Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Problema GTA V

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Night_Mare

Night_Mare

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.07.2015
Salut! Ma joc gta v 5 min si merge bine, dupa incepe sa mearga din ce in ce mai rau, pana ajunge in stadiul in care pur si simplu nu mai este jucabil.
In primele 5 min de joc totul e ok, usage la componente cum trebuie. Dupa incepe sa scada usage-ul la CPU, impicit GPU si astfel am frame-drops insuportabile. Nu inteleg de ce nu mai lucreaza cum trebuie....de ce scade usage-ul cand trebuie sa imi faca mie jocul sa mearga cum trebuie??
AMD phenom II X3 720 BE (@X4 , 3,1 GHz) (putin mai bun decat minimul de la recomandare sistem, asta inainte de oc si deblocarea celui de al 4-lea nucleu)
Nvidia GTX 1050 ti
4 GB RAM dual channel (2x2 GB)

#2
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,022
  • Înscris: 03.02.2014
Instaleaza un tool de monitorizare a termperaturilor pentru procesor si placa video. E posibil sa se supraincalzeasca procesorul si sa reduca din frecvente ca sa evide defectiuni.

Unele zone din joc sunt necesita mai mult procesor decat altele. Daca ramai in aceeasi zona, la fel incepe sa mearga prost dupa ceva timp?

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mai adauga niste ram.
La mine la laptop pateam asa, dupa un timp cand se incalzeste intra in protectie si nu mai merge aproape deloc.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
GTA5 nu merge bine nici cu 8GB de RAM, sa fii multumit ca iti merge si asa doar cu 4GB de RAM.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmodoran, on 20 decembrie 2017 - 17:21, said:

GTA5 nu merge bine nici cu 8GB de RAM, sa fii multumit ca iti merge si asa doar cu 4GB de RAM.
LA mine pe un Q6600+4 giga+gtx750ti merge de rupe.

@initiator: temperatura trebuie monitorizata. Trece de 85?

#6
Night_Mare

Night_Mare

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.07.2015
Nu trece de 85. In alte jocuri (ex: far cry primal) nu patesc. Cred ca e de la ram. Oricum vreau sa imi iau procesor nou si ram, dar am intrebat pentru ca sistemul meu respecta "minimum system requirements" si face asa cu setarile la minim @ 1920X1080 , am incercat si rezolutii mai mici, acelasi rezultat. Am incercat si frame scaling mode 1/2 (nu stiu ce face, dar am vazut ca scade din memoria video consumata si se vede mai urat jocul) si nu e mare diferenta...
M-am jucat cu HWMonitor deschis, nici la 70 grade nu ajunge procesorul, nu stiu exact, dar nu depaseste cu mult 60 grade.
M-am jucat pe un sistem cu i5 4670k , 8 GB ram 1600 , CL8, video integrat si ce-i drept are mai putine frame-uri decat am eu la inceput, dar este jucabil si acele frame-uri sunt constante, nu ca la mine.

Edited by Night_Mare, 20 December 2017 - 22:16.


#7
paulcorneliu

paulcorneliu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2017
am cumparat un gta 4 si nu pot sa activez codul care e pe cartea lui daca ma poate ajuta cineva care se pricepe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate