Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

13% crestere pret energie electrica de la 1 ian 2018

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Adică dacă eu doresc să-mi pun panou solar în curte tre' să plătesc o taxă?   :huh:

#74
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca o sa cititi cu atentie factura de en electrica o sa vedeti ca e vorba doar de 10 % din consum...doar 10 % se liberalizeaza ca doar atat mai e reglementat....restul de 90 % e deja liberalizat...Acum daca ascultati toate imbecilitatile astora de la DIGI e problema voastra....

#75
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Domnule invatat ,am.o intrebare, de la 1 ianuarie platesc mai mult sau mai putin?

#76
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostClovis, on 13 decembrie 2017 - 16:38, said:

Daca o sa cititi cu atentie factura de en electrica o sa vedeti ca e vorba doar de 10 % din consum...doar 10 % se liberalizeaza ca doar atat mai e reglementat....restul de 90 % e deja liberalizat...Acum daca ascultati toate imbecilitatile astora de la DIGI e problema voastra....
Digi e cea mai serioasa sursa de informare.

Imbecilitatile se servesc la antena3:
https://www.antena3....ore-446206.html
Vești proaste pentru români. Prețul energiei electrice a crescut cu 38% în doar o săptămână
Noi scumpiri de la 1 ianuarie. Preţul energiei crește între anumite ore

#77
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,631
  • Înscris: 02.10.2009

View Postsilesax, on 13 decembrie 2017 - 06:43, said:

Iauzi..deci dacă îmi pun panouri cu acumulatori si îmi asigur singur necesarul de energie statul tot m ă pune să plătesc o taxă pe lună ?!!

Da, pentru ca furi lumina, ca tot ce lumineaza soarele in Ro e al PSD ului.
E in pregatire taxa pe aerul inspirat. Va fi dupa capacitatea cil, pardon, pulmonara.
Cu ce drept sa traga unii aer in piept mai mult ca altii si sa nu plateasca?

Odata cu perfectionarea echipamentelor electrice casnice, a reducerii consumului inst. de iluminat, etc, se impune marirea taxelor pe curent. Independenta trebuie limitata sau franata pentru ca oamenii nu mai pot fi controlati si constransi, scad incasarile la buget. Cat de curand vor apare tarife diferentiate in functie de utilizare (de ex "accize" in pretul curentului folosit pentru masina electrica care va sa vina si in Romania odata si odata).

#78
OneStop

OneStop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 06.11.2017
Maine poimaine ne pun sa declaram hamsterii din gospodarie.

#79
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Intrebare pt un moderator :la 3 puncte avertizare se interzice si dreptul de a posta? Ieri mergea azi nu. Ban ip se pare ca dupa vpn vad ca merge

Edited by adicontakt, 14 December 2017 - 16:50.


#80
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,613
  • Înscris: 10.08.2009
Din pmdv orice crestere a costurilor- curent/gaze/calorie/medicamente/curs etc e buna .
Pentru ca loveste direct in votacii pesedaci.
Eu vreau ca aia 3 milioane sa stranga rau cureaua, da rau rau, sa aud gheortaituri de mate pe scara blocului.Posted Image

Edited by DANANDREI2001, 14 December 2017 - 17:19.


#81
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdjl, on 13 decembrie 2017 - 13:48, said:

Să vezi cum vor spăla unii după orele 22 la maşină că e mai ieftin corentu'  Posted Image
Si acuma fac chestia asta, cei cu abonament pe paliere orare. Si prin vest de face asa, se programeaza si pleaca utilajele noaptea sa spele...

View Postbumpocbum, on 13 decembrie 2017 - 13:32, said:

Deci inteleg ca toata populatia va primi contoare smart ? Si pana atunci cum se calculeaza ?
Pai cei care n-au smart nu calculeaza asa si nici nu au abonament cu paliere orar, decat poate cele cu 2 paliere care sunt deja la cine doreste dar nu e inca ceva smart.

#82
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Am vrut sa spun ca tarifele la energie electrica vor scadea dar nu se mai potriveste cu titlul acestui subiect/sau cu subiectul acesta, asa ca am deschis un subiect cu detalii AICI

Edited by stlk, 20 December 2017 - 23:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate