Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Mărire abonament refuzată!

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
vag0

vag0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.09.2017
De cacao oricum; la prima ocazie dispar. Ma gandesc serios sa nu plătesc nimic si fac abonament nou prin alta persoana.

#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011

View Postspe_ripper, on 19 decembrie 2017 - 09:45, said:



Eu cand aud pe cate unii suna-ma ca nu am credit, imi fac cruce!
Am primit și eu odată un mesaj cu sună-mă. Am răspuns cu "păi?"

#21
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017
Pai da si tu o spaga acolo, asa merg lucrurile in Romania, eu tin minte de pe vremea cand Telekom era Romtelecom cat a trebuit sa ne rugam de ei sa ne bage si nou telefon fix. Ani de zile ne-au refuzat, cu tot felul de motive puerile, si dupa multe spagi si rugaminti, au catadicsit sa ne trimita un tehnician - nu cred ca am mai vazut vreodata atata plictis si sictir la o persoana, ne vorbea pe un asa ton, de parca l-am deranjat de la alte activitati mult mai importante pe care le avea de facut, si cat de recunoscatori trebuie sa ii fim pentru ca a binevoit sa vina la noi...
Intai s-a pus la masa noastra, a mancat, a baut bine, apoi s-a odihnit oleaca pentru ca nu putea sa lucreze chiar asa cu stomacul plin, apoi a montat telefonul, a mesterit ceva la tablou, cred ca vreo 2 minute i-a luat toata treaba si gata, aveam si noi fix. Pe urma a mai stat juma' de ora la telefon, cica sa il verifice, si a sunat tot soiul de prieteni si cunostiinte cu care a discutat tot soiul de tampenii pe banii nostri, iar la final a plecat dupa ce i-am dat spaga de rigoare.

#22
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postgumball3000, on 18 decembrie 2017 - 22:54, said:

DUpa cum am mai spus, isi doresc faliment rapid.
Cand eram abonat la serviciile lor, in urma sesizarilor dese, pe care le tot faceam telecomului pentru proasta functionare a liniei telefonice, dupa o serie de verificari si deplasari la domiciliul meu, pentru remedierea acesteia, angajatii lor m-au sfatuit in cateva randuri, sa-i contactez pe colegii lor din Bucuresti si sa le spun ca renunt la serviciile lor de telefonie, pentru ca reteaua din zona noastra e praf-coapta si s-au saturat sa tot vina-n localitate ca sa o innadeasca, an de an. Poti sa crezi asa ceva?!!!

View Postvag0, on 18 decembrie 2017 - 22:47, said:

Salut, am un abonament de 13 euro la telekom si am 10 gb net inclus. Cu noile abonamente net nelimitat am vrut să trec la un abonament de  15 euro și am fost refuzat!
Ăștia sunt cretini?
Am sunt la relatii clienti, din aplicatie nu merge schimbarea de abonament.
Vreau sa le dau bani mai multi si refuză, cică nu am 180 de zile la ei.
Crede-ma! Sunt operatori care nu stiu pe ce lume se afla.
Am renuntat de peste 2,5 ani la abonamentele lor. An de an, imi trimit tot felul de mailuri si ma tot suna (ultima oara la sfarsitul luni trecute) pentru oferte tentante si avantajoase, toate cu 4G. Le-am scris, le-am comunicat la telefon, ca-n zona noastra domina E-ul si din cand in cand (foarte rar) RH+, nu am ce face cu telefoane 4G si alte asemenea. Nu stiu ce sa cred sunt uituci, smecheri, vicleni, dar incep sa ma simt abuzat din acest punct de vedere.
Realizezi prin ce trec?!!!
Cum iti explici asemenea comportamente deviante din partea operatorilor Telekom?!!!

Edited by PicoDazore, 19 December 2017 - 10:51.


#23
vag0

vag0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.09.2017
Am prins oferta buna la portare: samsung j7 2017 la 250 ron decodat. Abonament 13 euro nelimitat in ro, 10 gb net inclus si 200 min roaming.
Din acest motiv am abonament.

#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011
Păi zi așa nene. Plătește telefonul la preț de listă și treci pe ce abonament vrei :)
Dar am așa o impresie că nu îți va conveni.

#25
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostCommentator, on 19 decembrie 2017 - 10:02, said:

Priceless.
Saraci la punga, dar nu saraci la minte (daca te uiti la beneficii).

In afara de priceless ai vreun argument?
Saraci la mine? Cata minte crezi ca au aia de vand in piata sau la coltul blocului si au cartele? Si cata minte crezi ca iti trebuie cand vezi: 6 EURO 30 GB net ?
Si apoi ce au zis operatorii de telefonie: ba ii tepuim p-astia cu abonamente, hai sa facem niste cartele cu beneficii beton, sa vedem cati nu sunt saraci la minte! Posted Image))))))))))))))))

Apoi cine isi ia cartela? Studentul, unul care nu are o adresa sa isi faca abonament, vezi randul 2, pensionari etc
Eu nu neg ca pentru pretul oferit ai beneficii mai multe la cartela, dar e relativ in functie de client. Cine foloseste 30 GB de net? Cine vorbeste nelimitat in orice retea?
Ce faci cand ai nevoie de roaming si ti-ai dat ultimii bani pe credit sa incarci cartela?

Si apoi ce faci cu cartela de la digi sau telekom cand te cauta reteaua in centrul Bucurestiului si nu te gaseste. Net 30Gb, dar merge cu 1G, mai rau ca dial-up Posted Image

Edited by spe_ripper, 19 December 2017 - 13:42.


#26
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Daca nu ai cartela, cum de poti afirma ca nu exista semnal 4G?
P3 iti spune ceva? Nu, nu este vreun bloc din cartierul unde stai, este altceva, google it.
Ramai cu abonamentul tau linistit, sper ca macar ti-ai permis unul de peste 25E, altfel...nu stiu ce sa zic.

Daca iti mai spun si ca la prepaid exista roaming la 10E...ma faci neserios.

Te rog, insist chiar, nu-mi raspunde.

#27
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostCommentator, on 19 decembrie 2017 - 14:26, said:

P3 iti spune ceva? Nu, nu este vreun bloc din cartierul unde stai, este altceva, google it.
P3 este un bloc de condominiuri pe bani multi, unde oricine cu un venit decent se poate muta. Google it.

#28
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postvag0, on 18 decembrie 2017 - 22:47, said:

Salut, am un abonament de 13 euro la telekom si am 10 gb net inclus. Cu noile abonamente net nelimitat am vrut să trec la un abonament de  15 euro și am fost refuzat!
Ăștia sunt cretini?
Am sunt la relatii clienti, din aplicatie nu merge schimbarea de abonament.
Vreau sa le dau bani mai multi si refuză, cică nu am 180 de zile la ei.

Mai fa un abonament si primesti pe ambele net nelimitat.

#29
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
nu mai fac nimic; astept sa ma portez....
pacat ca nu stiu sa vanda

#30
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
In continuare sistemul de facturare este varza, factura trebuie sa se emita pe 19 in mod normal dar de abia dupa 2 saptamani de la emitere apar datele facturii in sistem, la relatii clienti numai promisiuni, pe forumul lor numai raspunsuri robotizate mereu

#31
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
E varza tot; aplicația telekom nu imi arata ce am consumat. Bătaie de joc

#32
vag0

vag0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.09.2017
se poate renunta la abonament in perioada contravctuala daca nu isi respecta obligatiile?
de ex cost control nu functioneaza

#33
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Daca ai "cost-control"-ul in contract poti sa ceri reziliere pe baza nefunctionarii lui.

Platesti telefonul daca ai luat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate