Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

o directoare de scoala din BZ da cu o masina de peste 30.000 de euro peste parinti

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostLex404, on 13 decembrie 2017 - 19:48, said:


A vrut sa raneasca oamenii intentionat.
A intrat cu masina in ei intentionat.

Ei, cum numesti accidentele astea cu masini in pietoni facute intentionat?!
Daca nu s-a auzit nici un "Allahu Akbar" inainte, se poate considera accident. Posted Image

#38
Rdaneel

Rdaneel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 12.09.2017

View Postcatalina1, on 13 decembrie 2017 - 19:40, said:


E mult pentru o directoare de școalã. Dacã e din banii ei, evident.

Și cam care ar fi graficul,fiecare ce sa și cumpere ? Facem un fel de mercurial ca pe timpul lui Ceaușescu ?
Poate aia mãnâncã covrigi cã sã și permitã mașina aia. Alta mãnâncã covrigi cã sã și ia o geantã de firma.
Interesante idei.

#39
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Stau si ma minunez... Nu mai sunt oameni multi pe aici, sunt hiene, sa simta sangele, sa asmuta...
Atatea tembelisme..
1. poate si preda si incepe la 11 si termina la seral la 19. La 15 pleca la toaleta dar se intorcea
2. sotul femeii poate e capitalist din asta si are vreo afacere prospera de si-a luat masina de 30.000 de euro. Auzi..bolid de lux. Rad si cu curu'
3. gresesc aia la Formula 1 si aia doar atat trebuie sa faca si nu poate gresi o duduie? intentionat intentionat!!!

#40
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postkarax, on 13 decembrie 2017 - 19:52, said:

O sa ma opresc aici din a devia discutia, nu inainte de a preciza ca da, sunt patroni si patroni. La noi in tara, majoritatea sunt niste infractori. Repet, stiu exact despre ce vorbesc, dar daca as face ceva impotriva lor, victima as fi eu. Sa nu-si plateasca salariatii corect, macar cu salariul mediu, sa-i tina peste program, in conditii de munca vitrege etc, este ceva normal. Asa se fac banii la noi, din pacate. Daca toti si-ar plati darile la Stat, Spitalele nu s-ar inchide, scolile nu s-ar mai incalzi cu sobe, ca-n '50 etc.
Patroni si patroni... Si am incheiat.

#41
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007

View PostPlaton, on 13 decembrie 2017 - 19:41, said:

Vorbim de un salariat colega, nu de un patron, ce individa asta este patroana scolii? in cazul asta imi cer scuze, se pare ca nu vorbim de un biet bugetar, si apropo de imprumutul ala, ia fugi la banca si vezi ce iti cere ca sa iti dea banii aia

Iti cere daca esti cocalar sau bagator de seama, daca esti famile,salariati , chiar si bugetari, maxim 3 zile primesti un credit de 30k coco.
Pe elevii care vin cu jipane, septari sau ml-uri nu-i intreaba nimeni de unde au produs parintii lor banii si nici de ce sunt inmatriculate pe Bulgaria !

Voi chiar numai sa aruncati cu mizerii puteti? Scuze, am uitat , suntem romani si la asta ne pricepem cel mai bine.

Edited by bog4u, 13 December 2017 - 19:57.


#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postpasilla, on 13 decembrie 2017 - 19:51, said:

In SUA e comunism , ori dictatura ?
Bun dar stai asa, interzicem obligatoriu unei bugetare sa aiba o masina mai scumpa? Corect ca nu prea suna cinstit sa auzi de nu stiu ce masina , insa din moment ce pana si in sua au fost si sunt institutii ale statului cum vrei sa traiasca astia de la institutii? Daca asa stabileste legea ca la stat ai salariu mic se numeste cumva ca restrangem dreptul la o masina scumpa sau macar decenta? Si daca s-ar muta toti de la stat in privat parca vad ca s-ar plange toti ca "la stat cine mai munceste?" Ce facem , facem si politie privata sau ceva?

#43
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

View Postkarax, on 13 decembrie 2017 - 19:45, said:

Pe sistemul asta toti pierdem cate putin din atentia la soferit si in situatia asta sunt milioane de oameni care se indreapta incet spre batranete. Ce facem interzicem sofatul? Verificam din luna in luna daca nu cumva motricitatea a mai disparut cu 1%?
Dam examen pe doua masini,  cutie manuala / cutie automata.
Apoi, nu este primul caz, si in nici un caz ultimul.
Imi aduc aminte de alta care s-a urcat de pe strada pe trotuar, aceasi scuza, ca a incurcat pedalele.

#44
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Am citit serios pana am vazut ca masina ii Prius. BWWWWAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHA!! Cu Prius, mah??!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

Bun (sters lacrima dupa ras copios), maimuta cu permis degeaba + basini in cap + proasta + Prius (hahahaha) = da cu masina ca vita peste oameni.

#45
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostSeteh, on 13 decembrie 2017 - 19:56, said:

Stau si ma minunez... ........ Auzi..bolid de lux.......
Sint destui pt care maxim in viata , au mincat parizer si s-au dat cu trotineta ...pt astia , e bolid de lux . Ai mila pt ei ca multi bintuie pe SM ( social media )

#46
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMarianG, on 13 decembrie 2017 - 19:57, said:

Dam examen pe doua masini,  cutie manuala / cutie automata.
Apoi, nu este primul caz, si in nici un caz ultimul.
Imi aduc aminte de alta care s-a urcat de pe strada pe trotuar, aceasi scuza, ca a incurcat pedalele.
Cam greu sa incurci pedalele la automata. Nu sunt decat 2.

#47
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postkarax, on 13 decembrie 2017 - 19:57, said:

Bun dar stai asa, interzicem obligatoriu unei bugetare sa aiba o masina mai scumpa? ......
Alooo , deschide ochii caci nu eu comentam impotriva ei si masinii ei . Altul facea asta !

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostYOUR_GOD, on 13 decembrie 2017 - 19:53, said:

Uite si o parere strict la subiect. Te felicit!
Sunt intru totul de acord. Consider ca este o greseala teribila sa incurci frana cu accelerația, macar de-ai fi sofer incepator. In aceste cazuri, anularea permisului de conducere ar trebui aplicata.
Pai te gandesti ca poate nu toti isi permit sa ia zilnic metroul sau ceva? Ok e mai ieftin cu metroul insa ce faci cu aglomeratia , ce faci daca trebuie sa calatoresti undeva, ce faci daca trebuie sa ajungi in zone departe de metrou? Cu trenul , pai ok, ca sa fie aglomeratie ca la trenurile romanesti vara cand vezi 5 studenti pe metru patrat sau ceva (ma rgo exagerez dar intelegi) si sa vezi intarzieri si etc ?

#49
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostMarianG, on 13 decembrie 2017 - 19:57, said:

Imi aduc aminte de alta care s-a urcat de pe strada pe trotuar, aceasi scuza, ca a incurcat pedalele.

Sau interzicem femeilor sa conduca, pentru siguranta publicului Posted Image

http://ziuadecj.real...cat--95044.html

https://www.google.c.....0.847uaQHp-6c

Edited by Lex404, 13 December 2017 - 20:03.


#50
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 17.05.2014
Sigur era pesedista, ca au schimbat toti directorii!

#51
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postkarax, on 13 decembrie 2017 - 20:01, said:

Nu înțeleg ce vrei sa spui.

#52
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
In fine, se va ajunge tot la PSD si cu acest topic.....au marit salariile bugetarilor,
si-a cumparat cucoana masina de super-lux insa a sarit peste examenul de permis, sau a dat spaga pentru el.

#53
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostLex404, on 13 decembrie 2017 - 20:01, said:


Sau interzicem femeilor sa conduca, pentru siguranta publicului Posted Image
Mai bine ne asiguram ca obtine nimeni permisul cu spaga.

#54
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMarianG, on 13 decembrie 2017 - 19:57, said:

Dam examen pe doua masini,  cutie manuala / cutie automata.
Din cate stiu eu, permisul auto se poate obtine pe masini cu cutie automata doar de persoanele cu handicap loco-motoriu.
Daca gresesc, sa ma corecteze cineva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate