Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Derren Brown omul care poate obtine orice doreste

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Multi il considera un magician, altii un iluzionist desavarsit, iar altii doar un om cu capacitati psihice sporite.
A reusit sa castige la loterie, sa influenteze subconstientul multor persoane si chiar sa descrie cu exactitate viata unor necunoscuti.
A reusit de asemenea sa influenteze persoane sa comita lucruri de care nu ar fi fost in stare in prealabil. In exemplul de fata a influentat o femeie in asa fel incat sa doreasca sa omoare o pisica.
Ca sa vedeti cum s-a terminat urmariti video-ul urmator: https://m.youtube.co...h?v=Q2YSNm66sQQ

Edited by Destini, 11 December 2017 - 08:11.


#2
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
i-as da 2000 de euro daca l-ar putea influenta pe dragnea sa-si rada mustata.

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
De ce nu pariticopa la One Million Dollar Paranormal Challenge ?
https://en.wikipedia...ormal_Challenge

#4
OneStop

OneStop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 06.11.2017
Cei care cred in asa ceva, sa-mi ridice mana.

#5
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostPlatonX, on 11 decembrie 2017 - 08:32, said:

De ce nu pariticopa la One Million Dollar Paranormal Challenge ?
https://en.wikipedia...ormal_Challenge
Buna intrebare.

#6
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017
Pentru ca e un sarlatan si un escroc care prosteste poporul cu televizorul.

#7
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006
De pe wiki:
„Brown does not claim to possess any supernatural powers and his acts are often designed to expose the methods of those who do, such as faith healers and mediums. In his performances he often expresses that his magic tricks are achieved through purely psychological means.”
Adică nu numai că nu susține că ar avea puteri supranaturale, ci dimpotrivă, face ceea ce face și ca o dovadă împotriva celor ce se dau paranormali. Numerele lui sînt bazate pe iluzionism și psihologie.

#8
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Va rog eu , fara pisici.

#9
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,172
  • Înscris: 28.06.2005
Daca ar castiga la fiecare extragere a loteriei, ar fi de crezut cae mai cu mot.
Altfel...

#10
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postabancor, on 11 decembrie 2017 - 09:16, said:

Adică nu numai că nu susține că ar avea puteri supranaturale, ci dimpotrivă, face ceea ce face și ca o dovadă împotriva celor ce se dau paranormali. Numerele lui sînt bazate pe iluzionism și psihologie.
Nici macar atat nu face, se bazeaza pe trucuri si spectatori platiti, cu alte cuvinte pe inselatorie.

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Aveam si noi pe unul care tot castiga la loterie.. parca Ogica si nu mai stiu cum...

Mi se pare ca a ajuns pe la parnaie...

#12
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006

View PostUgho, on 11 decembrie 2017 - 09:28, said:

Nici macar atat nu face, se bazeaza pe trucuri si spectatori platiti, cu alte cuvinte pe inselatorie.
Păi da, astea fac parte, de cînd s-a inventat televiziunea, din arsenalul iluzioniștilor. Al tele-iluzioniștilor mai precis.
Ideea e că nu are ce căuta la One Million Dollar Paranormal Challenge, nu a susținut niciodată că ar avea superputeri.

#13
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostPlatonX, on 11 decembrie 2017 - 08:32, said:

De ce nu pariticopa la One Million Dollar Paranormal Challenge ?
https://en.wikipedia...ormal_Challenge
Pentru ca ceea ce il intereseaza pe el nu sunt banii sau faima ci sa demonstreze ca exista tehnici prin care totul se poate obtine in mod "magic" si apartin in acelasi timp de domeniul stiintei.

View Postabancor, on 11 decembrie 2017 - 09:16, said:

De pe wiki:
Ăą€ŸBrown does not claim to possess any supernatural powers and his acts are often designed to expose the methods of those who do, such as faith healers and mediums. In his performances he often expresses that his magic tricks are achieved through purely psychological means.Ăą€
Adică nu numai că nu susține că ar avea puteri supranaturale, ci dimpotrivă, face ceea ce face și ca o dovadă Ăźmpotriva celor ce se dau paranormali. Numerele lui sĂźnt bazate pe iluzionism și psihologie.
Intr-adevar oamenii care nu cunosc cred ca magia e de domeniul sf fara sa realizeze ca defapt magia se bazeaza pe legi universale. Sa nu confundam niciodata magia facuta de un sarlatan, cu magia pe care o practica un initiat.

Edited by Destini, 11 December 2017 - 10:10.


#14
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostDestini, on 11 decembrie 2017 - 10:09, said:

Pentru ca ceea ce il intereseaza pe el ... sa demonstreze ca exista tehnici prin care totul se poate obtine in mod "magic" si apartin in acelasi timp de domeniul stiintei.
Nu sunt sigur ca am inteles: cum poate demonstra ca apartine de domeniul stiintei asta:

View PostDestini, on 11 decembrie 2017 - 08:10, said:

A reusit sa castige la loterie


#15
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostPlatonX, on 11 decembrie 2017 - 10:37, said:


Nu sunt sigur ca am inteles: cum poate demonstra ca apartine de domeniul stiintei asta:
El a aratat cum desi are un bilet pierzator poate sa influenteze subconstientul interlocutorului, in cazul de fata al doamnei care lucra la casa de pariuri astfel incat desi ea initial a vazut ca este pierzator a reusit sa ii induca faptul ca e castigator si sa faca sa ii fie inmanata suma de bani corespunzatoare acelui castig.

#16
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Magicienii astia...poate au prieteni spirituali numiti "desmond". Nu mai mica mi-a fost mirarea cand unul dintre ei a prezentat un demon la televiziunea nationala.

#17
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostCossta, on 11 decembrie 2017 - 11:04, said:

Magicienii astia...poate au prieteni spirituali numiti "desmond". Nu mai mica mi-a fost mirarea cand unul dintre ei a prezentat un demon la televiziunea nationala.
Stiu despre cine vorbesti, este acel magician care a spart un fel de sticla. Nu cred ca o fiinta spirituala atat de avansata precum un demon ar pierde timpul sa il ajute intr-o emisiune de televiziune. Mai degraba acel baiat stapaneste elementele intr-o oarecare masura.

#18
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostUgho, on 11 decembrie 2017 - 09:28, said:


Nici macar atat nu face, se bazeaza pe trucuri si spectatori platiti, cu alte cuvinte pe inselatorie.
Vorbesti doar ca sa te afli in treaba,  nu exista dovezi cum ca ar fi vorba de inselatorie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate