele...
multumesc si craciun fericit..


off topic....atentie maine la sarmale..

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate