Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

La multi ani Roni!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Salut, catelul meu implineste 9 ani pe data de 25 decembrie, ma gandeam sa il bucur si pe el cu ceva, am vazut un filmulet pe youtube in care cainele are un coif in cap si mananca tort special pt catei, oare gasesc si la noi asa ceva? sau ce alte idei aveti ca sa il bucur si pe el?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Phbvb8BJLlY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
E la fel de vioi ca inainte, se joaca, alearga, depinde si de rasa, poate unii mor repede.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,887
  • Înscris: 07.08.2008
Acel tort "special" in multe din cazuri chiar nu difera la ingrediente fata de un tort normal, de ex. https://www.cofetari...catel-1378.html
Ii poti face acasa un mic tort si ca bonus ii poti da o bucata buna de carne, se va bucura mult mai mult Posted Image . Iar coiful pare unul normal... Sau eventual poti lua unul "special pentru caini" la un pret dublu dar care sa fie ca unul normal.

P.S. Sa iti traiasca multi ani :)

Edited by tigerheart, 20 December 2017 - 01:32.


#4
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 tigerheart, on 20 decembrie 2017 - 01:30, said:

Acel tort "special" in multe din cazuri chiar nu difera la ingrediente fata de un tort normal, de ex. https://www.cofetari...catel-1378.html
Ii poti face acasa un mic tort si ca bonus ii poti da o bucata buna de carne, se va bucura mult mai mult Posted Image . Iar coiful pare unul normal... Sau eventual poti lua unul "special pentru caini" la un pret dublu dar care sa fie ca unul normal.

P.S. Sa iti traiasca multi ani Posted Image
Ala nu e tort pentru caini, ciocolata e otrava pentru ei, la fel si zaharul. Daca nu crezi intereseaza-te.
http://funnyblog.ro/...catei-caini.jpg

Edited by Kevlar111, 20 December 2017 - 02:09.


#5
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Fa-i tu un tort cu toate mancarurile lui preferate, cred ca s-ar bucura sa le aiba pe toate deodata, ar simti ca e ceva special.

Sa-ti traiasca sanatos, multi ani inainte!

 james_tont89, on 20 decembrie 2017 - 01:06, said:

Cabinet venerinar+ eutanasiere

:ciocan: :ciocan:

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Kevlar111, on 20 decembrie 2017 - 00:47, said:

catelul meu implineste 9 ani pe data de 25 decembrie
Ce brand e ? Vezi sa nu fie vreo reincarnare a unei celebritati nascute tot atunci.
In cazul asta trebuie maxima atentie in alegerea tortului!

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009
1. NU tort uman. Tortul uman contine mult prea mult zahar, sau ciocolata care pentru un caine este extrem de daunator (mai ales ciocolata) ca substanta per kg masa corporala.

Deci, gasesti o varianta sa ii faci un tort din carne. Dar atentie, nu pune prea multa sare... (aceiasi problema).

Daca vrei ceva alb la suprafata poti folosi de ex piept de pui fiert. In interior poti pune orice carne vrei, dar si ceva legume fierte. Sau, iei Gourmet de pisici Posted Image

Pe afara, ca decor, poti pune continut din plic, il torni frumos peste "tort" si aia e Posted Image O sa salivati si voi haha

2. Orice coif. Doar sa nu-l arunce

Attached File  IMG_0603.JPG   328.37K   22 downloadsAttached File  IMG_0602.JPG   218.87K   22 downloads



Și eu ii făceam cadouri pisicii la fiecare ocazie și era o regula ca fiecare musafir tre sa ii aducă ceva :lol:

Edited by Lex404, 20 December 2017 - 08:39.


#8
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 Quantum, on 20 decembrie 2017 - 05:09, said:

Ce brand e ? Vezi sa nu fie vreo reincarnare a unei celebritati nascute tot atunci.
In cazul asta trebuie maxima atentie in alegerea tortului!
E reincarnarea lui Elodia.

 Lex404, on 20 decembrie 2017 - 08:47, said:

1. NU tort uman. Tortul uman contine mult prea mult zahar, sau ciocolata care pentru un caine este extrem de daunator (mai ales ciocolata) ca substanta per kg masa corporala.

Deci, gasesti o varianta sa ii faci un tort din carne. Dar atentie, nu pune prea multa sare... (aceiasi problema).

Daca vrei ceva alb la suprafata poti folosi de ex piept de pui fiert. In interior poti pune orice carne vrei, dar si ceva legume fierte. Sau, iei Gourmet de pisici Posted Image

Pe afara, ca decor, poti pune continut din plic, il torni frumos peste "tort" si aia e Posted Image O sa salivati si voi haha

2. Orice coif. Doar sa nu-l arunce

IMG_0603.JPG IMG_0602.JPG



Și eu ii făceam cadouri pisicii la fiecare ocazie și era o regula ca fiecare musafir tre sa ii aducă ceva Posted Image
Stiu ca nu's sanatoase torturile cu ciocolata si zahar, de asta am vorbit si eu mai sus, sa-ti traiasca pisica!

#9
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Uite aici o reteta ok doar ca in opinia mea, ar trebui sa înlocuiești carnea de porc cu altfel de carne: pui, curcan, vita, miel sau oaie.
https://chestiuniser...t-pentru-catei/

#10
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
La Multi ani catelului !

#11
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015

 Quantum, on 20 decembrie 2017 - 05:09, said:

Ce brand e ? Vezi sa nu fie vreo reincarnare a unei celebritati nascute tot atunci.
In cazul asta trebuie maxima atentie in alegerea tortului!

eu zic ca e reincarnarea lu nea Nicu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate