Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Recomandare Boxe de raft

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Doua perechi de boxe la stereo ,mai ales din aceiasi categorie de pret ,puse pe acelasi amplificator si folosite simultan nu constituie un upgrade. Cu 4 boxe nu se aude nici mai bine nici mai tare. Ba chiar pot aparea probleme de acustica din cauza incaperii si probleme de impedanta care fac sa sufere amplificatorul.
Poti avea doua perechi ,dar conectate printr-un switch de boxe eventual si de comutat cand pe o pereche cand pe alta ,dupa preferinte.
Sau la amplificatoarele cu multiroom sau multi zone ,cate o pereche intr-o camera si functioneaza independent din surse diferite de muzica.
Mai multe boxe impreuna se folosesc doar la sistemele multicanal. De ex. la receivere A/V.

#38
floreadoru

floreadoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.09.2013
Am comandat q acoustics 3050. Multumesc pentru sugestii la toata lumea!
O sa incep deja sa caut un amplificator pentru ele, dar și aici as avea nevoie de un sfat. Precizez ca momentan or sa fie folosite la un yamaha ax 700.

#39
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007

Iti reciomand Receiver Yamaha R-N602 Negru, este f bun si la pret ok


#40
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Daca e in stare buna ,Yamaha ala vechi este sigur mai bun decat receiverul nou. Doar la conectica si facilitati sta mai bine receiverul.

#41
floreadoru

floreadoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.09.2013

 edigee, on 14 decembrie 2017 - 14:17, said:

Daca e in stare buna ,Yamaha ala vechi este sigur mai bun decat receiverul nou. Doar la conectica si facilitati sta mai bine receiverul.
Da, este in stare foarte buna, cel putin din punctul meu de vedere... Legat de conectica, facilitati persoana respectiva nu e interesata de aspectul asta, cel putin pentru moment, si asculta in general doar vinyl-uri sau foarte rar CD, dar nu e interesat de ascultat direct pe internet gen spotify sau altceva, chestii "moderne".

#42
doublez

doublez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.10.2008
Probabil ca i-ai luat deja cadoul.
Eu as simplifica putin. Este vorba de o pereche de boxe de raft. Sunt versatile. Daca e multumit cum se aud, le pastreaza in living. Daca nu prea ii plac, le muta in bucatarie. Poti sa ii iei si Polk Audio T15 si sa fie multumit. Eu as paria pe PSB Alpha P3. Sunt fan PSB.Recunosc.

Edited by doublez, 08 February 2020 - 21:11.


#43
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013

 doublez, on 08 februarie 2020 - 21:09, said:

Probabil ca i-ai luat deja cadoul.
Eu as simplifica putin. Este vorba de o pereche de boxe de raft. Sunt versatile. Daca e multumit cum se aud, le pastreaza in living. Daca nu prea ii plac, le muta in bucatarie. Poti sa ii iei si Polk Audio T15 si sa fie multumit. Eu as paria pe PSB Alpha P3. Sunt fan PSB.Recunosc.
Esti sigur ca luat omu" acel cadou ....???...Posted Image .... au trecut doar 2 ani....

#44
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
probabil e site-ul lui ala din link si a zis sa faca niste reclama :)

#45
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
daca exista in Romania: micca pb42x http://noaudiophile.com/Micca_PB42x/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate