Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Camere Supraveghere exterior

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Andrey55

Andrey55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.01.2015
Salut, as vrea sa cumpăr 2 camere pentru supraveghere exterioară pentru o casa in constructie, problema este ca nu am la ce sa le alimentez neavând curent, exista vreo solutie pentru alimentare? Multumesc!

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,392
  • Înscris: 14.10.2008
Tragi un fir cu 1 priza de la vecini sau astepti pana se va baga curent.

Pentru supraveghere video ar mai trebui si internet, nu numai curent.

#3
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
Poti sa pui camere cu tehnologie POE, practic injectezi curentul pe cablul de retea..dar tot trebuie sa tragi acel cablu. Alta varianta destul de amatoare, sunt niste camere de vanatoare care au baterie si card SD, sa le agati alea de ceva..sau daca esti plin de bani, pui panou solar si acumulator pe stalp si legi camera de ele..

Cel mai ieftin dpdv. financiar este cand faci organizarea de santier sa tragi si curent in zonele unde vrei sa pui camerele..altfel trebuie sa scoti destul de multi bani ptr. a avea o solutie functionala.

Attached Files



#4
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 14.11.2006
eu am cumparat doua camere digoo myq de interior dar le folosesc la exterior (le-am pus cumva protejate contra intemperiilor). am facut o proba si una a functionat trei zile pe un power bank de 20000 si a consumat cam 50% din capacitate.camera e 13$ si are wifi. o poti lega la un telefon care face hotspot. camerele se alimenteaza pe usb. eventual mai cumperi un stick 3g cu wifi daca nu ai incredere in telefon. eu vreau sa-l cumpar pe acesta.  solutia cred ca e cea mai potrivita pentru tine. la camere am pus carduri de 32 de gb pe care pot inregistra cam 30 de zile in motion detection.

#5
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Am testat si eu o camera Foscam C1 pe un power bank de 10.000 mAh si a tinut camera mai mult de 24 de ore.

Deci in principiu daca te duci zilnic la camere si inlocuiesti powerbank-ul cu unul incarcat, esti OK cu curentul. Iti mai trebuie doar internet.

#6
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
https://www.emag.ro/...l/pd/D810LYBBM/

usor de mascat, inregistreaza doar la detectie miscare, si iti trimite mms pe telefon la detectarea miscarii, daca ii pui un sim card.
daca nu , iti inregistreaza poze sau film, ca numar si durata setezi tu.
infrarosu noaptea e destul de incompetent.
bateriile dureaza peste 6 luni.

#7
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

View PostNeaceasca85, on 17 decembrie 2017 - 04:21, said:

Tragi un fir cu 1 priza de la vecini sau astepti pana se va baga curent.
Pentru supraveghere video ar mai trebui si internet, nu numai curent.
Vad ca iar apare cuvantul mms in discutie. Parca era mort si ingropat. Costa mult sa trimiti prin mms.
Neaceasca, ti-am adresat o intrebare pe topicul https://forum.softpe...a-primeste-mms/
Poti sa-mi raspunzi, te rog. Mersi

Edited by sandel1, 17 December 2017 - 09:48.


#8
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
mie nu-mi prea inspira profesionalism o camera de vanatoare sau alimentare usb cu powerbank..daca trebuie interventie zilnica si skilluri de IT nu prea mi se pare o solutie fezabila.

de obicei pocnitoriile si improvizatiile dau mari dureri de cap..de exemplu vrei sa vezi un dorel noaptea cu sacul in spate si ai o imagine atat de proasta calitativ incat nu iti dai seama daca e un fluture in fata camerei sau dorel are in spate un ghiozdan sau un sac etc..

Edited by meanman, 17 December 2017 - 10:03.


#9
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cine a spus ceva de solutie profesionala?

#10
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Dai un ban dar stai in fata
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t2Me3NM1ia8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ciine, 17 December 2017 - 10:46.


#11
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
poate asa ceva ar merge? dar tot ai nevoie de net ...

Edited by arkhangel, 17 December 2017 - 20:05.


#12
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Problema e ca iarna nu iese pe plus panoul ala la productia de curent electric. Panourile alea au o rata de conversie atat de mica incat le trebuie expunere solara puternica pe durata intregii zile ca sa tina camera aia 24/24

#13
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Eu mi-am luat asta de mai jos, sunt multumit de ea. Daca avea si optiunea auto tracking era si mai bine!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/npoptKQuvDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
ioan9

ioan9

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2017
salut scuze ca ma bag pe subiect dar am si eu dvr h264 cu 4 camere supraveghere si nu stiu sa le fac sa inregistreze non stop la el este atasat si hard de  1 tb

#15
Zeno5555

Zeno5555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.12.2017
Buna am cumpărat un DVR/NVR PNI House H816 cu 16 IP ch. or 16 analog ch.  Are 16 intrari video cu 16 mufe BNC. Cum ma conectez cu o camera IP la una din aceste intrari BNC deoarece la camera am mufa RJ 45??

#16
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Zeno5555: Camerele cu IP se conecteaza la un NVR, doar daca sunt conectate in aceeasi retea locala ( Router / Switch)

#17
radu_olaru

radu_olaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 02.02.2017
Buna seara,se pot stoca imagini din NVR/DVR și in alt device (de exemplu calculator ) ?  Întreb pentru ca spărgătorii pot distruge foarte ușor un dispozitiv de stocare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate