Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

AUDI Q7 3l TDI QUATTRO TIPTRONIC 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1201 replies to this topic

#397
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Dragii mei.
Azi m-am sculat  cu chef de drum , asa ca mi-am imbarcat toata menajeria , cu catel cu purcel si am plecat spre o locatie numita Art1000 la  arajul Floroiu -Valea Draganului.
  La dus am avut surpriza sa inceapa sa ninga de pela Huedin si sa tot ninga pana la finis la cota 1000.  Asa ca am avut placerea sa bag Q7 le pe primul drum cu zapada autentica si serioasa, ultimii 25 km au fost doar cu zapada , inclusiv pe carosabil , iar ultimii 10 km cu dificultati mari pentru orice tractiune fata, chiar la hotel , sus, se tractau masinile pana in parcare cu un Land Rover. O placere extraordinara drumul asta.
   La dus am ajuns cu 7,6 lt% , doar prin faptul ca am mers prudent, zapada lasand o singura banda de circulatie , la incrucisari cu sensul opus trebuia sa ies pe partea cu minim 30-40 cm zapada.
   La intoarcere am incercat sa fac un test de hypermiling...asta pentru Tf , sa vada ca ma straduiesc😇
   Pentru cei iubitori de munte si zapada , in special din  Bucale, pun niste poze interesante.
   PS Am facut cateva poze cu dezastrul lasat in urma de o furtuna recenta care a afectat o bucata de cateva mii de hectare , dezradacinand mii de brazi...eu unul nu am mai vazut in viata mea un fenomen asa de extins....judecati si voi, fenoemnul din  cele cateva poze se perpetua pe ambele parti ale drumului pe circa 15 km....

Si finish-ul apoteotic....din pacate in chiar ultimii 500 mt i-am prajit o talpa serioasa si a sarit consumul cu 0,1% peste o cifra frumoasa...oricum  , tinand cont ca aproape 30km au fost in conditii de iarna grea cu viteza mica iar restul de 60 au inclus drumul Cluj -Oradea , aglomerat cum il stiti, plus traversare Huedin si Cluj...a iesit foarte frumos.
   Confirm fara umbra de dubiu primul mare punct negru: stergatoarele sunt de cacat iar sistemul de sprituit parbrizul e de toata jena....astea vor vedea service-ul primele.

La imaginea 35 am reusit sa surprind faza cu decuplarea cutiei care arata doar D fara a indica viteza...un fel de sailing sau coasting..interesant , insa inca nu mi-e foarte clar cum se poate repeta/controla.

Attached Files



#398
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Frumoase pozele !

#399
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
live trafic again:

Buna ziua domnule @cristimate,

Va informam, asa cum v-am transmis si in mail-ul initial, ca pentru moment nu avem la dispozitie informatii privind termenul sau modalitatea de implimentare a serviciului. Imediat ce vom dispune de informatiile solicitate de dumneavoastra vi le vom transmite.
Intelegem ca acesta rezolutie nu reprezinta raspunsul pe care l-ati fi dorit insa avem incredere in deschiderea dumneavoastra privind punctului nostru de vedere.
Va multumim pentru incredere

Cu stima,

#400
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2018 - 14:43, said:

live trafic again:

Buna ziua domnule @cristimate,

Va informam, asa cum v-am transmis si in mail-ul initial, ca pentru moment nu avem la dispozitie informatii privind termenul sau modalitatea de implimentare a serviciului. Imediat ce vom dispune de informatiile solicitate de dumneavoastra vi le vom transmite.
Intelegem ca acesta rezolutie nu reprezinta raspunsul pe care l-ati fi dorit insa avem incredere in deschiderea dumneavoastra privind punctului nostru de vedere.
Va multumim pentru incredere

Cu stima,
Ha ha , la indigo cu raspunsul primit de mine. Asta inseamna ca e “ m...e  ponta”....adio live traffic!!!

#401
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2018 - 14:43, said:

live trafic again:

Buna ziua domnule @cristimate,

Va informam, asa cum v-am transmis si in mail-ul initial, ca pentru moment nu avem la dispozitie informatii privind termenul sau modalitatea de implimentare a serviciului. Imediat ce vom dispune de informatiile solicitate de dumneavoastra vi le vom transmite.
Intelegem ca acesta rezolutie nu reprezinta raspunsul pe care l-ati fi dorit insa avem incredere in deschiderea dumneavoastra privind punctului nostru de vedere.
Va multumim pentru incredere

Cu stima,

Tu sa taci. Ți-am.zis că te pun mare șef la protecția consumatorului și tu: " batman batman".  Acum face Dragnea 20 de lei litrul de motorina (că să-și plătească datoriile) și eliberează străzile

Edited by bobalex18, 15 January 2018 - 23:57.


#402
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,512
  • Înscris: 15.06.2007
Ia-te uita cine asculta Royskoop.. si de pe stick,  nu asa , la radio.
Ma umplu de ciuda cand vad pozele alea cu nameti.. io parca  stau in desertul Atacama.. am si aruncat lopata de zapada la gunoi. Ce ninge seara, pana dimineata se usuca.

Edited by tfmercedez, 16 January 2018 - 06:47.


#403
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Generatia asta noua de Audi are si USB ? adica poti baga un stick cu muzica ?
Suna ciudat o astfel de intrebare in 2018 nu ? Posted Image

#404
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Are da. Are si cartela 4g. Si vreo 2 locasuri de sd card... Nu le folosesc :)

#405
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Cristimate, la noi pe usb putem doar incarca telefonul. Era alta opțiune pt date.

#406
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. La usb asa e... Dar are. Auzi ca sa facem date ce trebuie schimbat?

#407
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Unitatea aia din cotieră. Plasticul cu mufa. Se găsesc, sunt ieftine. Doar că trebuie să scoți consola centrala că să poziționezi cablul

Dar ai carduri, ai jukebox, ai aux-in, ai bluetooth...nu cred că îți lipsește un port usb pentru stick

Edited by bobalex18, 16 January 2018 - 10:14.


#408
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atat? Ceva codari? Vreau sa fac android...

#409
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Pentru android trebuie sa schimbi unitatea. O grămadă de bani și de munca. Renunță la vise erotice. Nu vezi că nu poți pune un amarat de buton de auto-hold?!

#410
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Dar functia drive-select implica anumite dotari ale masinii ? cum ar fi suspensie reglabila
Am vazut ca se poate activa aceasta functie la masinile care nu au buton special pt asa ceva dar nu am inteles daca si functioneaza corect.

#411
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vise umede cu butonul drive select. Aia nu cred ca o faci... Decat cu costuri mari.

telenovela continua...

Buna dimineata domnule @cristimate,
Intelegem nemultumirea dumneavoatsra insa va putem informa ca procesul de activare nu are legatura cu vreo presupusa taxa ce trebuie achitata de Porsche Romania in calitate de importator.
Va supun atentiei lista de tari unde serviciul este activ :
Belgien
Dänemark
Deutschland
Finnland
Frankreich
Großbritannien
Italien
Luxemburg
Niederlande
Norwegen
Österreich
Polen
Portugal
Schweden
Schweiz
Spanien
Tschechien
Ungarn
Russland(nur Moskau und Sankt Petersburg)

Va multumim inca o data pentru intelegerea punctului nostru de vedere
Cu stima,

#412
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Pai eu nu vreau sa imi pun acest buton pe bord ci sa activez functia in meniul masinii asa cum am vazut in mai multe filmuete pe youtube.
Chestia e ca nu stiu daca si functioneaza normal.

#413
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
E simplu cu drive select. O poți face fara buton și alegi din mmi sau cu buton. O sa se schimbe comportamentul la motor/cutie și poate la direcție. Nu vei avea pe suspensie/șasiu.
Costul este destul de mic.

#414
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Pai daca stii pe cineva care face actualizari de harti si tot felul de ghidusii/activari prin MMI da-mi si mie o recomandare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate