Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Jaguar F-Type V6 S

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
309 replies to this topic

#127
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Se poate dezactiva, cel puțin asa am făcut la Mercedes și la golf. Trebuie doar sa muti butonul cu care selectezi ce oglinda reglezi pe poziția "ambele" sau "stânga". Acum e cel mai probabil pus pe "dreapta"

Eu am WUM la masina, mi se pare ca se potrivește :)

#128
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007

View Postcloschkutza, on 15 martie 2018 - 11:05, said:

E vorba de model aici. Ar trebui facuta separare intre model (2018 fabricat in 2017) vs an de fabricatie.

eu am in certificat la rubrica observatii mentiunea  "an model 2018", exact asa scrie . masina fabricatie 2017 si inmatriculata in octombrie.

#129
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Nu ar fi mai bine sa dispara rubrica respectiva ? La mine de ex e trecuta doar data primei inmatriculari.

Edited by bolo, 16 March 2018 - 08:55.


#130
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
e doar o observatie, anul de fabricatie e 2017. m-am uitat chiar acum si in CI si pe ultima pagina scrie model 2018 la Mentiuni , probabil de acolo au luat si au scris in certificat.


Attached File  20180316_091036.jpg   239.59K   75 downloads

#131
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbobalex18, on 15 martie 2018 - 08:20, said:

Mie unul mi se par reguli făcute de cretini cu mașina fabricata într-un an trecută an următor. Doar pe samsari ii pot interesa astfel de chestii
Macar acuma are  si msina noua.. poate scapa in acte de primul proprietar, o vinde in toamna la pretul de achizitie.

View Postcsi1, on 16 martie 2018 - 08:50, said:


eu am in certificat la rubrica observatii mentiunea  "an model 2018", exact asa scrie . masina fabricatie 2017 si inmatriculata in octombrie.
La opelu' meu, in cartea lui scrie ca a fist fabricat in 12 Decembrie 2003, iar in talon scrie 2004, ca si prima inmatriculare a fost facuta tot in 2004. Detalii..

#132
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postcloschkutza, on 16 martie 2018 - 08:34, said:

Stiu ca la Forduri poti seta in ce pozitie sa se duca in R. Te-ai uitat in manual?
Nu m-am uitat inca in manual (e in germana !) o sa caut pe net, dar meniul este intuitiv si simplu, zic eu ca nu mi-a scapat.

View Postbolo, on 16 martie 2018 - 08:43, said:

Nu se poate regla cand esti in R si sa ramana memorata,cum e la Audi de ex ?
O sa incerc si asta.

View Postfigo1988, on 16 martie 2018 - 08:46, said:

Se poate dezactiva, cel puțin asa am făcut la Mercedes și la golf. Trebuie doar sa muti butonul cu care selectezi ce oglinda reglezi pe poziția "ambele" sau "stânga". Acum e cel mai probabil pus pe "dreapta"

Eu am WUM la masina, mi se pare ca se potrivește Posted Image
Are ca pozitii "0", "dreapta", "stanga". Nu, era pe "0".

Vreau sa te mai intreb ceva. Banuiesc ca ai buton cu sau fara sunet de evacuare. Stii cumva daca exista vreo implicatie de orice fel (uzura, putere, consum, etc.) intre evacuarea sonora si quiet ?

View Postcsi1, on 16 martie 2018 - 08:50, said:


eu am in certificat la rubrica observatii mentiunea  "an model 2018", exact asa scrie . masina fabricatie 2017 si inmatriculata in octombrie.
O sa vad cum ies actele, m-au anuntat sa ma duc luni sa le iau si revin.

#133
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postmufasa, on 16 martie 2018 - 18:26, said:

Are ca pozitii "0", "dreapta", "stanga". Nu, era pe "0".

Vreau sa te mai intreb ceva. Banuiesc ca ai buton cu sau fara sunet de evacuare. Stii cumva daca exista vreo implicatie de orice fel (uzura, putere, consum, etc.) intre evacuarea sonora si quiet ?

Atunci incearca cu ea pusa pe "stanga". M-a frustrat si pe mine asta la C.

Da, am si eu buton. Depinde de cum e implementat. La C43 se modifica hartile motorului si se deschide un flap in evacuare care anuleaza tobele. Flapsul ala nu influenteaza cu absolut nimic negativ. Despre harta, e imposibil de spus fara sa stim exact ce modificari se fac (poti sa iti dai seama dupa cum se modifica sunetul). La C, de exemplu, atunci cand ridic piciorul de pe acceleratie se aud niste mici bubuituri (pops and bangs le zic ei). Pentru a le obtine se adauga combustibil in acea portiune a hartii (turatii mari si presiune mica) si se intarzie mult aprinderea amestecului. Efectul negativ este ca temperatura gazelor din evacuare creste, dar sunt cantitati mici de combustibil si nu cred ca afecteaza pe termen lung. Poate ajungi sa ai niste probleme la 450k km in loc de 460k km. Nu iti fa griji, bucura-te de ea, e pacat de sunetul ala spectaculos si de faptul ca e decapotabila :)

#134
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postfigo1988, on 16 martie 2018 - 22:43, said:

Da, am si eu buton....
Tocmai de aia te intreb ca nu-mi vine sa merg fara, asa de frumos toarce si galgaie (da, pops and bang). Basca ca te aud ceilalti si te vad vrand-nevrand. Asta tinand cont ca merg ziua pe drumuri deschise, in alte conditii Posted Image .
Da' nu stiu de unde ai scos-o ca-i cabrio ... Posted Image

#135
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Nici eu :lol: Oboseala.

Are ceva trapa intre portbagaj și habitaclu? (gen din aia de schiuri) Cel mai tare truc pe care l-am găsit la C43 a fost sa o țin pe aia permanent deschisa. Se aude muuult mai mișto evacuarea in masina, portbagajul și podeaua lui fiind mai prost insonorizate fata de restul masinii

#136
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Mufasa, treaba cu oglinda inclinata cand bagi marsalier se poate la Jag activa/dezactiva sau regla unghiul inclinarii daca este activata functiunea.
Sunt sigur ca la coupe functioneaza identic ca la cabrio:
intri in Menu (menu intrumente, buton volan) -> alegi punctul Fahrzeugeinstellungen (parca era din DE, deci banuiesc ca soft in limba germana, daca nu alegi Vehicle set-up) -> Funktionen -> si aici trebuie sa alegi punctul automatische Spiegelparkhilfe sau Bordsteinautomatik, ceva ce genu asta, gasesti tu punctul.

#137
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postfigo1988, on 17 martie 2018 - 06:57, said:

Nici eu Posted Image Oboseala.

Are ceva trapa intre portbagaj și habitaclu? (gen din aia de schiuri) Cel mai tare truc pe care l-am găsit la C43 a fost sa o țin pe aia permanent deschisa. Se aude muuult mai mișto evacuarea in masina, portbagajul și podeaua lui fiind mai prost insonorizate fata de restul masinii
N-are, dar dat fiind ca insonorizarea nu-i de limuzina de lux, se aude suficient de bine Posted Image.

#138
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Gata, am luat cartea, am masina fabricata in 2018 ! Cool !
Maine dau actele la inmatriculare.

#139
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Gata si cu botezul ....

Attached File  6F8AB8B7-2DCD-418B-BF2A-4985196A7BD0.jpeg   209.45K   120 downloads

#140
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Bun asa! Ce vie e culoarea, e un rosu destul de deschis spre coral, sau cel putin asa se vede in poza asta.

#141
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Da, in poze apare de diferite intensități. Chiar astăzi am stat parcat lângă una neagră. Frumoase linii, scuze "siluetă"

#142
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Dat ass Posted Image

#143
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postemil_sv, on 29 martie 2018 - 20:41, said:

Bun asa! Ce vie e culoarea, e un rosu destul de deschis spre coral, sau cel putin asa se vede in poza asta.
Nu e cel real, este cel mai pur rosu Ferrari.

Am rezolvat si cu inclinarea oglinzii, evident era o setare ...

Am gasit in meniu o chestie misto pe care nu am mai vazut-o la alte masini (nici nu sunt vreun tester de masini), poti seta farurile pentru condus pe parte dreapta sau stanga. Deci daca ma duc cu ea in UK m-am scos Posted Image .

#144
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
la golf 5 sunt acele setari pentru faruri plus ca trebuie setat sa-ti arate undeva viteza si in mile

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate