Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema Samsung S5611

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Am un telefon Samsung S5611 Black si are urmatoarea problema. Cand am in el o cartela Vodafone sau Telekom merge fara nici o problema, in schimb cand bag in el o cartela DigiMobil in maxim o ora se goleste bateria si pana nu-l bag la incarcat nu o ia din loc. Am zis ca ar fi problema de la SIM-ul Digi, l-am rugat pe un coleg sa-mi imprumute cartela lui de Digi si tot la fel face, iar la un service GSM bateria a fost testata si are viata 85%, placa de baza este OK. Unde ar fi problema? ca nu mai inteleg nimic. Telefonul este 3G. De ce se goleste asa repede bateria cand este conectat NUMAi in 3G? Semnalu este maxim ca m-am gandit si la asta ca se goleste "chinuindu-se" sa gaseasca semnal 3G. I-am dat si reset hardware total cu *2767*3855#  si tot asa face

Edited by pascali_daniel, 21 December 2017 - 07:59.


#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
La zona de semnal te-ai gândit? Poate fi full semnal, dar dacă e congestie pe rețea, sau un singur turn și mii de utilizatori. Verifica cu cellmaper în zona ta.

#3
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Problema asta imi face in mai multe zone ale orasului si chiar si-n alt oras, Sunt din Braila si cand am fost in Galati tot problema aia o aveam. Am ajuns la concluzia ca este un telefon 3G numai pe trafic de date, cand il conectezi sa stea in 3G pe voce nu tine bateria

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Vodafone și Telekom pot sta în 2G, 8n schimb digi only 3G. Poate și telefonul e cam depășit.

#5
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Telefonul este 2G/3G trebuia sa mearga in reteaua DigiMobil fara probleme. Vreau zilele astea sa mai iau un model dinala sa vad daca-i de la telu meu sau aceste telefoane sunt 3G numai in traficul de date. Am nevoie de telefon clasic si mi se pare mult mai bun calitativ decat Allview de la Digi clasic in 3G

Edited by pascali_daniel, 21 December 2017 - 08:13.


#6
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Telefonul e ok dpdv tehnic. reteaua 3g "mananca" mult mai multa baterie decat reteaua 2g. Deci nu prea ai ce face. Cand esti pe vodafone sau telekom consumul e mai mic, deci si consum mai mic al bateriei.

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
5610 un super tel,5611 este un rahat,l-au nenorocit cu softul lor

#8
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Ieri am luat inca un telefon modelu acesta si tot la fel face, incep sa cred ca au dreptate Drag0n_X si ceanu1980. Like. Am nevoie de telefoane clasice, alerg dintr-o parte in alta si cand ma suna cineva nu stau la volan sa dau cu degetu pe ecran, sa scap smartu pe jos si sa las volanu din mana ca sa pot raspunde la telefon sau sa-l caut prin masina pe sub scaun sau pedale, apoi clsicele au autonomie mult mai mare. Am crezut ca daca sunt Samsung sunt ceva de ele, da' sunt porcarii cu ifose de brand. O sa le las pe astea 2 in Vodafone si Telekom si o sa iau un Allview clasic de la Digi pentru reteaua lor. Nu sunt fanu smartphone-urilor, cand ai treaba multa trebuie sa raspunzi rapid la telefon nu sa stai dupa grija lui sa nu-l scapi pe jos sa-i spargi display-ul sau sa dai respingere apel ca ai apasat gresit pe ecran

Edited by pascali_daniel, 22 December 2017 - 08:04.


#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Ca regula generala Samsung vinde mult, dar nu inseamna ca si ceea ce face este de cea mai buna calitate.
Din pacate modelul Samsung S5611 este unul dintre exemplele de modele cu probleme, fiind si un model lansat in 2014, e posibil ca bateria sa fie mai obosita decat estimarea de 85%

#10
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostCiubex, on 22 decembrie 2017 - 08:09, said:

Ca regula generala Samsung vinde mult, dar nu inseamna ca si ceea ce face este de cea mai buna calitate.
Din pacate modelul Samsung S5611 este unul dintre exemplele de modele cu probleme, fiind si un model lansat in 2014, e posibil ca bateria sa fie mai obosita decat estimarea de 85%
El asa tine, daca are SIM in 2G tine lejer 4-5 zile cu vorbit la el intens. Nu mi s-a blocat niciodata, n-am probleme cu oprirea sau sunetul convorbirilor sau pozele prin Bluetooth le transfer fara probleme intre dispozitive
Problema apare cand il conectez la internet sau in voce 3G ca in maxim o ora i-a zburat bateria. Chestia este ca trebuiau sa spuna de acest sa zicem "viciu" ascuns cu problemele create cu bateria la conectarea in 3G. Multa lume cumpara acest telefon TOCMAI pentru brandul Samsung si ca era 3G si cand colo sta clientul si se uita la el ca "boul la poarta noua" pana si un amarat de Allview clasic stand conectat 2-3 zile in 3G

Edited by pascali_daniel, 22 December 2017 - 15:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate