Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Placa captura pt VHS

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
Am si eu nevoie de o placa de captura care sa aiba intrari RCA ca sa-mi pot copia casetele video pe calculator, am luat una de la EMAG din aia de 200 lei care e mica ca un dreptunghi pe USB, insa nu sunt deloc multumit de calitate, poate recomanda cineva ceva mai okey ?
Deci cand se misca in fimp ceva se vede tare aiurea si mai pierde si din culoare.
Am un plextor din 2005 care e mai bun insa nu stiu de ce nu-mi mai merge nici pe XP, ala e o cutie mai maricica decat un dreptunghi totusi.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
De ce nu mergi cu caseta la un studio care face transferul... iesi mai ieftin si mai bine.

Edited by andreic, 14 December 2017 - 10:17.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pentru că are casete nu casetă.

ț ron / oră x numărul de ore de pe casete = sumă mai mare decât costul plăcii de captură.

https://www.emag.ro/...9/pd/DNJKHYBBM/

Edited by exceswater, 14 December 2017 - 10:49.


#4
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
La ce calitate are imaginea pe o caseta video, nici mama placii de captura nu poate scoate o imagine cristal. Ce-i dai, aia scoti.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Nu stiu daca placa de captura e problema sau calitatea execrabila a casetelor si a standardului VHS (333×480).
Rezolutia nativa face ca marirea lor pe un ecran full hd sa se vada horror.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
Si sa nu vorbim de rezolutia si mai mica a culorii in VHS...

#7
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
excesswater, mersi de link insa exact din ala am cumparat ! Si face ce am spus.
Nu este vorba de calitatea casetelor, nu am pretentia sa se vada sticla, sunt filmari de familie de acum 22 ani, dar Plextorul mergea bine, scotea okey, nu stiu de ce nu mai merge, cand se misca in film cine se misca nu apareau urme si alte porcarii.
Casetele se vad okey.
Nu pot sa dau casetele la tras, ca daca vad aia ce e pe acolo, apar dracu la TV, multe tampenii acolo filmate, prosteli si altele, nu aveam decat 3-4 casete maxim, pe celelalte apucasem sa le trag cand mergea Plextorul.
El este bun, dar dupa instalare drivere nu il vede, zice ca nu e instalat bine, in acelasi Win XP, e culmea, adica acolo unde mergea, doar calculatorul este altul.
Acest Plextor l-am luat in mai 2005, dupa un timp nici nu s-a mai gasit.
Model PX-M402U este, nici nu se compara cu cel din linkul de la emag, adica scotea cam asa cum bagat semnalul, puteai alege fie Mpeg-2 sau Mpeg-4 cu diverse rate de compresie.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La tine se vede ciudat în timp ce înregistrezi în pc sau după aceea la redare? Sa nu fie problema de la codec.

#9
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
Se vede nasol cand vizionez ce am inregistrat ! Smecheria aia mica de la emag vine cu un soft si prin ala inregistrezi, dupa ce incepi sa vezi ce ai inregistrat...se vede nasol in miscare.
Pai alte filmulete care nu au legatura cu ala, se vad bine.
Poate pot sa gasesc o secventa sa iti arat, sa caut.

Edited by versacic, 15 December 2017 - 00:08.


#10
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
folosesc o camera video pe post de convertor analog/digital, rezulta avi dv care il editez sumar in edius si export mpeg2 sau h264

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate