Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cursuri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AlenTao

AlenTao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.08.2015
Sunt absolvent de liceu si sunt somer ,iau indemnizatie su vreau sa va intreb daca cursurile ce se fac la agentie sunt gratuite mereu adica dupa ce nu mai esti indemnizat mai poti sa le faci gratis?As vrea sa fac orin primavara,vara un curs dar o sa imi expire indemnizatia,acum nu vreau ca e frig si mai ales am niste probleme dar as vrea sa le fac in viitorul apropiat dar nu  stiu daca sunt tot gratis?Sau platesti ceva cand nu mai esti indemnuzat ?Banuiesc ca sunt gratis ca tot somer esti chiar daca nu  mai esti indemnizat nu?Dar poate cineva sa ma lamureasca,stie cineva exact?

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
E clar: acuma, n-are rost sa inveti ceva pentru ca e frig si ai bani. Mai incolo, nu va mai fi frig, dar nu mai ai bani. Ti-a trecut totusi prin minte, ca ai putea sa-ti cauti un serviciu? Asa-i ca nu? Nu mai bine stai acasa si "banuiesti"? Si e o diferenta intre "somer" si "fara serviciu".

#3
AlenTao

AlenTao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.08.2015

View Postmyshyk, on 16 decembrie 2017 - 08:56, said:

E clar: acuma, n-are rost sa inveti ceva pentru ca e frig si ai bani. Mai incolo, nu va mai fi frig, dar nu mai ai bani. Ti-a trecut totusi prin minte, ca ai putea sa-ti cauti un serviciu? Asa-i ca nu? Nu mai bine stai acasa si "banuiesti"? Si e o diferenta intre "somer" si "fara serviciu".


Am probleme medicale psihologice acum,nu ma prea simt bine si de aia nu vreau sa fac acun deocamdata,dar vreau sa fac un curs,aata e sigur..

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostAlenTao, on 16 decembrie 2017 - 11:30, said:

Am probleme medicale psihologice acum,nu ma prea simt bine si de aia nu vreau sa fac acun deocamdata,dar vreau sa fac un curs,aata e sigur..
Si procedand asa cum procedezi, le vei avea si-n continuare. Nu te ascunde dupa ele. Primul care te poate vindeca esti tu insuti. Complacandu-te si vaitandu-te, nu vei rezolva nimic, doar apeland la mila publica si cersind ajutor de la ceilalti. Nu vei primi decat sfaturi inutile, nefolositoare,  sau glume mai mult sau mai putin reusite, care in mod sigur, in loc sa te ajute, vor duce la agravarea starii de anxietate si implicit la manifestarea bolii.Trebuie sa incerci tu insuti orice, chiar si niste cursuri inutile, facute tocmai atunci cand te simti rau, doar pentru ca cel putin psihic sa devii  mai pregatiti pentru vindecare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate