Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Probleme la apelarea Monika din Germany spre ROM

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Heler-22

Heler-22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2017
Bunna,am o intrebare Putin comica:nevasta mea e in concediu in Romania vreau să o sun dar de multe ori îmi intră ca o convorbire înregistrată cineva dar niciodată aceeași persoană ori cu acest moldovenesc.Parca ar vorbi cu altcineva dar cel sau cea cu care vb nu se aude.. știți ceva?

#2
OneStop

OneStop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 06.11.2017
Te inseala. E lezbi.

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
1. Consideri ca problema tine de Android?
2. Ce operator de telefonie mobila foloseste pentru roaming?
3. De la ce operator de telefonie mobila e cartela/abonamentul folosit de sotie?

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCiubex, on 13 decembrie 2017 - 23:31, said:

1. Consideri ca problema tine de Android?
2. Ce operator de telefonie mobila foloseste pentru roaming?
3. De la ce operator de telefonie mobila e cartela/abonamentul folosit de sotie?
Sa nu imi spuna ca pe Vodafone...a mai facut mai demult cineva (sau tot el de pe alt cont) un subiect cu  o postare cam asemanatoare

Edited by stlk, 14 December 2017 - 01:40.


#5
Heler-22

Heler-22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2017
Nu este nici o glumă .Eu din Germ.am Lebara iar sotia mea in Ro are Orange.La cel puțin un din patru apeluri intră acel robot sau ce o fii.Nu mă deranjează dar oricum e puțin ciudat.

Si culmea are un nokia 2700c pt ka în celălalt cu android are cartela de Germania,tot Lebara

View Poststlk, on 14 decembrie 2017 - 01:39, said:


Sa nu imi spuna ca pe Vodafone...a mai facut mai demult cineva (sau tot el de pe alt cont) un subiect cu  o postare cam asemanatoare

Nu fac glume de genul asta poți să mă verifici p facebook Heler Tiberiu Darius sunt preot.Sotia are un tel.provizoriu nokia 2600c iar cel android e cu sim de Germania.La cca unul din patru apeluri pățesc așa ceva.or avea ăștia la spionaj ceva probleme 😂

#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostHeler-22, on 14 decembrie 2017 - 07:24, said:

Nu este nici o glumă .Eu din Germ.am Lebara iar sotia mea in Ro are Orange.La cel puțin un din patru apeluri intră acel robot sau ce o fii.Nu mă deranjează dar oricum e puțin ciudat.

Si culmea are un nokia 2700c pt ka în celălalt cu android are cartela de Germania,tot Lebara



Nu fac glume de genul asta poți să mă verifici p facebook Heler Tiberiu Darius sunt preot.Sotia are un tel.provizoriu nokia 2600c iar cel android e cu sim de Germania.La cca unul din patru apeluri pățesc așa ceva.or avea ăștia la spionaj ceva probleme ��
Am frate in Germania si la fel patesc, sunt in reteaua Orange iar el Lyca Mobile si uneori cand il sun se intampla sa raspunda nemtii. Si nu e vorba sa gresesc o cifra din numarul de telefon ci il apelez din contacte.

Edited by pacopaco1967, 14 December 2017 - 07:30.


#7
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostHeler-22, on 13 decembrie 2017 - 23:16, said:

știți ceva?

View PostHeler-22, on 14 decembrie 2017 - 07:24, said:

La cca unul din patru apeluri pățesc așa ceva.or avea ăștia la spionaj ceva probleme ��

O fi cuplaju Posted Image

Edited by pascali_daniel, 14 December 2017 - 07:52.


#8
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Da, da, "face atingere". :)
"Alo, alooo, Bulbucata?? Vorbiti, va rog!!"

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,853
  • Înscris: 27.09.2008
Problema tine de GSM, voi muta subiectul!

#10
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Se poate sa fie o problema de la furnizorul tau de telefonie (Lebara).
De obicei operatorii low-cost se folosesc de VoIP in loc de GSM pentru apeluri internationale, adica, in roaming. Mai pe inteles, se folosesc de un sistem proprietar de telefonie prin internet, care functioneaza pe sistemul Skype de exemplu. Motivul ar fi ca pentru ei, costurile sunt mai mici. Numarului apelat i se asociaza un numar ascuns, pentru reteaua VoIP, prin care de fapt se face conexiunea.

In mod normal, pentru utilizatori, nu ar trebui sa fie nicio diferenta, doar ca din cand in cand, sistemul asta da chix, si apar probleme ca cea descrisa de tine.

Solutia evident ar fi sa treci la un operator care foloseste GSM pentru roaming.

Edited by pexCom, 14 December 2017 - 14:04.


#11
Heler-22

Heler-22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2017
Mulțumesc domnilor pt ajutor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate