Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

10000 Monede

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostSILE802002, on 18 decembrie 2017 - 12:29, said:

Ți le schimb eu în bancnote!  Am nevoie pentru o nebunie!!!
Daca schimbul este "corect" poate accepta, daca ii comunici care este nebunia. ;)

View Postghiul89, on 18 decembrie 2017 - 12:32, said:

cu adeziv Bison de metal imi trebuie foarte multe tuburi , ceva mai clasic? am un zid lung de 3m si inalt de 1m.

nu vreau sa le dau vreau sa le pun pe zid.
In link-ul postat de 'Tort' poti vedea ceea ce cauti:

View PostTort, on 18 decembrie 2017 - 14:21, said:

Uite aici ceva frumos.


#20
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Da-le unora pentru ort. Tu si cu bulibasii ce mai aveti bani lipiti pe pereti. rromeala

Edited by pascali_daniel, 18 December 2017 - 16:04.


#21
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View Postghiul89, on 18 decembrie 2017 - 12:13, said:

Am peste 10000 de  monede de 1 ban si as vrea sa le lipesc pe un perete , cu ce aditiv trebuie si rosturile cum pot sa le astup.
iei o folie autocolanta magnetica, o lipesti pe perete ca pe tapet, si pui monezile pe ea, in felul asta nu poti fi acuzat ca ai distrus monezile.

#22
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Lac incolor. Si ai scapat si de grija rosturilor.

#23
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Din titlu am crezut ca e ceva colectionar.
Vezi ecranat magnetic inseamna ca nu vei avea semnal la telefon si nici la internet/wi-fi

#24
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View Postshymano, on 18 decembrie 2017 - 14:31, said:

Cred ca merge cu un pistol de lipit cu termoclei, din acela de-l bagi in priza, cu batoane lunguiete de lipici.
https://www.dedeman....200-w/p/1021211
Nu neaparat asta ... Avantajul la asa ceva e ca faci punctul cat de mare vrei tu, sa nici nu iasa in exterior (lipiciul).

o sa'ti ia zece mii de ani pana lipesti asa zece mii de monezi. fie faci cu folie cum s'a scris mai sus, fie intinzi pe tot peretele un adesiv ceva si lipesti apoi monezile (aplioci si tu cate un pic, ca pana le insiri pe toate se usuca),
oricum, cred ca va arata grotesc acel perete, asa urate monezi ca astea ale noastre din prezent, rar mi'a fost dat sa mai vad.

#25
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
...sau astepti pana mai dau politicienii nostri o lege imbecila si platesti un produs pe care ti l-ai dorit de mult cu doua galeti de monezi. Posted Image

#26
aurick86

aurick86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 23.11.2007
Adeziv de constructii poliuretanic ceva in genul Tytan PB-40.
Il pui in pistol(de silicon)  si pui cate putin pe fiecare moneda (cat o mazare sau mai putin.. incerci si tu pe 2-3 pana te prinzi)... ar fi treaba de 2-3 persoane.. unu tine pistolul de adeziv si altul/altii vin cu cate 2 monede si le majesc de adeziv si se duc sa le lipeasca. (asa ar fi mai usor sa ramana curati pe maini)
Te descurci si singur dar dureaza:
Te apuci si insiri cateva zeci de monede, le pui cate un guguloi la fiecare .. apoi le pui pe perete... si repeti.
Ai putea incerca si cum face omul asta:https://thelegacybui...ss-penny-floor/
Dar o sa fie mult mai greu pe un perete de 1m inaltime.. si sa nu incerci cu silicon pe suprafata verticala.. mai mult ca sigur o sa cedeze.

Problema mai mare ramane ce faci cu rosturile? aia chiar e groaza sa le umpli.. daca incerci ca la faianta o sa murdaresti monezile si o sa imbatranesti pana le faci frumoase la loc.
Eu ti-as propune sa faci peretele negru (sau un grii foarte inchis), apoi lipesti modedele cu putina grija sa nu iasa pe langa ele .

Ai terminat... spatiul dintre monede o sa ramana acolo.. dar fiind inchis la culoare ar trebui sa scoata mai tare in evidenta monedele.

Edited by aurick86, 27 December 2017 - 22:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate