Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

o directoare de scoala din BZ da cu o masina de peste 30.000 de euro peste parinti

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

#91
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

 ericmario, on 13 decembrie 2017 - 20:08, said:

Sursa?
Exista stipulat in permisul de conducere ca ai dreptul sa conduci doar masini cu cutie automata?

Dar hai sa "postam" ca sa nu tacem...
da.
Este si rubrica care specifica ce fel de ochelari este musai sa porti atunci cand esti la volan.

#92
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016

 edy_wheazel, on 13 decembrie 2017 - 19:57, said:

Am citit serios pana am vazut ca masina ii Prius. BWWWWAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHA!! Cu Prius, mah??!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

Bun (sters lacrima dupa ras copios), maimuta cu permis degeaba + basini in cap + proasta + Prius (hahahaha) = da cu masina ca vita peste oameni.
Este de fapt Toyota CHR varianta normala nu hybrid, masina e vreo 20-25 mii euro

#93
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,197
  • Înscris: 13.07.2005
Din poza mare, afisata in articolul la care se face trimitere, apare calr inscripitia "hybrid" pe aripa masini.
Dar da, un CH-R Hybrid are un pret de plecare de ~23k Euro,
Oricum, nu vad relevanta pretului masinii in aceasta imprejurare ...
Pot insa sa cred ca a incurcat pedalele, mai ales daca este prima ei masina cu transmisie automata ( sau poate-i prima data cand o conduce - o fi masina sotului).
Din cate am vazut pe la TV, unii martori declarau ca respectiva doamna ar fi fost toata noapte la spital, avand copilul bolnav si ca ar fi venit direct la scoala.
Daca lucrurile stau asa, atunci se prea poate sa fi fost pur si simplu oboseala+stress+masina necunoscuta+neatentie+ghinion = eveniment nefericit !
Sau pur simplu, a fost doar neatentie. Sau prostie in stare pura. Sau fumase ceva ....

Ideea e ca daca respectiva conducea un Logan sau o Corsa B, era un eveniment muuuult mai putin interesant !
Dar asa, nu intereseaza ce s-a intamplat, care-i starea victimelor, ci ne roade "ce masina conducea" si "de unde a avut bani pentru asa o masina !"

Nu ne mai facem bine niciodata !

#94
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016
Marr când o sa fii pãrinte sa vezi ca te intereseazã și asta. De ce plãtești fondul clasei, scolii, fond de mobilier, fond pentru sãrbãtori, protocol etc. Ca un director de școalã sa conduca o masina de peste 20k euro, eu ma aștept ca acea școalã sa meargã perfect. Gard bun, securitate, izolație termica bunã, iluminare perfecta în sãlile de curs, sala de sport, vestiare separate etc.

#95
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Pai bine bre, directoarea asta nu poate avea mașinã de 30000?
Pai Iohannis are 6 case și nu știați cum sa il mai spãlați cum e el onest și cu sufletul gingaș și neîntinat.

Dublu standard much, cum s-ar zice ?

#96
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,197
  • Înscris: 13.07.2005

 MicroEdge, on 14 decembrie 2017 - 09:16, said:

Marr când o sa fii părinte sa vezi ca te interesează și asta. ...

Sunt parinte !
Si le stiu pe toate astea, am trecut prin ele de doua ori, din gradinita pana in liceu ... dar nu asta-i problema in cazul de fata.
Asa, si sotia mea lucreaza in invatamant si conduce o masina de peste 25k euro.
Pe logica de mai sus, ar inseamna ca si-a cumparat ea masina, din fondul clasei !?
In plus, chestiile legate de fondul clasei, fondul scolii, etc sunt de multe ori exagerate la greu, ca urmare a unor situatii punctuale, aparute in mass-media..
Cat tot stiu cel mai bine cazul sotiei - are o clasa foarte bine dotata ( laptop, video proiector, whiteboard de 2,40x1,20 m, multifunctional laser XEROX, etc). Toate aduse "de acasa" ( ma rog, cumparate de mine).
Din mult blamatul "fond al clasei" se cumpara doar hartia si toner-ul. Asta inseamna cca. 300 lei/semestru.
Sau ar fi trebuit sa i le cumpar tot eu si pe alea ???

Bun - asta a fost complet off-topic !
Ce voiam sa arat e ca pe noi nu ne intereseaza la modul obiectiv cauzele si efectele unui eveniment ci doar can-can-ul !
"DE UNDE ARE AIA MASINA DE xxxxx Euro ?"
nu
"DE CE S-A INTAMPLAT ?"
"PUTEA FI PREVENIT ?"
"CARE AU FOST URMARILE ?"

#97
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
dar eu am citit, ca de fapt ar fi dat cu ea in gard, care gard a cazut peste oameni. asta scria pe un site ieri.


nu am aprofundat subiectul, dar da, la automata se intampla, daca nu esti atent, sa pelci cu ea de pe loc. o colega a daramat poarta unui hotel, din aceeasi cauza.

#98
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,513
  • Înscris: 15.06.2007

 andreibb, on 13 decembrie 2017 - 19:32, said:

https://www.buzoieni...cu-acceleratia/


cititi comentariile

"A calcat parintii , conducand spaga primita.Nu se dadeau oamenii la o parte si ea a vrut sa accelereze motorul sa se faca auzita.Masina fiind automata , in modul drive , a rezultat in ceea ce vedeti in poze.Rezultatul sistemului in care traim."


de unde are un bugetar bani de masina de 30.000 de euro?

https://www.toyota.r...rius/index.json

poze cu masina http://s.iw.ro/gatew...kYTA=.thumb.jpg
Si daca era femeia de serviciu de la scoala, era o diferenta?
Sau ce se dezbate aici? Pretul masinii? Daca era dacia 1100 era mai bine?

Edited by tfmercedez, 14 December 2017 - 10:15.


#99
MOA_89

MOA_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2017
Scoliile sunt niste cacanarii. Hai la scoala vietii!

#100
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 MOA_89, on 14 decembrie 2017 - 10:16, said:

Scoliile sunt niste cacanarii. Hai la scoala vietii!
Cine crezi ca face medicamente noi? Absolventii de scoala vietii? Sursele de lumina cu LED tot ei le-au inventat?

#101
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

 Dihorul Razboinic, on 14 decembrie 2017 - 10:30, said:

Cine crezi ca face medicamente noi? Absolventii de scoala vietii? Sursele de lumina cu LED tot ei le-au inventat?
Tocilarii si conformistii, sigur nu! Mai degraba autodidactii care nu prea calca pe la scoala, dar merg des in biblioteci si isi permit sa traiasca fara sa sclavageasca 8-10 ore pe zi ca sa aiba bani de paine, in schimb au laborator unde studiaza ce-i preocupa. Vezi Edison(4 clase primare), Tesla(ceva mai scolit), Marconi(ZERO clase, invatator privat), etc, etc.

#102
MOA_89

MOA_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2017
Nu neaaparat dar acum ca s-au inventat deja putem fura patenturile si piesele chinezesti si sa n-i le facem singuri acasa :)

#103
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

 Lex404, on 13 decembrie 2017 - 19:48, said:


A vrut sa raneasca oamenii intentionat.
A intrat cu masina in ei intentionat.
Motivul fiind?

#104
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Ocupau spatiul personal.
Parintii trebuie sa-si astepte odraslele pe trotuarul celalalt.
Acolo, la poarta scolii este parcare. Nu aorice fel de parcare, a personalului didactic si al derectoarei in mod special.

#105
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009

 sfantu.dracu, on 14 decembrie 2017 - 14:45, said:

Motivul fiind?

Ura fata de ei... ce alt motiv? Poate o auzit ca nu primeste cadouri de craciun anul asta...

#106
Ziua_ielelor

Ziua_ielelor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.11.2009
E mai ușor de crezut că o directoare de școală ar încerca în mod intenționat să-și calce elevii cu mașina decât că e un șofer prost?

#107
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 andreibb, on 13 decembrie 2017 - 19:32, said:

https://www.buzoieni...cu-acceleratia/


cititi comentariile

"A calcat parintii , conducand spaga primita.Nu se dadeau oamenii la o parte si ea a vrut sa accelereze motorul sa se faca auzita.Masina fiind automata , in modul drive , a rezultat in ceea ce vedeti in poze.Rezultatul sistemului in care traim."


de unde are un bugetar bani de masina de 30.000 de euro?

https://www.toyota.r...rius/index.json

poze cu masina http://s.iw.ro/gatew...kYTA=.thumb.jpg
Poate ca sotul ei are un venit foarte mare.Poate.

#108
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

 OPEDI, on 14 decembrie 2017 - 14:49, said:

Ocupau spatiul personal.
Parintii trebuie sa-si astepte odraslele pe trotuarul celalalt.
Acolo, la poarta scolii este parcare. Nu aorice fel de parcare, a personalului didactic si al derectoarei in mod special.
Sa inteleg ca esti din Buzau si stii exact locul.


 Lex404, on 14 decembrie 2017 - 14:50, said:

Ura fata de ei... ce alt motiv? Poate o auzit ca nu primeste cadouri de craciun anul asta...
Aha. Si ce ar fi avut de castigat?
Ca de pierdut stim.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate