Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Note 8 vs. Mate 10 pro

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#127
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018

View Postserginho74, on 07 ianuarie 2018 - 20:53, said:

Insist. Luati-va toti Huawei, astfel scad vanzarile la Samsung si sunt nevoiti sa creasca si mai mult calitatea!
sunt nevoiti sa creasca si ei calitatea. Calitative nu sunt in nici un caz.

#128
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View PostParanoir, on 15 aprilie 2018 - 21:12, said:

Ce gluma buna.
Nu e glumă, e realitate! Crudă, ce-i drept, mai ales pentru utilizatorii de Samsung!Posted Image  Dacă nu ar fi fost verificată pe teren, de atîtea ori pînă acum...

View PostParanoir, on 15 aprilie 2018 - 21:12, said:

Nu are nimeni probleme cu semnalul pe samsung. Cu siguranta, daca intr-un loc nu ai semnal pe samsung, nu vei avea nici pe huawei.



Asta da, e o glumă!Posted Image  Da' nu pot spune că e și bună...



#129
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010

View PostMMVVDD, on 15 aprilie 2018 - 12:09, said:

Cam multe Huawei-uri, și culmea nici un Samsung....

Mda, i-a vezi si aici

[ https://s18.postimg.cc/nuj35rr3d/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s18.postimg.cc/7xkb8q6bd/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s18.postimg.cc/xhmlf8zft/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s18.postimg.cc/frkwu9r0p/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by aris86, 16 April 2018 - 12:32.


#130
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
N-ati terminat odata cu SAR-ul ala? O dati inainte cu penibilul...

https://www.theverge...er-link-studies

Va aduc si palaria de staniol?

#131
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,868
  • Înscris: 27.04.2010
Penibili sunt aia care au impresia ca doar Huawei are SAR-ul mare ... si care cred ca Samsung emana doar raze de soare cu iz de violete.

Edited by shymano, 16 April 2018 - 17:15.


#132
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,470
  • Înscris: 07.01.2011
"Noua ne e frica de e-uri nu de tancuri
Zici ca suntem turci ne preocupa doar rahaturi"
                                                  Sisu Tudor.

#133
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postshymano, on 16 aprilie 2018 - 17:15, said:

Penibili sunt aia care au impresia ca doar Huawei are SAR-ul mare ... si care cred ca Samsung emana doar raze de soare cu iz de violete.
Am zis eu ca Samsung nu emana radiatii? Tocmai, ca e absolut irelevant care emana mai multe sau mai putine. Nu mai fiti asa "snowflakes" ca nu patiti nimic de la radiatia aia la utilizare normala.

Exact cum a zis colegul de mai sus, astea sunt niste rahaturi care nu ar trebui sa ne preocupe. Oricum la telefoanele high end din ziua de azi sunt diferente micute intre SAR-uri, cam toate sunt 1+. Asa ca ce mi-e 1.50, ce mi-e 1.20, ce mi-e 1.

#134
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,868
  • Înscris: 27.04.2010
Eu nu m-am uitat niciodata la SAR-ul telefonului.
Nu ma intereseaza, oricum folosesc o casca bluetooth.
Dar aici, pe forum, vad pe unii care zic de naspa/nasol/kaka doar de Huawei, in timp ce Samsung, feblețea lor, au acelasi SAR sau chiar mai mare, in unele cazuri.
Despre asta e vorba, in mare ...

#135
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Eh, lasa ca se intampla si invers. ;)
Dar ma rog, fara nici un pic de sarcasm, e ceva perfect normal ca fiecare sa isi apere achizitia si sa fie automat "fanul" brand-ului respectiv. E de inteles.

#136
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,868
  • Înscris: 27.04.2010
Da, dar devine deranjant cand te legi de niste kkturi de 2 bani, doar ca sa te simti mai bine si sa te convingi singur ca alegerea ta e cea mai cea ...
Daca ne uitam atat de insistent la SAR, am mai spus-o: ajungem sa le tinem (telefoanele) in lesa, la 3m in spate.
Pentru ca daca le purtam la pantaloni, de exemplu, in buzunarul din fata, ne afecteaza la oua, ies pui inainte de vreme, daca le purtam la spate ne afecteaza parul de pe funduleț, daca le purtam in buzunarul de la piept ne cresc țâțe ca la femei, daca le tinem langa ureche ne cade parul din cap, si tot asa ...

Edited by shymano, 16 April 2018 - 18:45.


#137
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
:)) Foarte corect! Touche!

#138
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai voi sunteti cei care apara un brand. Pe principiul"lasa ca nune e frica noua de radiatii".
Eu ziceam ca Huawei are SAR mare in momentul in care eram cam 99% hotarat sa cumpar P20. Deci nu imi aparam achizitia.

#139
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Pai luati samsung cu sar mic si fara semnal. Acum sincer, cel mai prost la semnal e samsung. Am avut un j5 si un j7 vai de curul lor. Nu imi mai trebuie samsung in veci.

Mai cer si un sac de bani pe ele si sunt niste gunoaie. Cel putin astea din clasa de mijloc. Un prieten avea un a5, sa descarcat bateria complet si a murit.. de tot. Nu a mai vrut sa incarce neam. Pana si xiaomi is mai bune de o mie de ori ca samy.

#140
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă J5 cu atâta SAR nu are semnal, e cam aiurea. Un telefon emite mai multe radiații, cu cât se chinuie mai mult sa capteze semnal, asa ca este irelevant.

#141
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Nu stiu daca e de la sar sau nu, dar e fapt cunoscut ca sunt slabe la semnal. Sa nu zic ca j5 si mai ales j7 modelele 2016 au niste penibilitati de amoled. Rosul ala iti zgarie pur si simplu retina. Nu inteleg cum puteti cumpara asa ceva. De fapt si eu am cumparat dar m-am lamurit cu samsung. Nu e nimic de capul lor.

#142
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,470
  • Înscris: 07.01.2011
Sper ca sunteti si raw vegani,degeaba va feriti de radiatii daca bagati e uri si zahar la greu,ma gandesc ca vreti sa muriti perfect sanatosi .

#143
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu am semnal in Bucuresti peste tot. Am fost in weekend intr-un tur prin tara (diverse locatii) si S8-ul meu avea semnal la fel ca Iphone-ul prietenei mele. Semnal foarte bun, cu mici exceptii unde nici iphone-ul nu avea (in interiorul pesterii Polovragi, niciun telefon nu avea semnal acolo). In rest, nu am avut probleme.
Am mai avut samsunguri, am avut semnal cel putin decent oriunde m-am dus.

Deci da, nu mi se pare ok scuza cu semnalul celor de la Huawei pentru a avea telefoane cu SAR mare.

#144
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009

View PostI_am_RunninG, on 16 aprilie 2018 - 19:23, said:

Pai luati samsung cu sar mic si fara semnal. Acum sincer, cel mai prost la semnal e samsung. Am avut un j5 si un j7 vai de curul lor. Nu imi mai trebuie samsung in veci.

Mai cer si un sac de bani pe ele si sunt niste gunoaie. Cel putin astea din clasa de mijloc. Un prieten avea un a5, sa descarcat bateria complet si a murit.. de tot. Nu a mai vrut sa incarce neam. Pana si xiaomi is mai bune de o mie de ori ca samy.
Ha ha ha și compari un J5 sau J7 cu HM10Psau N8, adica un telefon de 1000 cu unul de 3500, si ai semnal de la S8 incoace.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate