Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

copil agresiv

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#109
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
factor de perturbare, preaviz...fugi bai de-aici, capitan wannabe. ce limbaj matur, responsabil, da, da...ce mai, vede in voi modelul vietii lui, de-asta ii si place asa de mult de voi, aham.

mie imi este clar ca traiti pe alta lume. si copilul e istet si vede. voi nu.

#110
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,518
  • Înscris: 18.10.2011

View PostSebiko, on 21 decembrie 2017 - 10:07, said:

A existat o înţelegere, fiind vorba totuşi de oameni cît de puţin raţionali, nu de primate. El îşi vede de ocupaţiile şcolare, fără un control de tip militar, dar în egală măsură fără a-l neglija. Noi îi ascultăm doleanţele şi, în măsura în care acestea erau justificate, le onoram. Asta nu înseamnă că nu eram prezenţi la şcoală, că nu discutam cu profesorii. Totuşi odată cu primele note rele şi cu descoperirea faptului că începuse să neglijeze şcoala, i-am atras atenţia, gest urmat în scurt timp de eliminarea posibilităţii - cel puţin acasă - a conectarii la internet. Pentru că nu s-a înregistrat nici un progres, am recurs - după preavizare - la confiscarea factorului de perturbare a ocupaţiilor şcolare: telefonul mobil. Devenise dependent de cîteva jocuri şi se mîndrea că e pe printre primii într-un clasament. Asta şi pentru că ai săi colegi erau captivaţi de jocuri, dar şi de comportamentul huliganic. I-am explicat că apreciem calităţile sale de gammer, dar nu trebuiesc neglijate problemele şcolare. I-am întărit convingerea că, în situaţia în care se redresează, reprimeşte vechile avantaje, suspendate. Nu am pretenţia să fie olimpic, dar nici să decadă în asemenea hal!
Şi aşa, pentru ştiinţa tuturor. La şcoală a apărut o nouă modă. Chiar dacă nu au acces la internet, ori găsesc un router de prin şcoală la care răsuflă parola, ori cei care încă au acces la internet partajează conexiunea (hot spot), ceilalţi avînd telefoanele date pe silent. Şi iaca în ore se ascultă muzică, se realizează campionate, se joacă şi se navighează. Şi atunci te mai întrebi de ce rezultatele au de suferit? Acum înţelegeţi mai bine? Poate fi pentru alţi părinţi o explicaţie a traficului de date crescut pe telefoanele celor mici. Sau o explicaţie de ce a terminat aşa repede traficul de date inclus pe telefon....
Doamna, lucrati la dep. juridic, la vreun furnizor, nu? Posted Image Posted Image

Eu cred ca se sparg copiii de ras dupa ce citesc asemenea topice, daca m-a apucat pe mine rasul, la 40 de ani....

Seamana putin si cu Reflectorul de pe vremuri... Posted Image Traficul de pe telefon ar trebui sa se numeasca: RATIE!

Am mai cunscut asa, un profesor universitar, mai ca nu vorbea cu Dvs cu copiii lui, care isi faceau de cap...

Edited by aaaa4567, 29 January 2022 - 05:50.


#111
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Realizezi faptul ca ai răspuns unui mesaj vechi de 4 ani și un pic?

#112
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,518
  • Înscris: 18.10.2011

View Postcorinadaniela, on 29 ianuarie 2022 - 08:43, said:

Realizezi faptul ca ai răspuns unui mesaj vechi de 4 ani și un pic?
Da! Insa subiectul este actual... O mama care incearca scortos, oficios, cu jandarmeria, dar rational, dar cu mijloace care tin de lumea adultuilor, sa isi aduca baiatul pe fagas. O merge cu argumente rationale in aceste cazuri? Nu stiu, as fi curios de rezultat, acum, dupa 4 ani! Ce s-a intamplat, concret? A reusit sau nu, si in ce masura?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate