Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Biblia - izvor de știință

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016
Câți dintre voi ați analizat cu atenție toată Scriptura sau măcar toate cuvintele lui Hristos, din Scriptură? Câți dintre voi știu ce comoară de cunoaștere se ascunde în ele? Lucruri pe care știința abia le află acum, după ce oamenii au ajuns în spațiu, Hristos le spune încă de acum două mii de ani. De exemplu, versetul următor:

Matei 24:27 Căci, cum iese fulgerul de la răsărit și se vede până la apus, așa va fi și venirea Fiului omului.

Da, toți ați trecut superficial peste versetul acesta, pentru că nimeni nu s-a gândit cum adică ”fulgerul răsare de la răsărit”! Păi, vin cumva toate fulgerele dinspre răsărit? Sincer, n-am stat să le urmăresc să văd dacă toate sunt orientate în direcția est-vest, dar imaginea următoare arată că nu-i așa:

Attached File  images.jpg   7.74K   3 downloads

Și atunci ce vrea să spună Hristos că ”fulgerul  iese de la răsărit”?!  Păi, nu vrea să ne arate de unde iese fulgerul, că toți știm că răsare din toate direcțiile, ci UNDE ESTE RĂSĂRITUL. Adică răsăritul este ÎN CER. Cum adică  să fie în cer? Păi, vizionați mai întâi filmulețul de mai jos:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NHWdd_GZ-g4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ni se spune în el că, în spațiu, soarele și orice stea nu sunt vizibile în spectrul vizibil. Adică noi vedem soarele pe pământ doar datorită atmosferei. Și îl vedem cum am vedea o lumină printr-o lupă, atmosfera fiind de fapt acea lupă care ne face soarele vizibil. Și atunci este clar că Soarele, l-om vedea noi răsărind la răsărit, dar de fapt el răsare numai și numai din cer, prin lupa atmosferică, iar dacă nu am avea atmosferă, nu am avea nici răsărit! De aceea, dacă am sta pe lună, care este lipsită de atmosferă  (sau este, dar foarte, foarte rarefiată), nu am vedea nici răsărit, nici apus!
Și iată cum, descoperiri de ultimă oră, posibile doar prin cele mai noi descoperiri științifice, Hristos ni le revelează ca pe o poveste pentru copii: ușor de ținut minte și de neuitat. Slăvit să-i fie Numele! Amin

#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Ia vezi ca si Frankie Four Fingers are niste opinii
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/89sD6StyzXk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Wai si io care nu stiam unde era de fapt e=mc2 a lui einstein. Vezi de fapt nu era a lui einstein!!!! Era a lu nu stiu cine de acum 1000 de ani care primise chestia asta de la aia din constelatia lupului mancator de oi , niste reptilieni rude cu godzilla.

#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Dorel spune lucruri trăsnite. Din nou..

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
Si cand te gandesti de cate ori a fost tradusa...

#6
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View PostDorel666, on 21 decembrie 2017 - 11:55, said:

Câți dintre voi ați analizat cu atenție toată Scriptura sau măcar toate cuvintele lui Hristos, din Scriptură? Câți dintre voi știu ce comoară de cunoaștere se ascunde în ele? Lucruri pe care știința abia le află acum, după ce oamenii au ajuns în spațiu, Hristos le spune încă de acum două
Lasa ca e maI bine ca le afla acum decat dintr-o carte de acum mii de ani in care un parinte era pus sa-si jertfeasca fiul!...

#7
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View PostAdm, on 21 decembrie 2017 - 12:20, said:

Si cand te gandesti de cate ori a fost tradusa...

Și va mai fi...

#8
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View PostDorel666, on 21 decembrie 2017 - 11:55, said:

iar dacă nu am avea atmosferă, nu am avea nici răsărit! De aceea, dacă am sta pe lună, care este lipsită de atmosferă  (sau este, dar foarte, foarte rarefiată), nu am vedea nici răsărit, nici apus!
Tampenii abisale!
Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate