Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

All inclusive in Romania, doar in vis

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016

View Postadisz, on 13 decembrie 2017 - 15:12, said:


Pai sa vedem:
2200 de euro 7 zile.
4400 euro 14 zile.
Eu am stat 16 zile cu AI (doua persoane) in Sri Lanka cu 2600 de euro,din care 1500 de euro au costat biletele de avion.
Asa-i ca dracu' nu-i chiar atat de negru?
De acord...cand esti 2 si castigi binisor...
Cand intervin 2 copii, care poate au si sub vreo 10 ani, tarile exotice cam ies din calcul, mai ales cand veniturile la nivel de familie nu te prea ajuta.
Asa, un 1000 de eur mai strangi pentru concediu, dar 3-4000 de eur, mai greu daca familia are 2 angajati cu salariul mediu pe economie, sau pe aproape de acea valoare...
Ca sa nu mai zicem ca sunt unii care nu vad marea nici la noi, macar pt 2-3 zile, ca parintii nu au bani nici pt traiul zilnic, dar asta e alta discutie...

#38
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Radu
Nu inteleg comentariul tau,zau asa.N-are nici o legatura cu tema propusa.
Aici nu era vorba despre castiguri,despre concedii sau salarii.Era vorba despre preturi.
Eu am zis ca pretul la mama dracului in Romania este ENORM,de-a dreptul nesimtit.Vezi postarea 27.
Si nu-i nimic exotic sa mergi in Sri Lanka 16 zile cu 2600 de lei fata de Turcia cu acelasi pret sau mult peste.Asta era ideea.

Edited by adisz, 14 December 2017 - 08:37.


#39
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
@ Adisz : Era doar o paranteza. Acum, daca e sa fim corecti pana la capat, nici Sri Lanka nu are legatura cu ce cauta initiatorul.

#40
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

View Postdem3ntor, on 13 decembrie 2017 - 09:57, said:

salut
caut un hotel in Romania, pe litoral, pentru sezonul estival 2018, all inclusive.
Am ramas cracanat, la propriu, cand am vazut ce preturi au.
La venus la mera resort - 1600euro, pentru 2 adulti si 2 copii la sf. lui iulie 6nopti
La phoenicia - 2200euro - 7 nopti

Ce este cu preturile astea?
Am observat si eu ca tarifele la marea noastra au crescu constant in conditiile acelorasi servicii.Am ramas de multe ori mirata de ce ar da cineva atatia bani ptr all inclusiv,mai ales in cazul familiilor cu copii,stiut fiind ca majoritatea copiilor sunt mofturosi si mananca putin.Este adevarat ca hotelurile care aigura all au incercat sa se puna la punct si cu locuri de joaca,animatori,spectacole ptr mari si mici.Tu stii mai bine care sunt nevoile copiilor tai,astfel incat sa aveti si voi,parintii,o vacanta cat mai placuta.
Am fost asta vara la hotelul Bicaz din Mamaia(Pirates Resort) si am observat ca erau foarte multe familii cu copii . Hotelul este asezat chiar langa plaja,are piscina, este foarte curat,dar nu are all inclusiv.In schimb,pe terasa restaurantului se tin zilnic spectacole.Prea ieftin nu este nici acest hotel,dar il recomand fiindca mi-a placut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate