Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

”Pleava” lui Dumnezeu

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
371 replies to this topic

#37
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 27 iulie 2022 - 08:38, said:

Teolog apreciat de ateiști, sataniști și pigmei.

Sataniștii îl apreciază pe Bart Ehrman? Posted Image

#38
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007
Nu-l apreciați? Posted Image

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Eu nu sunt satanist.Posted Image
Bart Ehrman este agnostic, însă eu nu, eu cred în Dumnezeu ca principiu al Binelui și în Diavol, ca principiu al răului.

#40
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 28 iulie 2022 - 09:40, said:

Bart Ehrman este agnostic, însă eu nu
Din moment ce-l citezi pe Bart Ehrman înseamnă că ești de acord cu ce a scris! Posted Image

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Da, sunt de acord cu 95% din ce a scris.

#42
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 29 iulie 2022 - 09:22, said:

Da, sunt de acord cu 95% din ce a scris.
Hopa . . . . 5% neincredere ? Adica adevarul infasurat cu minciuna si tu ai dibuit doar 5% ?  
Fratelor, iti vinde marfa de proasta calitate, parerea mea.
Ma intreb cum de ai cazut in capcana lui ?

#43
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 29 iulie 2022 - 11:03, said:

Fratelor, iti vinde marfa de proasta calitate, parerea mea.
Ma intreb cum de ai cazut in capcana lui ?

Ehrman ”vinde” marfă de calitate mai proastă ....decât preoții și pastorii?Posted Image

[ https://i.ibb.co/Mn4xPmQ/Animation16.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Îmi vine pe Youtube, unul bărbos, ca reclamă, dacă vreau să contribui cu bani la un loc de rugăciune, un campus de fapt, cumpărat de la o biserică creștină, unde el vrea să facă o moschee! :huh: Zice că a pus el vreun milion de dolari, dar mai trebuie, și nu aș dori să dau și eu niște dolari? :huh:
Altă tâmpenie, un japonez se oferă să-mi vândă niște cuțite speciale pentru gătit.Posted Image Și un băiat, care zice că e foarte la început, dacă vreau să vând pe Amazon modele de copertă pentru caiete școlărești! :facepalm:

#45
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlogic1, on 27 august 2022 - 06:49, said:

Compară cele două texte cu Exod 19:5, 6 și o să vezi că le-am citat cu un scop.

Fariseii deja erau judecați de Isus, ca grup, ei erau lepădați, deci nu se încadrau la categ. ”fiii lui D-zeu”:


Caci va spun ca, daca neprihanirea voastra nu va intrece neprihanirea carturarilor si a fariseilor, cu niciun chip nu veti intra in Imparatia cerurilor. (Mat.5:20)

#46
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,057
  • Înscris: 10.09.2008
Da, era o apreciere generală, un avertisment, dar nici un israelit nu era lepădat la acel timp. Făgăduința Împărăției și înfierea erau la ei și cei doi profeți pregăteau poporul pentru intrarea în ea. O parte s-a dovedit grâu și a fost strâns în grânar. „Sămânţa bună sunt fiii Împărăţiei” (Mat. 13:38).

Întreb, dar: „A lepădat Dumnezeu pe poporul Său?” Nicidecum! Căci şi eu sunt israelit, din sămânţa lui Avraam, din seminţia lui Beniamin (Rom .11:1)


Fraţilor, eu sunt fariseu, fiu de fariseu; din pricina nădejdii în învierea morţilor sunt dat în judecată. (Fapte 23:6)



#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Isus nu lepădase poporul Israel, dar teologia fariseilor, da, cu siguranță! Marcu 8:15

#48
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostXlander, on 03 ianuarie 2022 - 20:21, said:

N-aveti nimic de zis aici, e culmea nesimtirii, niste eretici care comenteaza pe seama deviatiilor doctrinare ale crestinismului post-modern. Pai voi sunteti deviatiile... bah.

Era vorba despre faptul că un netrinitar ca mine, nu are ce căuta cu inepțiile lui eretice pe topicul lui Xlander.Posted Image  Mi se pare corect, nu am argumentat că nu ar fi așa, mi se pare normal ca proprietarul topicului să ia unele decizii.Posted Image
Dar ... Posted Image când vine vorba de o domnișoară drăguță, iată ce comportament adoptă Xlander, urmăriți cu atenție:

View PostGRATEFUL, on 11 septembrie 2022 - 22:23, said:

Si cum facem, iti raspund dincolo, pe topicul tau? (Tema este despre trinitate....)

Colega dorea ca discuția despre Trinitate să se desfășoare... pe topicul Sfânta treime, normal...Posted Image
Dar ce-i răspunde Xlander? Posted Image Surprinzător...

View PostXlander, on 11 septembrie 2022 - 22:24, said:

Da. Nu consideri normal ? Posted Image

Adică e normal să discute, pe topicul lui ... fix ”deviațiile doctrinare” despre care spusese că nu au ce căuta pe topicul lui! Posted Image Dar nu aveau ce căuta, de fapt, mesajele mele, eu fiind bărbat..., dar când vine vorba de o domnișoară atât de atrăgătoare... Xlander se schimbă la 180 de grade celsius...[ https://yoursmiles.org/msmile/fun/m0169.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Bah, la venerabila mea vârstă de 108 ani, mănânc pe pâine prăjită puștani din ăștia...dar mă uit asupra lor totodată și părintește, dorind să-i ajut, eu având multă experiență de viață...Posted Image

Edited by dark, 12 September 2022 - 13:40.


#49
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 13 septembrie 2022 - 12:38, said:

Sa vorbesti doar cu un personaj, nu este deloc interesant, dar sa vorbesti cu clonele tale/ personaje fabricate de tine e de-a dreptul grotesc
Ce sa-ti mai zic? Este alegerea ta...Posted Image

Da, sigur că e grotesc, este... absurd, pierdere de vreme! Dar cine face asta?Posted Image  De ce ar face asta? Posted Image Acuma nici pe Xlander nu-l crezi când îți spune că nu sunt clone pe forum?Posted Image
E alegerea mea să vorbesc cu clonele mele? De unde le scoateți, frate? Ce clone, oameni buni?Posted Image Eu vorbesc cu clonele mele și le spun discrepanțe din Biblie?Posted Image

#50
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postrosix, on 19 decembrie 2017 - 09:17, said:


Caci este scris:  "Mare este secerisul, dar putini sunt lucratorii"  si "Multi sunt cei chemati dar putini alesi"

Nu e vorba de curatarea Bisericii ci de alegerea graului de neghina la Judecata de Apoi... acolo unde pleava, sufletele nevrednice, vor fi aruncate in foc.

Intai este adunata neghina in snopi si arsa, apoi este strans graul in hambar si abia la urma este arsa si pleava in foc. De remarcat ca graul este strans in hambar, nu in hambare!

#51
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 19.03.2022
Fraaatiiiilooooorrrr  . . . .  Dorel traieste . Posted Image

Pai Doamne Doamne are un singur hambar . . . . dar dupa aceea baga graul la moara, si zdrobeste , piseaza bobul . . .Posted Image

Edited by Paco_ste1, 18 September 2022 - 15:12.


#52
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostPaco_ste1, on 18 septembrie 2022 - 15:11, said:

Fraaatiiiilooooorrrr  . . . .  Dorel traieste . Posted Image

Pai Doamne Doamne are un singur hambar . . . . dar dupa aceea baga graul la moara, si zdrobeste , piseaza bobul . . .Posted Image

Nu-l mai piseaza, dupa cum  nici pe El nu s-a pisat, ci il ingroapa.

#53
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

 Xlander, on 02 noiembrie 2022 - 20:44, said:

Bravo, nu sunt virusi, stai linistit.
Nu e genul meu de farse. :)

Ca să faci upload de fișiere virusate pe Google Drive, ar fi într-adevăr o mare performanță, pe care ar invidia-o și cei mai mari hackeri! Posted Image

#54
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 26 noiembrie 2022 - 09:43, said:

Păi un om din lume are el probleme să privească lucruri neîngăduite?
Ăsta e argumentul tău? " - Și alții se uită la filme murdare!". Tu vezi ce ai ajuns?

Te faci că nu înțelegi?
Am recomandat eu sau dimpotrivă, am dezaprobat aceste filme notate ”R” ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate