Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mai există politiceni cu curaj?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Mai există politiceni cu curaj? Nu mă refer la România unde majoritatea (o mai fi și excepții) sunt slugoi, hoți, ipocriți, incompetenți. Dar văd că și în afară se aplică efectul de turmă, votează legi Big Brother, predau suveranitatea popoarelor...

#2
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
indrazneste sa crezi

#3
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
Dragnea

#4
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 22.01.2015
asta chiar ca are.In bine,in rau el stie.Restul descopera- cam cum e cu papusile Matrioska.

#5
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
In Romania nu exista politicieni sau clasa politica, partide.  In Romania sunt doar bande de talhari organizati . Ca isi spun PSD, UDMR, PRL, PLM, PMP, ALDE, PNL, PRU, ...sau alte denumiri sunt toti, dar absolut toti, talhari de cea mai joasa speta. Fara onoare si discernamant al caror unic tel este inavutirea imediata si saracirea romanilor. De aceea , in limba romana, politician hot ar trebui sa devina pleonasm.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Da,Macron.A avut curaj sa candideze si are curaj,inca,sa vorbeasca o gramada de ineptii din postura vremelnica de president.

ps.
In Romania inca nu exista clasa politica.Faptul ca esti ales in Parlament sau numit in Guvern nu inseamna neaparat ca esti om politic.Dupa parerea mea,Romania a avut doi oameni politici din 1989 pana acum,din pacate amandoi de la "dusman":Iliescu si Nastase.Restul sunt caricaturi care mimeaza politica sau actul politic.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Curaj au toti.Nu se poate minciuna pe fata,hotie pe fata,sa te pui cu o tara intreaga fara nesimtire si curaj.Si multi prosti au curaj.Tu te referi probabil la cinste,onoare?

Edited by daniMMM, 13 December 2017 - 13:49.


#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
LE.
Pekiasan mi-a luat ideea din tastatura,postand aproape simultan.

#9
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

 djl, on 13 decembrie 2017 - 13:33, said:

Mai există politiceni cu curaj? Nu mă refer la România unde majoritatea (o mai fi şi excepţii) sunt slugoi, hoţi, ipocriţi, incompetenţi. Dar văd că şi în afară se aplică efectul de turmă, votează legi Big Brother, predau suveranitatea popoarelor...
la noi, orice om politic ar prefera sa vada tara in flacari decit sa se duca la puscarie. e de remarcat ca au mai putina demnitate decit un infractor de rind, care atunci cind e prins spune ''da dom' sef, m-ati prins, bagajul e pregatit''!

#10
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004

 daniMMM, on 13 decembrie 2017 - 13:49, said:

Curaj au toti.Nu se poate minciuna pe fata,hotie pe fata,sa te pui cu o tara intreaga fara nesimtire si curaj.Si multi prosti au curaj.Tu te referi probabil la cinste,onoare?

La cinste şi onoare mă refer.

#11
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
sunt dar putini, deputat Mara Mares de la PNL si deputat Daniel Gheorghe care e ortodox practicant


deputat Daniel Gheorghe   :  "Astăzi a trecut de Senat, prin adoptare tacită, propunerea mea legislativă cu privire la declararea Zilei Nationale a Partizanilor Anticomuniști [26 octombrie, de ziua Sfântului Dimitrie, Izvoratorul de Mir!]. Sper ca această inițiativă de lege să intre în curând în dezbaterea Camerei Deputaţilor și să primească un vot unanim de susținere și să devină lege în vigoare. Memoria Partizanilor și a tuturor celor care au înfruntat totalitarismul este pentru mine și mai mulți colegi o prioritate parlamentară și sunt convins că această lege va fi adoptată și va deveni ceea ce este firesc să fie, o zi de pomenire a martirilor care au luptat împotriva comunismului și un act normativ care va avea un impact benefic asupra păstrării și cultivării memoriei rezistenței anticomuniste românești!"

#12
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

 djl, on 13 decembrie 2017 - 13:56, said:


La cinste şi onoare mă refer.

   Asa ceva nu exista la sinistrii din asa-zisa politica romaneasca. Ultimii oameni.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nigel Farage.

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

 cristirg, on 13 decembrie 2017 - 13:58, said:


deputat Daniel Gheorghe   : ...[26 octombrie, de ziua Sfântului Dimitrie, Izvoratorul de Mir!]. Sper ca această inițiativă de lege să intre în curând în dezbaterea Camerei Deputaţilor și să primească un vot unanim de susținere și să devină lege în vigoare.

Io' sper din tot sufletul sa se aprobe si apoi sa fie declarata zi libera nationala.

#15
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,679
  • Înscris: 22.01.2015
Alta javra.

#16
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă referam şi la cei de din afară.

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Curajul in politica. Lol. Politicienii sunt avocații cu cea mai mare putere. Curajul lor sta in cat de mult sau putin mint. Sau, cat de mult/putin spun adevarul.

#18
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Cu curaj, or mai fi.
Cu principii si onoare, nu prea...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate