Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Abuz profesor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#55
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Tu nu intelegi ceva. Ai respectat vreo regula din regulamentul scolar? Nu cred, poate doar ca ai facut prezenta. Ti-ai batut joc de sarmana profesoara. Bine ca nu a fost profesor, ca poate te si batea bine, desi legea protejeaza specimenele ca voi, nu profesorii. Eu unul asa as fi facut, trebuiau dusi amandoi intr-un loc izolat si batuti bine cateva ore fara pauza, pana la epuizare. Sa vezi atunci ce cuminti erau cei doi. Pai din moment ce te-a trimis in cea mai de cacat grupa, unde, si acolo stati pe telefoane si cu dozele de suc pe masa, ca la bar, sunteti irecuperabili. Scoala nu e un mediu pentru voi, carciuma poate, dar nici aia ca acolo sfidati oamenii si va iau la bataie.

PS: Ca stati pe telefoane nu e problema, doar sa nu va intre in fund. Problema e cand le folositi.
PS2: Acolo e scoala nu birt. Bine ca nu ati stat cu bautura pe masa si cu tigara in bot. Niste curve mai lipseau si gata. Va bateti joc cu orice va sta in putinta de oamenii aia (profesorii) care vor sa scoata niste porci inteligenti din voi.

Edited by Zark, 11 December 2017 - 17:13.


#56
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View PostZark, on 11 decembrie 2017 - 17:12, said:

Tu nu intelegi ceva. Ai respectat vreo regula din regulamentul scolar? Nu cred, poate doar ca ai facut prezenta. Ti-ai batut joc de sarmana profesoara. Bine ca nu a fost profesor, ca poate te si batea bine, desi legea protejeaza specimenele ca voi, nu profesorii. Eu unul asa as fi facut, trebuiau dusi amandoi intr-un loc izolat si batuti bine cateva ore fara pauza, pana la epuizare. Sa vezi atunci ce cuminti erau cei doi. Pai din moment ce te-a trimis in cea mai de cacat grupa, unde, si acolo stati pe telefoane si cu dozele de suc pe masa, ca la bar, sunteti irecuperabili. Scoala nu e un mediu pentru voi, carciuma poate, dar nici aia ca acolo sfidati oamenii si va iau la bataie.

PS: Ca stati pe telefoane nu e problema, doar sa nu va intre in fund. Problema e cand le folositi.
PS2: Acolo e scoala nu birt. Bine ca nu ati stat cu bautura pe masa si cu tigara in bot. Niste curve mai lipseau si gata. Va bateti joc cu orice va sta in putinta de oamenii aia (profesorii) care vor sa scoata niste porci inteligenti din voi.
calmeaza-te, va mai da psd ul o tura de mariri

#57
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postnewbie13, on 11 decembrie 2017 - 17:14, said:

calmeaza-te, va mai da psd ul o tura de mariri

Sa le dea, dar sa le dea si dreptul de a-i bate bine, de preferat in repetate randuri.

#58
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Dragoste cu forta nu se poate, ca-i viol.
Nici bivolii nu pot fi educati.
Sistemul de invatamant trebuie restructurat.
4 clase "obligatotii" sunt arhisuficiente pentru onoarea unei tari democrate.
Cine vrea sa invete mai mult, trebuie sa semneze parintii un contract de scolarizare.
Elevul are arfe? Nu-i bai, sa stea acasa sa mulga capra.

#59
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postandreizaicescu, on 11 decembrie 2017 - 16:55, said:

Nuna fost nimic cu intenție. Toată clasa se uită soacata. Nu am nici o treabă cu filmarea și nu vreau sa o pun nicăieri (nici macar nu o dețin). Ce treabă are bacalaureat?
Si profesorii sunt oameni si trebuie respectati. Pune-te in locul lui, macar pentru o secunda.
Pai daca nu ai toate mediile incheiate, mai intri in bac? Pe mine m-au taxat intr-a 11a, doar pt ca ma hilizeam cu o colega.

View PostOPEDI, on 11 decembrie 2017 - 17:28, said:

Dragoste cu forta nu se poate, ca-i viol.
Nici bivolii nu pot fi educati.
Sistemul de invatamant trebuie restructurat.
4 clase "obligatotii" sunt arhisuficiente pentru onoarea unei tari democrate.
Cine vrea sa invete mai mult, trebuie sa semneze parintii un contract de scolarizare.
Elevul are arfe? Nu-i bai, sa stea acasa sa mulga capra.
8 sau 10 obligatorii. Stiu pe unii care nici macar nu stiu in ce an a fost revolutia. Despre ce vorbim ????

#60
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View PostOPEDI, on 11 decembrie 2017 - 17:28, said:

Dragoste cu forta nu se poate, ca-i viol.
Nici bivolii nu pot fi educati.
Sistemul de invatamant trebuie restructurat.
4 clase "obligatotii" sunt arhisuficiente pentru onoarea unei tari democrate.
Cine vrea sa invete mai mult, trebuie sa semneze parintii un contract de scolarizare.
Elevul are arfe? Nu-i bai, sa stea acasa sa mulga capra.

Buna ideea. As mai propune si raspunderea / condamnarea penala incepand cu varsta de 7 ani, iar daca nu au invatat cum sa se comporte in "cei 7 ani de acasa", sa invete in cei 7 ani de puscarie.

#61
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Initiator, liceul pe care il fregventezi are un regulament intern, Tu l-ai citit vreodata? Parintii vostri cind au trecut ultima data pe la scoala sa se intereseze de situatia voastra? A fost optiunea ta sa mergi la liceu asumindu-ti statutul de elev, statut care are si multe obligatii(pe care se vede ca nu ti le asumi)! Daca vrei sa ajungi la BAC ai nevoie sa promovezi la toate materiile indiferent daca tu crezi ca respectiva materie iti este sau nu utila! Iar ca o paranteza sa stii ca orice curs de legislatie iti poate fi util! Mai tirziu, peste ani o sa doresti sa mai fii elev la liceu si nu o sa mai poti! Timpul nu se mai intoarce .

#62
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View Postsonnydellmarco, on 11 decembrie 2017 - 17:33, said:

8 sau 10 obligatorii.
10???
De CE oare ??
Parintii mei au avut 4 clase.
Unul din bunici a vandut vaca pentru a asigura mamei ultima clasa.
Sa stie sa numere pana la 11 si cateva litere din alfabet, atat.
Cine vrea mai mult sa intelega ca trebuie sa dea ceva in loc .
Mama lor de comunisti, au invatat populatia ca trebuie sa aiba totul gratuit.
Cum era lozinca?
Fiecaruia dupa nevoi ???

#63
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Aveti sistem de supraveghere video in clasa?

#64
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostZark, on 11 decembrie 2017 - 17:34, said:

Buna ideea. As mai propune si raspunderea / condamnarea penala incepand cu varsta de 7 ani, iar daca nu au invatat cum sa se comporte in "cei 7 ani de acasa", sa invete in cei 7 ani de puscarie.
Am crezut că scrii la mișto, dar nu... tu vorbești serios:

View PostZark, on 11 decembrie 2017 - 17:12, said:

Bine ca nu a fost profesor, ca poate te si batea bine, desi legea protejeaza specimenele ca voi, nu profesorii. Eu unul asa as fi facut, trebuiau dusi amandoi intr-un loc izolat si batuti bine cateva ore fara pauza, pana la epuizare.  

........

PS2: Acolo e scoala nu birt. Bine ca nu ati stat cu bautura pe masa si cu tigara in bot. Niste curve mai lipseau si gata. Va bateti joc cu orice va sta in putinta de oamenii aia (profesorii) care vor sa scoata niste porci inteligenti din voi.

Ce-i, frate,cu ura asta?  De unde naiba le scoți?

#65
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Le mai trebuie și profesorilor niște controale psihologice periodice și consiliere psihologică eventual. Totuși nu-i usor sa faci fata energiei atâtor tineri.

#66
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postalthea, on 11 decembrie 2017 - 18:13, said:

Am crezut că scrii la mișto, dar nu... tu vorbești serios:



Ce-i, frate,cu ura asta?  De unde naiba le scoți?

Eh, dadeam si eu niste sfaturi despre cum ar trebui adusa pacea, linistea si ordinea in tara. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate