Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

M-am săturat

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
106 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,233
  • Înscris: 13.06.2004
Citind veştile "bune" din ultima vreme devin deprimat. Unul din motivele pentru care prefer să evadez în trecut. Dar trecutul e trecut şi lucrurile rele vin în continuare.
M-am săturat să văd cum micile afaceri sunt distruse în timp ce în general marile afaceri (o mai păţesc şi ăştia uneori dacă fac prostii sau au unii nevoie de bani) sunt distruse
M-am săturat să văd cum se construieşte fără nici o regulă elementară de urbanism şi de bun simţ
M-am săturat să fie toleraţi toţi inculţii şi hoţii. Nu vreau nici hoţia parlamentarilor, dar nici stat poliţienesc.
Nu-s P.D.S.-ist, dar nici Sorosoist.
M-am săturat de toţi care pun botul la mizeriile erecţilor (adică aleşilor), asta după ce s-au fript de mai multe ori (nu toţi îşi dau seama din prima de una-alta, dar după ce ai păţit-o de mai multe ori...). Şi cu un computer 386 cu coprocesor 387 poţi face mai mult decât cu votanţii din România...
M-am săturat de incultura care prinde tot mai mult teren.

Dacă vă întrebaţi care e rolul acestui topic (thread): să-mi vărs nervii
Dacă vă întrebaţi ce am făcut: am încercat să nu mai pun botul la mizerii. Să nu mai fiu precum turma. Şi să răspândesc informaţii interesante. Mai mult nu pot să fac, că nu-s Soroş.

Edited by djl, 12 December 2017 - 17:25.


#2
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,032
  • Înscris: 09.01.2007
Mai schimba canalul, mai un film, mai un meci.
O data pe zi pe stiri sa vedem ce mai e si gata.
O sala de sport, o friptura la gratar etc
Mie mi-ajunge marlania din jur, lasand politica la o parte.
Ce pretentii sa am de la "elite", cand masele sunt corupte. Si aici includ masele din Bucuresti, sa fie clar.

#3
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,650
  • Înscris: 29.08.2013
Ok .... când am văzut titlul şi autorul mă gândeam că te-ai săturat să postezi chestii vintage / retro.

#4
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Dacă te-ai săturat, USR, PRE recrutează. Sau dacă nu îți place de nici unul, găsește-ți încă 2 oameni și fă-ti propriul partid să schimbi România. Sau dacă nu îți place politica, găsește un ONG unde poți să contribui pozitiv.

#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
A incerca sa traiesti in trecut sau in viitor duce la boala psihica! Fa abstractie de tot ce te deranjeaza...incearca macar!

#6
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postdjl, on 12 decembrie 2017 - 17:24, said:

Şi să răspândesc informaţii interesante.

Asteptam cu sufletu' la gura! Cand incepi? :D

#7
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,070
  • Înscris: 06.01.2007
Sunt cam multe probleme enumerate Stefane.
Sunt reale, dar nu-s (neaparat)ale tale.
Lasa-le sa mai curga, nu te identifica cu ele.

#8
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007
Dejeleule, ca te-ai saturat e o veste imbucuratoare, dar nu inteleg de ce te-ai hotarat sa o faci tocmai pe "Editoriale.
Alta arie mai generalista n-ai gasit?

#9
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
@djl : cand am vazut topicul,m-am gandit ca tocmai ai terminat de mancat Posted Image

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postmaccip, on 12 decembrie 2017 - 17:35, said:

Sunt cam multe probleme enumerate Stefane.
Sunt reale, dar nu-s (neaparat)ale tale.
Lasa-le sa mai curga, nu te identifica cu ele.
Nici macar nu si-a spus toate ofurile.

E si el necajit ca mai toata lumea.

#11
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,233
  • Înscris: 13.06.2004

View Postradu2014, on 12 decembrie 2017 - 17:38, said:

Dejeleule, ca te-ai saturat e o veste imbucuratoare, dar nu inteleg de ce te-ai hotarat sa o faci tocmai pe "Editoriale.
Alta arie mai generalista n-ai gasit?

Eu am deschis subiectul pe Poiană. A fost mutat pe Dezbateri, apoi aici, pe Editoriale.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdjl, on 12 decembrie 2017 - 17:24, said:

M-am săturat de toţi care pun botul la mizeriile erecţilor (adică aleşilor)
M-am săturat de incultura care prinde tot mai mult teren.

Ce spuneai ca spuneai cand spuneai?Posted Image

Edited by ericmario, 12 December 2017 - 17:50.


#13
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
E bine sa-ti vomiti nervii, E chiar recomandat....
De aceea am fugit, Nu am plecat ..... AM FUGIT pur si simplu, deja ceea ce se petrece in RO  este peste puterea mea de intelegere....
Nu-mi doresc sa fiu parte la asa ceva, de aceea am ales solutia optima pentru mine si familie.
Puteam sa o fac cu mai mult timp inainte, cam 10 ani si ar fi fost altfe pentru mine, dar m-am tot gandit la familie , la cum sa las "batranii"
Acum daca sunt deja plecat vad ca si "batranii", respectiv parintii sau adaptat si ei si ma sustin. Ei care votau PSD-ul fara sa se uite , ce si cum...
Detalii de politica la sat...

Edited by keta, 12 December 2017 - 17:47.


#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Posttavitu, on 12 decembrie 2017 - 17:31, said:

Sau dacă nu îți place de nici unul, găsește-ți încă 2 oameni și fă-ti propriul partid să schimbi România.

aoleu, nu nu, sa nu-si faca partid, realizezi ce vom avea in magazine pe urma? se vor interzice ca in coreea de nord lucrurile moderne si ne vom intoarce in 90 cel mult. si asa aveam 100 de ani in urma celorlati, daca mai scadem cu inca 30-40 ... va fi vai si amar

#15
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Dacă propune asta în programul electoral și oamenii îl votează, asta e...

#16
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015

View Postdjl, on 12 decembrie 2017 - 17:24, said:

Citind veştile "bune" din ultima vreme devin deprimat. Unul din motivele pentru care prefer să evadez în trecut. Dar trecutul e trecut şi lucrurile rele vin în continuare.
M-am săturat să văd cum micile afaceri sunt distruse în timp ce în general marile afaceri (o mai păţesc şi ăştia uneori dacă fac prostii sau au unii nevoie de bani) sunt distruse
M-am săturat să văd cum se construieşte fără nici o regulă elementară de urbanism şi de bun simţ
M-am săturat să fie toleraţi toţi inculţii şi hoţii. Nu vreau nici hoţia parlamentarilor, dar nici stat poliţienesc.
Nu-s P.D.S.-ist, dar nici Sorosoist.
M-am săturat de toţi care pun botul la mizeriile erecţilor (adică aleşilor), asta după ce s-au fript de mai multe ori (nu toţi îşi dau seama din prima de una-alta, dar după ce ai păţit-o de mai multe ori...). Şi cu un computer 386 cu coprocesor 387 poţi face mai mult decât cu votanţii din România...
M-am săturat de incultura care prinde tot mai mult teren.
Dacă vă întrebaţi care e rolul acestui topic (thread): să-mi vărs nervii
Dacă vă întrebaţi ce am făcut: am încercat să nu mai pun botul la mizerii. Să nu mai fiu precum turma. Şi să răspândesc informaţii interesante. Mai mult nu pot să fac, că nu-s Soroş.

Uite și ăștia erau sătui de toate însă tot se distrau, se zbenguiau, se ''înălțau'' cu ajutorul unor cristale și a altor ''adjuvante'' psihotrope pe care nu ți-le recomand, chiar deloc!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_nVGZjhkRTg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oTTMR93Aunc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 12 December 2017 - 17:51.


#17
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostDany_Darke, on 12 decembrie 2017 - 17:45, said:

aoleu, nu nu, sa nu-si faca partid, realizezi ce vom avea in magazine pe urma? se vor interzice ca in coreea de nord lucrurile moderne si ne vom intoarce in 90 cel mult. si asa aveam 100 de ani in urma celorlati, daca mai scadem cu inca 30-40 ... va fi vai si amar
"Am un Pik-up, cum e posibil sa nu gasesc la vanzare platane cu Angela Similea si nici macar cu Marius Teicu???"
In ce lume traim, oameni buni!?
Posted Image

Edited by ericmario, 12 December 2017 - 17:49.


#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,032
  • Înscris: 09.01.2007

View Posttavitu, on 12 decembrie 2017 - 17:31, said:

găsește un ONG unde poți să contribui pozitiv.

Ma bag si eu intr-un ONG de utilitate publica sa spargem bani de la buget. Liiceanu stie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate