Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telefon Android 2000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
TeaRex

TeaRex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 12.01.2016
Pe Samsung S7 (non edge) nu-l iubeste nimeni?:( Din review-uri reiese ca-i foarte bun.
S7 Edge imi place cel mai mult la aspect (la mine conteaza :)), dar, chit ca ecranul acela curbat este aspectuos, ma cam enerveaza cand il folosesc.

Edited by TeaRex, 20 December 2017 - 14:45.


#20
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View PostTeaRex, on 20 decembrie 2017 - 14:31, said:

Fain dizainu!
Esti multumit de baterie? Cica tine mai putin decat se asteptau.

Off topic : eu am iPhone X si Sony Xperia XZ Premium.
On topic : nevasta-mea are P10 si o tine bateria o zi si jumatate.

#21
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View PostTeaRex, on 20 decembrie 2017 - 14:37, said:

Pe Samsung S7 (non edge) nu-l iubeste nimeni?Posted Image Din review-uri reiasa ca-i foarte bun.
S7 Edge imi place cel mai mult la aspect (la mine conteaza Posted Image), dar, chit ca ecranul acela curbat este aspectuos, ma cam enerveaza cand il folosesc.
Si la mine S7  edge-ul a avut prioritate la un momentdat, dar am citit destule review-uri cat sa imi dau seama ca nu tre' sa-l cumpar. Arata bine ce-i drept, dar cei care folosesc S7 Edge s-au plans de unele probleme, grave zic eu.
Telefoanele s-au supraincalzit sau au avut probleme cu autonomia, dar cel  grav pare a fi aparitia unor linii roz pe ecran.

#22
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,157
  • Înscris: 15.12.2013
Folosesc S7 din vara si e foarte ok, tine bateria o zi lejer (pe edge tine si mai bine). Da, sunt destule sanse sa apara dunga roz dupa an dar te duci la garantie si se schimba sticla fata/spate + bateria, deci care-i problema? Oricum loturile mai noi nu cred ca mai au problema asta.

#23
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Din toate flagship-urile, OP5T are cea mai bună autonomie, cca 7-8 ore SOT

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postalex_bv2001, on 20 decembrie 2017 - 14:56, said:

Folosesc S7 din vara si e foarte ok, tine bateria o zi lejer (pe edge tine si mai bine). Da, sunt destule sanse sa apara dunga roz dupa an dar te duci la garantie si se schimba sticla fata/spate + bateria, deci care-i problema? Oricum loturile mai noi nu cred ca mai au problema asta.

Daca nici s7 edge nu are autonomie buna, atunci nu mai are nici un telefon.
Ideea e ca s7 edge e deja invechit, apare S9 in cateva luni... si nici tare frumos nu mi se pare, mai bine arata s6 edge la design + acel albastru misto, care seara avea o tenta de negru.

Edited by TruculMagic, 20 December 2017 - 15:25.


#25
TeaRex

TeaRex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 12.01.2016
Cea mai buna alegere pare a fi One Plus 5T. Nu ma incanta dizainu, dar e foarte bun overall. Voi rasfoi topicul acela kilometric sa vad mai exact ce se barfeste despre el.

Huawei P10 imi place mult cum arata.:P
Conform dpreview are camera foarte buna. La video e praf. Ma rog, oricum video nu ma intere. Nici bateria nu straluceste. Dupa unele review-uri nu prea straluceste la nimic. E decent, bine finisat si cam atat. Dar e frumos.:lol:

Edited by TeaRex, 20 December 2017 - 15:54.


#26
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
nimic nu e bun, orice telefon nu poate face ceva... o chestie...

#27
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 03.01.2013
Daca vrei sa intri si pe piata second-hand, la banii aia poti sa gasesti un S8+ cu garantie, daca ai noroc prin zona ta...
Daca nu, cumpara-ti Oneplus 5T. Strict intre el si S8+ tot oneplus as recomanda, dar ramane la decizia ta. Soft-ul este mult peste cel de la samsung la cei de la Oneplus.

#28
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Sa nu mai vorbim si de actualizari de soft. La S7 am primit 3 pana acu de cand am luat telefonul. Cand aveam oneplus 3T se actualiza aproape saptamanal.
Nu mai zic ca sunt printre primii care au trecut oficial la Oreo.

#29
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postspree999, on 20 decembrie 2017 - 18:22, said:

Sa nu mai vorbim si de actualizari de soft. La S7 am primit 3 pana acu de cand am luat telefonul. Cand aveam oneplus 3T se actualiza aproape saptamanal.
Nu mai zic ca sunt printre primii care au trecut oficial la Oreo.

La note edge lansat in urma cu ceva ani, am primit anul acesta vreo 2 updateuri, asa ca greu imi vine sa cred ca ai primit doar 3. + ca am ajuns de la 4.4 la 6.0.
Te-ai gandit ca poate cei de la Samsung au facut un soft ok si nu au nevoie sa il tot actualizeze sa repare mici bug-uri sau sa vina cu alte noutati ? Posted Image

Decat hauwei p10 mai bine lg g6. Totusi acuma s-a trecut la noul design cu raport corp/ecran mare, P10-le deja arata banal.

#30
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Nici pe departe Samsung nu a facut un soft ok. Sunt multe de imbunatatit. Tind doar sa cred ca nu le pasa de user-ul obisnuit ci doar de volumul de vanzari si nr. de terminale scoase pe piata. Tocmai de asta nu fac update-uri frecvente, pentru a te determina sa achizitionezi ultimul model.

#31
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Nu-i chiar asa.
Depinde mult de versiunea de soft si poate de popularitatea telefonului. De exemplu pe Galaxy Note 4 versiunile nebranduite de Germania, Spania sau Olanda au primit cam intotdeauna cel mai repede update-uri si cele mai frecvente. Pana anul asta in octombrie sau noiembrie (cand cred ca au tras Note 4 pe linie moarta), primea lunar pana prin data de 10-15 update de securitate si optimizare si a primit upgrade la 2 versiuni de Android.
Doar ca Samsung se misca cam cel mai greu cu upgrade-urile la versiuni noi de Android dintre producatorii de telefoane cu Android.

Edited by Hider141, 20 December 2017 - 22:06.


#32
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011

View PostTeaRex, on 20 decembrie 2017 - 14:02, said:

De unde ati luat 5T-ul si cu cat?

De pe www.oneplus.net, situl lor oficial de unde iti recomand si tie daca te hotarasti sa ti-l cumperi. Cel de 64 GB si 6 GB RAM prezentat de colegul anarchy78_ro pe evomag il gasesti la 499 Euro, adica 2310 RON fata de 2799 RON cat e pe evomag.
Eu l-am luat pe cel de 128 GB si 8 GB RAM la 559 Euro plus un pachet de accesorii (carcasa de carbon, sticla securizata si castile Bullets V2). Totul a fost 600 Euro pentru ca am avut o reducere de 20 de euro printr-un voucher oferit de colegul de care va spuneam ca detine OP5.
Daca o sa cumperi telefonul de la ei o sa primesti si tu un voucher pe care il poti folosi ulterior pentru accesorii sau il poti oferi unui prieten care va dori sa isi ia telefon de la ei.

Transportul este gratuit la comenzi peste 100 de Euro, deci telefonul o sa iti vina gratis. Bafta!

P.S. Putem vorbi la pertu, nu e nevoie sa fim atat de protocolari. Posted Image

Edited by Arader, 21 December 2017 - 10:01.


#33
TeaRex

TeaRex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 12.01.2016
Dintre One Plus 5T (6Gb RAM)si Samsung S8 ce ati alege si de ce?

#34
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
Plusurile pentru OP5T ar fi urmatoarele:
1) Display mai mare si rezolutie mai buna, plus ratia de aspect
2) CPU mai rapid
3) Camera primara si secundara mai buna
4) Cel mai rapid fast charging de pe piata in momentul de fata.
5) Pret mai accesibil.

Edited by Arader, 21 December 2017 - 13:10.


#35
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View PostArader, on 21 decembrie 2017 - 13:10, said:

Plusurile pentru OP5T ar fi urmatoarele:
1) Display mai mare si rezolutie mai buna, plus ratia de aspect
2) CPU mai rapid
3) Camera primara si secundara mai buna
4) Cel mai rapid fast charging de pe piata in momentul de fata.
5) Pret mai accesibil.

E de-ajuns ;)

#36
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostTeaRex, on 21 decembrie 2017 - 12:55, said:

Dintre One Plus 5T (6Gb RAM)si Samsung S8 ce ati alege si de ce?
Depinde foarte mult pe ce pui accentul.

S8 excelează la display și la cameră, in timp ce OP 5T are software mult mai bine optimizat și mai rapid, are memorie mai multa (in multe cazuri chiar contează) și are amprenta dispusă corespunzător. Dash charge-ul nu știu dacă este neapărat un avantaj, și S8 are QuickCharge. Dash charge este teoretic mai rapid. Sa nu uit, este și mult mai ieftin.

View PostArader, on 21 decembrie 2017 - 13:10, said:

3) Camera primara mai buna
Nu este în totalitate corect, S8 are camera mai buna fara doar și poate.

La 2000 de lei m-aș mai uita și la LG G6, asta daca nu ai nevoie de hardware-ul foarte rapid de pe 5T (SD835, 6GB RAM). Pe G6 ai certificare IP68 și acea camera wide care scoate poze foarte frumoase.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate