Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

S7 vs A5

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View PostKroghy, on 13 decembrie 2017 - 20:53, said:

Depinde la ce folosesti telefonul. Eu cand am cumparat A5 am butonat si S7, ambele la pret asemanator. La nici unul nu am simtit nici o diferenta de performanta fata de J5 2017. Ba chiar imi place mai mult J5 2017 pt. ca are spatele din metal dar am ales A5 2017 pana la urma ca sa am si eu ceva cumparat de black friday. Inafara de acest motiv, la ce folosesc eu telefonul, J5 2017 = A5 207 = S7.
A5 și J5 au procesoare aproape identice, diferențele sunt de maxim 10% și vin doar de la frecvență, arhitectura fiind aceeași. de asemenea, au și memorii mai lente (ROM și RAM) față de flagship-uri.

performanțele telefoanelor nu se compară în magazin în timp ce deschizi aplicația de mesaje și setările. se compară după o lună de la achiziție când ai instalat și configurat tot pe ele și începi să le folosești cu adevărat. atunci vezi cum zboară un S7 pe lângă un A5 2017.

#20
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
S7 zboară si pe langa noul A8 2018... Flagship-ul e flagship chiar dacă are 2 ani...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate