Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

The best secure VPN for torrent

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011
Va salut si va urez sarbatori de iarna fericite cu aceasta ocazie.
Imi puteti recomanda  un free VPN cat mai sigur si care pastreaza viteza de download cat mai mare pentru download p2p in US?
Momentan folosesc SoftEther VPN cu ip de Romania sau Bulgaria uneori, si viteza de download scade mereu de la cca 20Mb/s (O mizerie comparativ cu viteza din Romania) la 200Kb/s maxim. Cel mai mult am prins 1Mb/s cu IP de Ciudad de Mexico si aproape 1MB cu ip de Río Colorado dar acolo se intrerupe din 2 in 2 minute, deci acest software nu este rentabil.
Aveti recomandari? Am nevoie cat mai urgent de ceva fiabil.

Edited by areal_IT, 22 December 2017 - 19:22.


#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Posted Image Posted Image Posted Image pirateria e interzisa aici

O sa vedem un ban pe ip Posted Image Posted Image Posted Image

#3
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
Care e utilitatea VPN-ului pt download de pe torenti?

#4
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011
Nu cred ca am pronuntat ceva despre piraterie. Pur si simplu am intrebat despre in VPN bun de care am urgenta nevoie si astept un raspuns relevant Posted Image

Edited by areal_IT, 22 December 2017 - 19:53.


#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu sunt interzise discutiile despre clienti de BitTorrent, VPN, p2p etc. Despre astfel de solutii mai exista subiecte pe Softpedia. De asemenea, exista software in materie ce poate fi descarcat de pe Softpedia.
Pe noi nu ne priveste ce vrea sa descarce. Daca se referea in mod explicit la continuturi care incalca copyrightul era altceva. Discutiile generale pe aceste teme nu deranjeaza pe nimeni si nu incalca legea.
Voi muta topicul de pe aria "Windows 10" pe aria de generalitati, deoarece tema nu tine strict de Windows 10.

Edited by _-_, 22 December 2017 - 19:54.


#6
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
VPN-ul iti asigura securitatea fata de serverul de pe care faci download, nicidecum fata de cel al furnizorului de Internet.

#7
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ma faci sa rad. Pai de ce naiba ai avea nevoie de vpn pe un site de torente? Posted Image Posted Image Ca daca descarcai ceva legal n-aveai nevoie de vpn. Asa....

View Post_-_, on 22 decembrie 2017 - 19:53, said:

Nu sunt interzise discutiile despre clienti de BitTorrent, VPN, p2p etc. Despre astfel de solutii mai exista subiecte pe Softpedia. De asemenea, exista software in materie ce poate fi descarcat de pe Softpedia.
Pe noi nu ne priveste ce vrea sa descarce. Daca se referea in mod explicit la continuturi care incalca copyrightul era altceva. Discutiile generale pe aceste teme nu deranjeaza pe nimeni si nu incalca legea.
Voi muta topicul de pe aria "Windows 10" pe aria de generalitati, deoarece tema nu tine strict de Windows 10.
Ok un vpn poate fi folosit si ca sa iti ascunzi identitatea in cazul ca te urmareste cineva si etc. De acord. Numai ca el a scris cuvantul download care cred ca il incrimineaza daca il pui la un loc cu ala de vpn

View Postdiadu, on 22 decembrie 2017 - 19:53, said:

VPN-ul iti asigura securitatea fata de serverul de pe care faci download, nicidecum fata de cel al furnizorului de Internet.
De aia mie pe toate dispozitivele cand incearca google sa imi afiseze localitatea din care postez arata ba o localitate ba alta ....numai a mea nu Posted Image

View Postdiadu, on 22 decembrie 2017 - 19:53, said:

VPN-ul iti asigura securitatea fata de serverul de pe care faci download, nicidecum fata de cel al furnizorului de Internet.
Pai de ce , ce treaba are serverul respectiv? Furnizorul de internet e ala care incearca sa iti gaseasca adresa in caz ca ai piratat.

#8
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011

View Postkarax, on 22 decembrie 2017 - 19:56, said:

Ma faci sa rad. Pai de ce naiba ai avea nevoie de vpn pe un site de torente? Posted Image Posted Image Ca daca descarcai ceva legal n-aveai nevoie de vpn. Asa....


Ok un vpn poate fi folosit si ca sa iti ascunzi identitatea in cazul ca te urmareste cineva si etc. De acord. Numai ca el a scris cuvantul download care cred ca il incrimineaza daca il pui la un loc cu ala de vpn
Dom'le, eu am pus pur si simplu o intrebare ca un simplu cetatean de buna credinta ce sunt Posted Image si la care astept si in raspuns. Ce doresc sa descarc si la ce imi trebuie este treaba mea personala, eu nu cred ca am incalcat vre-un regulament din moment ce nu am specificat ca este vorba despre piraterie.
Merci administratorului ca a mutat subiectul in sectiunea corecta.

Edited by areal_IT, 22 December 2017 - 19:59.


#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postkarax, on 22 decembrie 2017 - 19:59, said:

Ok un vpn poate fi folosit si ca sa iti ascunzi identitatea in cazul ca te urmareste cineva si etc. De acord. Numai ca el a scris cuvantul download care cred ca il incrimineaza daca il pui la un loc cu ala de vpn

Poate vrea sa descarce un torrent cu Linux, dar sa isi ascunda identitatea ca sa evite riscul de a fi cercetat.
Deci, cum spuneam, nu ne priveste pe noi ce vrea sa descarce sau daca vrea sa descarce materiale ilegale. Atata vreme cat nu se fac referiri directe la astfel de materiale pe noi nu ne deranjeaza. Discutiile generale pe aceasta tema nu sunt ilegale si nici neregulamentare.

Asa ca lasati off-topicul!

#10
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Sunt si convins ca esti de buna credinta....

#11
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Cand descarci de la vecinul din US, dar prin VPN cu IP de Romania, datele pleaca de la vecin pana in Romania (cel putin), apoi se intorc la tine. Rezulta o viteza mica, n-ai ce-i face.

#12
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Post_-_, on 22 decembrie 2017 - 20:01, said:


Poate vrea sa descarce un torrent cu Linux, dar sa isi ascunda identitatea ca sa evite riscul de a fi cercetat.
Deci, cum spuneam, nu ne priveste pe noi ce vrea sa descarce sau daca vrea sa descarce materiale ilegale. Atata vreme cat nu se fac referiri directe la astfel de materiale pe noi nu ne deranjeaza. Discutiile generale pe aceasta tema nu sunt ilegale si nici neregulamentare.

Asa ca lasati off-topicul!
Bun atunci mai am si eu o singura intrebare: de cine sa fie cercetat? De cine mai exact ii e frica?

View Postdani.user, on 22 decembrie 2017 - 20:01, said:

Cand descarci de la vecinul din US, dar prin VPN cu IP de Romania, datele pleaca de la vecin pana in Romania (cel putin), apoi se intorc la tine. Rezulta o viteza mica, n-ai ce-i face.
Si ultimul din lantul asta cade de fraier pentru ca pe el vor casuna toate organizatiile de copyright in caz de piraterie....

#13
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011

View Postdani.user, on 22 decembrie 2017 - 20:01, said:

Cand descarci de la vecinul din US, dar prin VPN cu IP de Romania, datele pleaca de la vecin pana in Romania (cel putin), apoi se intorc la tine. Rezulta o viteza mica, n-ai ce-i face.
Am observant asta, cu IP-urile din America Latina se misca putin mai bine, in orice caz execrabil comparativ cu VPN-ul oprit dar nu este stabila, se deconecteaza imediat la 2 minute de la VPN.

#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Parca la nemti era virusul ala legal facut de guvernul german sa umble prin calculatoarele userilor si sa scoata la iveala actele de piraterie...Deci nu se mai aplica nici asta cu spatiul privat....

Anyway eu ma duc la culcare ... pana la urma noi pe softpedia ce model aplicam ala frantuzesc sau ala nemtesc cu privire la piraterie?

#15
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011

View Postkarax, on 22 decembrie 2017 - 20:03, said:

Bun atunci mai am si eu o singura intrebare: de cine sa fie cercetat? De cine mai exact ii e frica?


Si ultimul din lantul asta cade de fraier pentru ca pe el vor casuna toate organizatiile de copyright in caz de piraterie....
Frate sincer, care e treaba cu iesirile astea de frustrare paranoide? Esti cumva jandarmul mondial al internetului?
If you cant give an answer to the subject my friend then stfu :)

#16
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015

View Postkarax, on 22 decembrie 2017 - 19:59, said:

Pai de ce , ce treaba are serverul respectiv? Furnizorul de internet e ala care incearca sa iti gaseasca adresa in caz ca ai piratat.

VPN-ul nu-ti ascunde identitatea fata de serverul prin care iesi pe Internet (ISP), ci de pe cel de pe care faci download.

#17
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postkarax, on 22 decembrie 2017 - 20:07, said:

Anyway eu ma duc la culcare ...

Bine faci, deoarece era cat pe ce sa te sanctionez pentru off-topic repetat si exces de emoticoane.
Daca, totusi, insisti, stii ce urmeaza...
Valabil si pentru ceilalti care alimenteaza off-topicul.

#18
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
@areal_IT, nu ai nevoie de nici un vpn ca sa obtii ceea ce doresti tu.
E simplu, mergi matale frumos pe https://www.tribler.org sa te informezi si descarci varianta 7.0 RC4.
Tribler este un client de torrent si magnet care permite descarcare de fisiere atat prin reteaua proprie de distributie TOR like sau folosind fisierele mentionate.
Dupa ce-l instalezi intri in settings si la tab-ul anonymity gasesti optiunea proxy downloading unde poti alege high anonymity (low speed) care-ti permite sa descarci prin 2-3 hop-uri, nu neaparat cu o viteza asa mica cum suna. Succes!

Edited by 13YTe, 22 December 2017 - 20:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate