Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Activare iMessage

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postovidiufgs, on 22 decembrie 2017 - 19:48, said:

Cu placere.
A functionat?

Nu am încercat. O să las Vodafone-ul să-și facă treaba.

#20
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostAutumn_Dream, on 22 decembrie 2017 - 17:54, said:

Nu e problema ta ce preferințe în materie de telefoane au userii acestui forum. Fiecare își cumpără ce dorește.
Ti-a dat un doar un simplu sfat.... Posted Image

Edited by YourFan, 22 December 2017 - 21:11.


#21
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View PostYourFan, on 22 decembrie 2017 - 20:49, said:

Ti-a dat un doar un simplu sfat.... Posted Image

Sfaturile, din câte știu, se dau înainte de achiziționare, nu după.

Iar dacă aveam nevoie de astfel de sfaturi, ceream. Mulțumesc!

Edited by Autumn_Dream, 23 December 2017 - 08:34.


#22
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,913
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAutumn_Dream, on 22 decembrie 2017 - 19:51, said:



Nu am ĂŽncercat. O să las Vodafone-ul să-și facă treaba.

Esti modelul de client pe care operatorii il adora. Cauta care-i pentru vodafone numarul la care raspunde meniul self service si cere-ti setarile pentru sms inca o data. O sa vina tot ce trebuie ca un mesaj ce va fi recunoscut si instalat de telefon. Probabil se pot cere si online/telefonic ca la orice operator.

#23
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postsebulbus, on 23 decembrie 2017 - 11:28, said:

Esti modelul de client pe care operatorii il adora. Cauta care-i pentru vodafone numarul la care raspunde meniul self service si cere-ti setarile pentru sms inca o data. O sa vina tot ce trebuie ca un mesaj ce va fi recunoscut si instalat de telefon. Probabil se pot cere si online/telefonic ca la orice operator.

Nu am înțeles acest comentariu. O să merg la Vodafone. Nu înțeleg unde e problema. Ironia nu își are rostul.

#24
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postizometric, on 22 decembrie 2017 - 17:50, said:

Sper ca ai prins SE-ul ala la un pret de nerefuzat, altfel minim iphone 6S era alegerea corecta.
Corecta pentru cine? Uite ca mie nu imi place 6s-ul fiindca are camera scoasa mult in afara. Nu vreau sa ii pun husa/bumper sau alta balarie de carcasa pentru a o proteja si pt a strica forma telefonului.

View PostAutumn_Dream, on 23 decembrie 2017 - 11:41, said:

Nu am înțeles acest comentariu. O să merg la Vodafone. Nu înțeleg unde e problema. Ironia nu își are rostul.
Ai o problema, ai cerut indrumari, ai primit o gramada de sfaturi, te intreba lumea daca ti-au functionat, dar tu o arzi in continuare cu magazinul fizic vodafone... La ce ai mai deschis tpicul daca nu vrei sa incerci nimic din ce ti-au spus colegii?

Edited by cristi712, 23 December 2017 - 19:43.


#25
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postcristi712, on 23 decembrie 2017 - 19:43, said:

Corecta pentru cine? Uite ca mie nu imi place 6s-ul fiindca are camera scoasa mult in afara. Nu vreau sa ii pun husa/bumper sau alta balarie de carcasa pentru a o proteja si pt a strica forma telefonului.


Ai o problema, ai cerut indrumari, ai primit o gramada de sfaturi, te intreba lumea daca ti-au functionat, dar tu o arzi in continuare cu magazinul fizic vodafone... La ce ai mai deschis tpicul daca nu vrei sa incerci nimic din ce ti-au spus colegii?

Am primit sfaturi, am fost lămurită, am mulțumit. Mai departe vreau să rezolve Vodafone problema. Nu înțeleg cu ce am greșit. Și ai putea să te exprimi mai frumos. Asta cu arsul... nu sună plăcut. Mulțumesc.

#26
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Faci cum vrei.

#27
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View PostYourFan, on 23 decembrie 2017 - 23:36, said:

Faci cum vrei.

....

Chiar nu înțeleg această postare.Posted Image

#28
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
Problema s-a rezolvat. Vă mulțumesc. Topicul se poate închide.Posted Image

#29
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Si cum s-a rezolvat?

#30
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postizometric, on 27 decembrie 2017 - 22:10, said:

Si cum s-a rezolvat?

Am fost la Vodafone. Și s-a rezolvat.

#31
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Bine, si vodafone cum a rezolvat? Poatet ajuti si tu alti forumisti, nu sacii in caruta si bine pa.

#32
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostAutumn_Dream, on 23 decembrie 2017 - 19:52, said:

Și ai putea să te exprimi mai frumos. Asta cu arsul... nu sună plăcut. Mulțumesc.
Nu stiu cum ti se pare ca suna, dar continui sa o arzi aiurea si parca dai niste raspunsuri la misto.
Te intreaba lumea cum s-a rezolvat mai exact, iar tu... batman.
Ai dat telefonul angajatului si nu te-a interesat ce face cu el? A umblat in sistem informatic al companiei si s-a rezolvat fara sa puna mana pe telefon, ti-a trimis niste setari si ti le-a instalat...?
Poate mai ai probleme d'astea, si sper sa mai ai, si iar o sa stai cateva saptamani pana ajungi la un magazin al operatorului!
Nu stiu cum utilizatori ca tine au ajuns sa aiba 2000 de mesaje postate pe forum...

View Postizometric, on 28 decembrie 2017 - 17:36, said:

Bine, si vodafone cum a rezolvat? Poate ajuti si tu alti forumisti, nu sacii in caruta si bine pa.
Corect! Unii si-au rupt din timpul lor si au incercat sa ajute, el/ea nu poate descrie in 2 minute cum s-a rezolvat problema.

#33
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postcristi712, on 28 decembrie 2017 - 23:06, said:

Nu stiu cum ti se pare ca suna, dar continui sa o arzi aiurea si parca dai niste raspunsuri la misto.
Te intreaba lumea cum s-a rezolvat mai exact, iar tu... batman.
Ai dat telefonul angajatului si nu te-a interesat ce face cu el? A umblat in sistem informatic al companiei si s-a rezolvat fara sa puna mana pe telefon, ti-a trimis niste setari si ti le-a instalat...?
Poate mai ai probleme d'astea, si sper sa mai ai, si iar o sa stai cateva saptamani pana ajungi la un magazin al operatorului!
Nu stiu cum utilizatori ca tine au ajuns sa aiba 2000 de mesaje postate pe forum...


Corect! Unii si-au rupt din timpul lor si au incercat sa ajute, el/ea nu poate descrie in 2 minute cum s-a rezolvat problema.

Wow, îți mulțumesc tare mult pentru mesaj. Nu mă așteptam la o asemenea urare. Proastă am fost să cer ajutor pe acest forum. Trebuia să mă aștept să primesc astfel de răspunsuri.  Mulțumesc! Ai raport la admin, apropo.

#34
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAutumn_Dream, on 29 decembrie 2017 - 08:59, said:

Proastă [...]

Hai nu fi asa de aspra cu tine insati. Mergea doar un diminutiv.

#35
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View Postizometric, on 28 decembrie 2017 - 17:36, said:

Bine, si vodafone cum a rezolvat? Poatet ajuti si tu alti forumisti, nu sacii in caruta si bine pa.

Îmi pare rău că nu sunt expert în tehnologie ca alții. Cu siguranță, dacă eram expert, nu mai ceream ajutor pe un forum, ca mai apoi să mi se spună să fac tot eu cu riscul a mi se reproșa că nu am ajutat și pe alții.
Nu există logică în postarea asta. Am cerut o părere, un sfat. Dacă tu ți-ai rupt din timpul tău să îmi oferi ajutor, poate era mai bine să te abții de la a la posta. Ajutor nu înseamnă să vină pățitul să ofere ajutor altora sau să relateze cum a rezolvat problema în speranța de a-i ajuta și pe alții ( în condițiile în care nu e expert în tehnologie), ci pur și simplu să primească o îndrumare. NU erai obligat să oferi ajutor.

#36
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Dar nu eu am zis draga mosului ca mi-am rupt din timp ca sa te ajut.

Pune-ti ordine in ganduri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate