Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Furnizori energie+gaz

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
luci-P

luci-P

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2018

View PostSmurfK, on 08 noiembrie 2018 - 15:21, said:

Nu știu sigur despre ce vorbești.
Singura chestie la care mă duce cu gândul e Bitcoin, iar din câte am văzut, la ei îți poți plăti facturile și cu Bitcoin. Am văzut că e buton, dar nu dețin ca să-ți spun dacă e funcțional și în ce mod.

Eu i-am găsit pe-ăștia de la Restart prin platforma swip.ro. Dar a durat ceva, vreo 2-3 luni, erau la început, s-ar putea să-ți găsești furnizori mai repede acum. La preț, sunt cam cum erau Enel înainte să majoreze contractele. Oferta pe care o am eu e de 0.197 lei/kWh + 0.0063 lei/ora, consum aprox. 200 kW pe lună.

Verifică pe site-ul ANRE tarife și du-te și tu la care găsești mai ieftin.
Mersi pentru răspuns! Am făcut acuma și un thread nou în secțiunea de păreri despre produse sau servicii și poate acolo o să fie ceva mai multă lume care să știe ceva despre ei și poate chiar și despre platforma despre care-ți spuneam.

#20
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,381
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare,
Rog ajutor pentru o problema care o intampin in ultima perioada.

In orasul in care locuiesc(jud Ilfov),furnizorul traditional de gaze a fost preluat de alta firma prin absortie.
In toamna asta a crescut tariful de la 0.1 la 0.13 ron+tva /kwh.
Se pare ca noul furnizor a trimis notificare clientilor pentru a semna noile contracte.
Lumea a semnat si se pare ca au primit tarifare concurentiala.Au urmat la oameni prin oras (oct nov dec) facturi marite chiar si la 0.16ron+tva/kwh si s-au facut multe plangeri la primarie,etc.
Eu inca nu am semnat nici un contract si nici act aditional. Nu stiu inca daca am tarif concurential sau reglementat. Mie cel putin nu mi-au marit tariful decat la 0.13(deci nu la 0.16+tva/kwh ).
Se tot discuta de o notificare pe care sa o depuna cei care au semnat noile contracte ca sa treaca la tarif reglementat de Anre.

Nu stiu ce e de facut in cazul meu. Nu stiu daca in ian imi va veni o factura marita. Cam toata lumea discuta despre cazurile celor cu acele contracte semnate. Eu in ce situatie credeti ca ma aflu ,neavand un nou contract?
In conditiile in care firma actuala a absorbit vechea firma,eu merg pe aceleasi conditii din contractul initial?

Attached Files


Edited by AdrianHH, 21 January 2019 - 21:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate