Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Crima de la metrou

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1538 replies to this topic

#757
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 WShow13, on 14 decembrie 2017 - 14:12, said:

Acum vreun an eram în stație la Mega Mall. Acolo era o doamna care statea pe banca si un boschetar cu o sticlă de bere în brațe, iar la un moment dat a apărut o fată drăguță cam de vârsta mea. Boschetarul a scos o bomboana din buzunar si s-a dus la ea să i-o dea și apoi a început să o ia în brațe. Eu am intervenit verbal și i-am spus să o lase în pace și a venit la mine și a zis ceva gen să beau din berea lui să ma calmez, moment în care, obosit și nervos după o zi nașpa la job, i-am turnat berea în cap și l-am împins intr-o baltă. Atât doamna cât si fata au început să mă apostrofeze.

Multă vreme am fost de părere că dacă ar fi "acordat-o" cineva pe atentatoare după tentativa de la Costin Georgian, ceea ce s-a întâmplat la Dristor 1 se prevenea, însă sunteți voi siguri că restul martorilor nu ar fi intervenit în favoarea presupusei nebune, astfel alimentandu-i ideea că ce face este corect?
Asta e problema cu societatea romaneasca,aparatoarea dreptatii online si fuga iepureasca in real life,ca in bancul ala
Bula vede o doamna bine in mall caruia ii intrase fusta in fund iar ceilalti oameni radeau pe la spate.Galant,merge in spatele ei si ii trage fusta.Aia se intoarce si jap,o palma peste fata lui Bula
-Nu ti-e rusine ,nesimtitule?
Bula zice rosu la fata
-Ma scuzati,si cu un gest rapid ii indeasa aleia fusta la loc intre buci
Jap!mai o palma.

Cum o dai ,nu o dai bine,si mai zice lumea sa te bagi...

#758
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 marius.bunu, on 14 decembrie 2017 - 15:13, said:


Cata vreme iti declini identitatea , iti asumi ceea ca spui.
Daca e o bataie in strada si suni la 112, crezi ca operatorul te intreaba "si ce fel de arme folosesc?/credeti ca se vor potoli?ce va face sa credeti ca nu au motive?care da mai tare?"


Da, aia te intreaba, mai ales daca e un politist bun.
Crezi ca trimit un echipaj cu 2 fete daca aia sunt 10 cu sabii ninja ?!

#759
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,039
  • Înscris: 23.09.2005

 Epdm, on 14 decembrie 2017 - 13:08, said:

Nu este om. Un om nu ucide semeni fara motiv.
Nimic nu se intampla fara un motiv.

#760
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

 maccip, on 14 decembrie 2017 - 15:01, said:

Filozofez ai?
Cand ai sa-ti pui palmele peste fata si-ai sa te-ngrozesti de ce prostie ai facut din cauza faptului ca credeai ca detii controlul situatiei, sa-ti aduci aminte de filozofia asta.
Eu incerc sa-ti explic ca e iluzoriu, nu vrei sa intelegi.
Se va intampla in viata ta, a oricui, cu probabilitate mare.
Nu vorbesc de cazul de fata, vorbesc de situatii neprevazute, in general.
Se intampla si n-ai ce face. Si intotdeauna privind retrospectiv vei vedea greseala, dar nu o vei putea repara.
E o lege a naturii asta. A o ocoli e doar o iluzie.
Accidentele sunt accidente, insa cazul acesta nu e un accident ci o fapta premeditata a unei, sa-i spunem fiinte, al carei loc era la ospiciu nu in libertate.

#761
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Poti sa-i spui forma de viata.

#762
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,362
  • Înscris: 06.02.2008
Long story short.. autoritățile au dat din nou chix, fata a murit fără să știe ce-a pățit săraca, toanta ministru a lăudat unde nu era de lăudat, avem proceduri proaste ca întotdeauna, populația e vegetativă și nu se bagă, nebuna aia probabil va ieși curând din pușcărie pentru că corupții autiști din parlament lucrează la legile justiției la foc automat în timp de doliu național..
Ăsta e portetul României la final de 2017.

#763
Ziua_ielelor

Ziua_ielelor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.11.2009

 Neaceasca85, on 14 decembrie 2017 - 15:27, said:

Poti sa-i spui forma de viata.
Ființa asta, că e ființă, s-a născut într-o familie cu probleme, fratele ei a abuzat-o și-a tras-o în jos. Ea a încercat să se ridice, s-a angajat, dar a fost hărțuită în continuare. A cerut ajutorul statului, dar nu l-a primit și a luat-o razna. Nu știu dacă în circumstanțe asemănătoare am fi rămas toți întregi la minte.

#764
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,260
  • Înscris: 06.01.2007

 radu2014, on 14 decembrie 2017 - 15:23, said:

Accidentele sunt accidente, insa cazul acesta nu e un accident ci o fapta premeditata a unei, sa-i spunem fiinte, al carei loc era la ospiciu nu in libertate.
Hai mai Radule, te stiu om serios.
Te bagasi  si tu pe Yseult asa aiurea, nici n-ai urmarit conversatia.
Eu te las, daca-ti place de ea. Si mie-mi place. E fata buna, dar te avertizez ca-i al naibii de dificila. Posibil ireversibil de dificila.
Eu mai aveam de studiat, nu-mi place sa ma arunc asa fara nicio sansa, dar daca te bagi tu, te las pe tine.
Ca moldoveni suntem amandoi. Daca noi nu ne sprijinim, atunci cine?

#765
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,059
  • Înscris: 30.07.2006

 overseas, on 14 decembrie 2017 - 15:19, said:

Da, aia te intreaba, mai ales daca e un politist bun.
Crezi ca trimit un echipaj cu 2 fete daca aia sunt 10 cu sabii ninja ?!

Nu stiu unde vrei sa ajungi.
Daca suni la 112, iti declini identitatea si spui ca tocmai ai fost atacat din senin de un nebun ca sa-ti ia viata, si ca ai toate motivele sa crezi ca va face la fel si cu altcineva,
politia e obligata sa trimita un echipaj.

De acord?

#766
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Serviciul 112 trebuie desfiintat si facut altul ca lumea... Au cam inceput sa duca lumea cu zaharelul cand suni la ei, parca suni in call-centerul ratatilor de la Telekom cand vrei sa reziliezi contractul.

#767
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,059
  • Înscris: 30.07.2006

 Ziua_ielelor, on 14 decembrie 2017 - 15:38, said:

Ființa asta, că e ființă, s-a născut într-o familie cu probleme, fratele ei a abuzat-o și-a tras-o în jos. Ea a încercat să se ridice, s-a angajat, dar a fost hărțuită în continuare. A cerut ajutorul statului, dar nu l-a primit și a luat-o razna. Nu știu dacă în circumstanțe asemănătoare am fi rămas toți întregi la minte.

Locul schizofrenicilor periculosi e la balamuc, cu medicatie si tratament.
Statul nu e in stare nici sa-i depisteze, nici sa-i interneze si nici sa te apere de ei, cand ajung pe strada.
Da vina pe proceduri, Pulea nu l-a sunat pe Sulea, dar stai ca nu e treaba lui Sulea,e a lui Patraulea care e in concediu,etc

#768
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
http://www.zf.ro/eve...arilor-16855733

 marius.bunu, on 14 decembrie 2017 - 15:39, said:


Nu stiu unde vrei sa ajungi.
Daca suni la 112, iti declini identitatea si spui ca tocmai ai fost atacat din senin de un nebun ca sa-ti ia viata, si ca ai toate motivele sa crezi ca va face la fel si cu altcineva,
politia e obligata sa trimita un echipaj.

De acord?

Da de acord. Deci am propus introducerea unei intrebari la obiect, daca-ti asumi raspunsul evident ca sunt de acord. Aici voiam sa ajung.

#769
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 caiuscorneliu, on 14 decembrie 2017 - 15:29, said:

populația e vegetativă și nu se bagă,

il mai tineti minte pe domnul ciocan, purtator de civint al militiei politiste a bucurestiului cind a zis pe post sa nu se bage lumea in altercatii sau alte "deranjamente" ... si dupa aia a fost destituit ?

#770
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
La ora 17.45 poliţiştii au început discuţiile cu fata agresată şi cu tatăl ei, tânăra povestind că o femeie a îmbrâncit-o şi a acuzat-o că i-a furat banii, au precizat aceleaşi surse.
După discuţii, însoţiţi de poliţişti, au căutat imaginile în arhivă şi le-au vizualizat, procedură ce a durat 40 de minute. În timp ce tânăra a dat declaraţii, la numărul de urgenţă a venit un apel care anunţa un băiat s-a aruncat la staţia Dristor 1. Ulterior, după ce un angajat al Metrorex le-a spus anchetatorilor că în apelul iniţial, în care era anunţată o situaţie privind un bărbat, este vorba despre o tânără care a fost împinsă, poliţiştii au făcut legătura între cele două cazuri, precizează sursele citate.

#771
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

 caiuscorneliu, on 14 decembrie 2017 - 15:29, said:

Long story short.. autoritățile au dat din nou chix, fata a murit fără să știe ce-a pățit săraca, toanta ministru a lăudat unde nu era de lăudat, avem proceduri proaste ca întotdeauna, populația e vegetativă și nu se bagă, nebuna aia probabil va ieși curând din pușcărie pentru că corupții autiști din parlament lucrează la legile justiției la foc automat în timp de doliu național..
Ăsta e portetul României la final de 2017.
Ba cred ca a constientizat. Constati ca vei muri in urmatoarele 10-15 secunde. Cred ca mai dureros decat in accident aviatic. Nespovedit, neimpartasit si fara lumanare.

Nu sunt bisericos, profit de placerile vietii, dar mi-e frica de Iad.

Edited by Neaceasca85, 14 December 2017 - 15:48.


#772
Ziua_ielelor

Ziua_ielelor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.11.2009

 marius.bunu, on 14 decembrie 2017 - 15:42, said:


Locul schizofrenicilor periculosi e la balamuc, cu medicatie si tratament.
Statul nu e in stare nici sa-i depisteze, nici sa-i interneze si nici sa te apere de ei, cand ajung pe strada.
Nici nu am susținut că ar trebui lăsată liberă, din contra, ar trebui să fie sub supraveghere permanentă, doar e un pericol public. Dar de aici până la a spune că nu-i om sau că merită torturată, cum am văzut în multe comentarii pe Facebook, e cale lungă.
Iar statul a fost sesizat de ea însăși, nu era nevoie s-o caute.

#773
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,362
  • Înscris: 06.02.2008


 Neaceasca85, on 14 decembrie 2017 - 15:47, said:

Ba cred ca a constientizat. Constati ca vei muri in urmatoarele 10-15 secunde. Cred ca mai dureros decat in accident aviatic. Nespovedit, neimpartasit si fara lumanare.

Nu sunt bisericos, profit de placerile vietii, dar mi-e frica de Iad.

Lasă iadul și poveștile astea. Crezi că dacă ar exista bau baul suprem cu zeu cu tot te-ar trimite la cazan că ai fost ucis si nu te-ai împărtășit?
Ce-o fi fost oare în mintea fetei în momentele de panică, întrebându-se poate ce-o fi avut cu ea tembela de pe peron. Groaznic..

#774
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 overseas, on 14 decembrie 2017 - 15:47, said:

La ora 17.45 poliţiştii au început discuţiile cu fata agresată şi cu tatăl ei, tânăra povestind că o femeie a îmbrâncit-o şi a acuzat-o că i-a furat banii, au precizat aceleaşi surse.
După discuţii, însoţiţi de poliţişti, au căutat imaginile în arhivă şi le-au vizualizat, procedură ce a durat 40 de minute. În timp ce tânăra a dat declaraţii, la numărul de urgenţă a venit un apel care anunţa un băiat s-a aruncat la staţia Dristor 1. Ulterior, după ce un angajat al Metrorex le-a spus anchetatorilor că în apelul iniţial, în care era anunţată o situaţie privind un bărbat, este vorba despre o tânără care a fost împinsă, poliţiştii au făcut legătura între cele două cazuri, precizează sursele citate.

Deci, daca era impins un tanar in loc de o tanara, de acceasi persoana, nu mai faceau nicio legatura, nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate