Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De la Telekom, la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Am 4 cartele la Telekom ale caror numere vreau sa le portez la Digi. Prima problema ar fi ca pe doua dintre ele am niste sume pe care nu vreau sa le pierd. Banuiesc ca la portare pierd creditul de pe ele, deci nu am decat sa astept pana se consuma. Sau poate imi dati o alta solutie. A doua problema e mai mult o dilema: ce abonamente sa aleg? Nu ma intereseaza achizitionarea de noi telefoane si nici de internet, cu conditia ca unul dintre abonamente sa fie cu convorbiri nelimitate in alte retele. Multumesc.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Hmm, creditul il poti folosi pentru diverse servicii online (desi putine mai accepta plati prin SMS).

Sau il transferi cuiva.

#3
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Avand in vedere ca faci 4 abonamente cam singura varianta de luat in calcul e optim nelimitat.
2.88 euro/luna/abonament. Nelimitat in orice retea nationala, 3000 minute in majoritatea retelelor internationale, 50GB net, din care 40 merg doar pe 4G, adica in orasele mari.
Fara sms-uri, dar oricum nu le mai foloseste aproape nimeni.

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Optim nelimitat, sau cum ii zice.

Creditul ori il donezi, ori il consumi, ori il transferi (contra coat) cuiva

#5
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

 AMETHIST, on 14 decembrie 2017 - 06:48, said:

Avand in vedere ca faci 4 abonamente cam singura varianta de luat in calcul e optim nelimitat.
2.88 euro/luna/abonament. Nelimitat in orice retea nationala, 3000 minute in majoritatea retelelor internationale, 50GB net, din care 40 merg doar pe 4G, adica in orasele mari.
Fara sms-uri, dar oricum nu le mai foloseste aproape nimeni.
Sms-ul costa putin. 100 sms-uri= 1 euro.

Edited by testing1b, 14 December 2017 - 07:42.


#6
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

 Pololica, on 14 decembrie 2017 - 06:51, said:

Optim nelimitat, sau cum ii zice.

Creditul ori il donezi, ori il consumi, ori il transferi (contra coat) cuiva
Depinde cat are credit, ca nu-l poate transfera tot decat in limita a cat a reincarcat minus 1 euro.

Edited by pascali_daniel, 14 December 2017 - 07:57.


#7
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Se pot transfera si cartele prepay?

#8
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,365
  • Înscris: 25.04.2007

 AMETHIST, on 14 decembrie 2017 - 06:48, said:

Avand in vedere ca faci 4 abonamente cam singura varianta de luat in calcul e optim nelimitat.
2.88 euro/luna/abonament. Nelimitat in orice retea nationala, 3000 minute in majoritatea retelelor internationale, 50GB net, din care 40 merg doar pe 4G, adica in orasele mari.
Fara sms-uri, dar oricum nu le mai foloseste aproape nimeni.
SMS-uri nelimitate si gratuite in reteaua digi si 1 eurocent in alte retele.

 altuser09, on 14 decembrie 2017 - 08:08, said:

Se pot transfera si cartele prepay?
Eu am transferat o cartela prepay din vodafone in abonament optim nelimitat fara probleme. Banuiesc ca nici de la Telekom sa nu intampini dificultati (am portat si 2 numere de fix de pe Telecom fara nici un fel de dificultate).
Aveam si eu vreo 8 euro si ceva si i-am donat pentru un spital de copii bolnavi de cancer si m-am simtit bucuros pentru asta. Oricum nu prea aveam optiuni cum sa-i mai cheltuiesc, pe computergames nu mai puteam sa le iau kinderilor steam-walet cu plata prin sms, taxa de autostrada sau trecere pe pod nu imi trebuia in acel moment.

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Eu am prepay tot de la vodafone, ma interesa daca digi acepta portarea la ei.. De aceea am intrebat aici. Cred ca daca accepta de la telekom, nu vad de ce nu ar accepta si de la altii.

#10
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Ce intrebari sunt astea? Se accepta portari de la toti, la toti operatorii din RO....

#11
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005
Si eu am portat 4 numere de la Vodafone tot la Digi.
La vodafone erau toate pe cartela si acum am facut abonamente la Digi. Sunt super multumit. Daca inainte reincarcam cu 7 euro/luna fiecare cartela (in total 28 euro) acum am abonamente optim nelimitat si platesc 2,88 euro pentru fiecare ( aproape 12 euro pentru toate 4)

#12
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Inainte de a face treaba asta asigurate ca serviciile DIGI in zona ta sunt bune. (Acoperire ma refer)

#13
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
@initiator - plus ca vei avea 6 luni la jumatate de pret pentru fiecare abonament:

http://www.rcs-rds.ro/iarna2017

Asa ca pune in balanta daca merita sa astepti consumarea a ceea ce ai acum pe cartele.

Bineinteles ca te poti porta de la orice ai fi avut, cartela sau abonament.

#14
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

 Lex404, on 14 decembrie 2017 - 06:01, said:

Sau il transferi cuiva.

Quote

Poți transfera doar creditul reîncărcat în ultimele 3 luni, cu excepția reîncărcării care a activat cartela ta. Valoarea maximă care poate fi transferată într-o lună este egală cu ultima valoare reîncărcată pe contul tău. Poți efectua un număr maxim de 5 transferuri/lună cu o valoare de 1 Euro, 2 Euro sau 3 Euro.

Am 12 euro pe o cartela si 17 pe alta. Nu e pacat sa pierd banii astia?

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Lol, ce jegosi.
No atunci cred ca poți uita de creditul ala. Sau păstrezi cartela cu cel mai mult credit pana îl utilizezi.

Idk

#16
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

 Y0samiteSam, on 14 decembrie 2017 - 18:48, said:

Si eu am portat 4 numere de la Vodafone tot la Digi.
La vodafone erau toate pe cartela si acum am facut abonamente la Digi. Sunt super multumit. Daca inainte reincarcam cu 7 euro/luna fiecare cartela (in total 28 euro) acum am abonamente optim nelimitat si platesc 2,88 euro pentru fiecare ( aproape 12 euro pentru toate 4)
2,88 de euro un abonament cu convorbiri nelimitate... Si internet mai mult decat am nevoie... Wow! Prea frumos ca sa fie adevarat.

 cattavencu, on 15 decembrie 2017 - 17:50, said:

@initiator - plus ca vei avea 6 luni la jumatate de pret pentru fiecare abonament:
http://www.rcs-rds.ro/iarna2017
Dupa cum ziceam, prea frumos ca sa fie adevarat. Mai ca-mi vine sa renunt la banii ramasi pe cartele (cum zice Lex404) si sa ma portez chiar maine.

#17
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Salut!Am 2 intrebari sper sa ma puteti ajuta.
1.M-am portat la Telekom la Digi Mobil si ma interesa cam cat platesc in plus pentru SMS-urile trimise in alte retele(sa zicem 100).
2.Am un telefon Allview Impera M cu Windows Phone 8 pe care as dori sa functioneze cartela de la Digi dar nu o face.

#18
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

 Cosmin_Andrei, on 16 decembrie 2017 - 13:07, said:

Salut!Am 2 intrebari sper sa ma puteti ajuta.
1.M-am portat la Telekom la Digi Mobil si ma interesa cam cat platesc in plus pentru SMS-urile trimise in alte retele(sa zicem 100).
2.Am un telefon Allview Impera M cu Windows Phone 8 pe care as dori sa functioneze cartela de la Digi dar nu o face.


1.
  • Destinatie                                                                                                                  Tarife SMS    (euro / sms, cu TVA)
  • Reteaua Digi Mobil                                                                                                            0
  • Alte retele nationale de telefonie mobila                                                                            0.012
  • Retelele mobile Digi Mobil Italia si Digi Mobil Spania                                                        0.048
  • Principalele retele de telefonie mobila din S.U.A., Canada si China                                 0.083
  • Alte retele internationale de telefonie mobila                                                                     0.083

2.  Nu stiu sa-ti raspund.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate