Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...
 

Deblocare Asus Zenfone x008D

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
StackUpTheMoney

StackUpTheMoney

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.01.2017
Salut. Unchiul meu a gasit pe drum (lucreaza in diaspora) un Asus Zenfone x008D. I-am spus cum sa ii dea factory reset din boot menu ( are meniul in chineza ) si mi-a zis ca ii apare o chestie de la google care ii cere contul folosit inainte. Ultima oara cand am avut Android a fost perioada Jelly Bean si nu auzisem de asa ceva asa ca i-am zis sa mi l aduca cand vine acasa de craciun. Aparent apare "acest dispozitiv a fost resetat pentru a continua conectati-va la un cont google folosit inainte de resetare". Cum as putea sa-l resetez? Am citit pe net ceva chestii sa-i bag firmware-ul original, insa e o mica problema. Eu sunt apple fanboy prin urmare am un mac, nu am un calculator cu windows la indemana dar ma gandesc ca pot sa-l fac din terminal.

Cum as putea sa-l rezolv folosind un mac?

#2
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Ruland o masina virtuala cu windows pe mac ?

#3
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
cauta pe youtube sau google "how to bypass google account protection on android phones"
sau How to Bypass Google FRP
nu ai nevoie de pc

Edited by adicontakt, 17 December 2017 - 19:11.


#4
StackUpTheMoney

StackUpTheMoney

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.01.2017

 adicontakt, on 17 decembrie 2017 - 19:10, said:

cauta pe youtube sau google "how to bypass google account protection on android phones"
sau How to Bypass Google FRP
nu ai nevoie de pc

crezi ca eu nu am cautat? am cautat peste tot, nu ai nevoie de PC la modelele mai vechi unde merge trick-ul cu share si te duce pe net. Aici toate page requesturile se fac intr-o alerta, nu mai ai browser, am incercat sa fac eu niste tips sa intru pe youtube de pe site-ul celor de la asus, au niste linkuri gen Community, am intrat pe yt si am incercat sa dau un share prin SMS si la orice optiune de share alegi iti da connection timed out

#5
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Adica eu am deblocat asa un lg nexus 5 si tu zici ca nu merge

#6
StackUpTheMoney

StackUpTheMoney

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.01.2017

 adicontakt, on 18 decembrie 2017 - 11:22, said:

Adica eu am deblocat asa un lg nexus 5 si tu zici ca nu merge

Are android 7.0, am facut rost de un laptop cu windows, asus flash tool imi da eroare "can't unzip file" pentru fisierul oficial de pe site-ul asus si am gasit si un bypass, cand am bagat telefonu la USB, am intrat pe bypass-ul ala (telefonul era in fast boot mode), mi l-a resetat cum arata in clip dar degeaba, tot nu a trecut de aia

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate