Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Cenzura pe social media

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
594 replies to this topic

#235
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postvio69a, on 13 decembrie 2017 - 12:51, said:

Tocmai mi-ai aratat ca nu intelegi nici una nici alta
Riiiight! Dublu standard much? :rolleyes:

View Post86-APP, on 13 decembrie 2017 - 18:46, said:

Le poti trimite o scrisoare , cu acelasi apelativ , apoi vei afla motivul , daca tot postezi inteligent !?
Din pacate tu nu postezi la fel de inteligent! :D
De ce as vrea sa aflu MOTIVUL pentru care s-ar simti jigniti daca n-am nici un dubiu ca APELATIVUL li se potriveste manusa?? ;)

#236
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postgarett, on 13 decembrie 2017 - 11:40, said:

Tocmai ai demontat întreg procesul de la Nurnberg! Posted Image

Oare realizeaza la ce te referi?

Si mai tarziu l-au agatat pe Adolf inainte sa citeasca argumentele doamnei.

Asa cevaaa!

#237
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Mihail Neamțu

Marile corporații care prelucrează informațiile personale a miliarde de oameni suferă de partizanat politic.

Vă dau o singură cifră. La două luni după alegerile din SUA (2016), pe rețeaua Twitter erau 12.000 mesaje care cereau moartea lui Trump. Sunt enunțuri care au rămas liniștite pe această platformă.

Cu toate acestea, corporația Twitter pozează în actor neutru.

Îi mai crede cineva?

#238
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,688
  • Înscris: 09.05.2008

View PostChriss_Summer, on 10 decembrie 2017 - 23:30, said:

Si ce mai astepti mataluta?  Redeschiderea santierelor de munca fortata si reedeucare?
Ideea nu e rea deloc.

View Postandreic, on 10 decembrie 2017 - 23:56, said:

Poate oamenii aia vor doar respect si sa nu fie hartuiti... stii cum e, nu fac parte din libertati injuriile si jignirile, extremismele gratuite samd.
Poate ca oamenii aia ar trebui sa invete ce inseamna RESPONSABIL.
Si LIBERTATEA DE EXPRIMARE.

#239
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postfuturist, on 19 decembrie 2017 - 12:19, said:

Poate ca oamenii aia ar trebui sa invete ce inseamna RESPONSABIL.
Si LIBERTATEA DE EXPRIMARE.
Iote cine o face pe zenzibilul, ala care improasca in crestini cat poate el...
Lasssaaaaaa-lllll in... in... lasa-l.Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by grrrrr, 19 December 2017 - 12:32.


#240
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 03:18, said:

Cu toate acestea, corporația Twitter pozează în actor neutru.

Îi mai crede cineva?
Culmea e ca s-ar putea sa fie chiar neutrii, daca pui in balanta articolele din ambele tabere:

Twitter's Famous Racist Problem

Earlier this week, Twitter did not seem to be creating less contention. Leslie Jones, a star of the new Ghostbusters remake, found herself the target of hate and abuse on the service. Anonymous Twitter users barraged Jones, who is black, with vicious tweets insulting her and comparing her to apes and gorillas. Milo Yiannopoulos, the technology editor of the website Breitbart who tweets under the handle @nero, incited some of the abuse. He also shared images of tweets that looked like they had come from Jones’s account but were in fact made up.
Jones started by blocking the accounts abusing her, but—after they kept coming—she posted screenshots to publicize the harassment she was receiving, according to New York Magazine. She also repeatedly denied writing the fictitious tweets. The abuse continued for hours. By the end of the night, Jones announced she was leaving Twitter.
..
Mass campaigns of abuse and harassment have posed a problem for Twitter for years. When Robin Williams died in 2014, anonymous accounts sent tweets to his daughter’s account with images of dead bodies. She was forced to abandon the service. In December of that year, the company updated some of its user policies to try and handle the issue. It did not succeed, and while it has occasionally talked about the importance of tamping down mass-harassment campaigns, they have continued more or less unabated.

Twitter Has A Harassment Problem In India, And Targets Say The Company Isn’t Doing Much To Fix It

A #gamergate Harassment Sampler
This contains harassment, verbal abuse, discussion of rape, threats of both physical and sexual violence, and bigotry of all sorts

Zoe Quinn: '#Gamergate has ruined my life. But I won't quit'
Video games developer Zoe Quinn has been trolled to such an extent that she hasn't been home in six months. Here, she tells Radhika Sanghani why it's spurred her on to fight for 'marginalised nerd communities'
Almost every day, for the past six months, Zoe Quinn has received rape and death threats.
She gets called a bitch, a c*** and worse.
Every few hours, someone tries to hack into her online accounts. She gets messages from people saying they’re outside her house.

ADL Task Force Issues Report Detailing Widespread Anti-Semitic Harassment of Journalists on Twitter During 2016 Campaign

Sa spuna Neamtu si de-astea ca sa ne facem o parere corecta daca twitter e echilibrat sau nu..

Asta e "hate culture".. promovata la nivel inalt, deci..

Edited by Cris007, 19 December 2017 - 12:53.


#241
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,688
  • Înscris: 09.05.2008

View PostCris007, on 11 decembrie 2017 - 10:44, said:

...organizeaza campanii de spam de pe 4chan astfel incat sa fie suspendate conturi si sa faca viata celor cu care nu sunt de-acord un calvar, in unele cazuri ajungandu-se pana la sucicidul victimei. Asta mi se pare intr-adevar ceva demn de remarcat si neobisnuit.
Normal.
Cat de tampit poti sa fi sa-ti iei glanda pentru niste bitzi?!
Exact! Atat de tampit.
Let them die!!!!

#242
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
Vezi? Deci de ce ne plangem ca e hartuit si i se ureaza sa moara lui Trump daca chiar aici pe forum se afirma acelasi lucru despre alte victime ale hartuirii?!
Neamtu e doar un superficial care habar n-are de realitatile 'razboaielor digitale'.

#243
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostCris007, on 19 decembrie 2017 - 12:51, said:

Twitter's Famous Racist Problem

Asta e "hate culture".. promovata la nivel inalt, deci..
Hate culture e contra-balansata de luptatorii pt. justitie sociala. Matale lasi sa se inteleaga ca intreaga sfera virtuala Twitter e dominata de rasisti.
Nimic mai fals.
Caz recent:
http://www.telegraph...icture-branded/
Antoine Griezmann deletes 'blacked up' fancy dress picture after being branded racist
Antoine Griezmann caused a storm on Twitter after posting - and then deleting - a picture of himself blacked up like an American basketball player from the 1980s.

[ https://m0.joe.co.uk/wp-content/uploads/2017/12/17211216/Screen-Shot-2017-12-17-at-20.35.27.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

- Antoine Griezmann is officially cancelled. In the year 2017 you have no excuse for blackface. A skin colour isn't a costume. At this point it's just blissful ignorance and I hope he doesn't get selected to play for the national team next summer.

- Griezmann isn’t racist but he is very stupid lmaooo

- Griezmann is a complete moron. Cannot get over how stupid and ignorant he is

- Worth taking a moment to consider Antoine Griezmann tweeted this mad, deeply offensive rubbish more than half an hour ago and hasn't deleted it. Yer wild eijit.

Exemple de tweets.
Dupa cum vezi, luptatorii pt. justitie sociala sunt la fel de isterici si injuriosi. Acum cer eliminarea lui din echipa nationala.

#244
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View PostMi_Rebelle, on 19 decembrie 2017 - 16:10, said:

Hate culture e contra-balansata de luptatorii pt. justitie sociala. Matale lasi sa se inteleaga ca intreaga sfera virtuala Twitter e dominata de rasisti.
Nimic mai fals.


Nimic mai falsa e prezumtia matale, fiindca nu esti atenta la discutie si la ce am raspuns.
Colega catalina1 a citat pe cineva care credea ca balanta e inclinata spre stanga, eu am adus nenumarate exemple care arata hate-spech-ul, trolling-ul, amenintarile din partea alt-right. Tu ai citt doar atat, fara sa te mai intereseze postarea la care raspundem.
Concluzia mea a fost ca situatia defapt e balansata pe twitter, nu cum sustine Neamtu. Toata lumea uraste pe toata lumea. Happy now?

Edited by Cris007, 19 December 2017 - 16:27.


#245
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Cred ca a venit momentul sa facem un topic în care sa ne explici ce e aia alt right.

#246
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostCris007, on 19 decembrie 2017 - 16:25, said:

Colega catalina1 a citat pe cineva care credea ca balanta e inclinata spre stanga,
Si avea perfecta dreptate. Multe conturi ale unor membrii alt-right au fost suspendate. Conturi de stangisti sau militanti black lives matter, niciunul, niciodata.
Nu e neaparat vina managementului Twitter, nu cred ca-si doresc cenzura, insa legislatorii aplica presiune pe ei:
Twitter faces pressure from lawmakers to combat ‘racism and bigotry’

View PostCris007, on 19 decembrie 2017 - 16:25, said:

Concluzia mea a fost ca situatia defapt e balansata pe twitter, nu cum sustine Neamtu. Toata lumea uraste pe toata lumea. Happy now?
Pai e minciuna, situatia nu e balansata, sigur ca patriotii PEGIDA dispretuiesc militantii multikiki si vice-versa, insa patriotii se trezesc adesea cu conturi suspendate sau mesaje sterse. Inca n-am vazut vreun activist BLM sau ANTIFA cu cont suspendat.

Dar ma rog, eu nu acuz Twitter, asa cum ziceam, legislativul vrea ca Twitter sa combata "rasismul si bigotismul".

#247
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View PostMi_Rebelle, on 19 decembrie 2017 - 16:36, said:

Si avea perfecta dreptate. Multe conturi ale unor membrii alt-right au fost suspendate. Conturi de stangisti sau militanti black lives matter, niciunul, niciodata.
Nu e neaparat vina managementului Twitter, nu cred ca-si doresc cenzura, insa legislatorii aplica presiune pe ei:
Twitter faces pressure from lawmakers to combat ‘racism and bigotry’
Rasismul, antisemitismul sunt legiferate si interzise de lege. Asa e regulamentul, cum avem si noi aici pe forum.
Mai totdeauna aia care sunt sanctionati fiindca incalca regulamentul o sa se planga ca e "conspiratie" impotriva lor.
Asa si Neamtu, i se pare ca rasisti si antisemitii sunt banati mai des decat restul fiindca, ce sa vezi, exista o legislatie care-i priveste in mod direct.
Alt-right-ul uraste SJWs dar sincer, cum ai vrea sa sune legislatia impotriva SJW? Aia prin definitie lupta pentru "dreptate sociala", cum ar suna legislatia imptriva SJW? "Este interzisa cautarea justitiei, persoanele care cauta justitie sociala vor fi scoase in afara legii"?

Quote

Pai e minciuna, situatia nu e balansata, sigur ca patriotii PEGIDA dispretuiesc militantii multikiki si vice-versa, insa patriotii se trezesc adesea cu conturi suspendate sau mesaje sterse. Inca n-am vazut vreun activist BLM sau ANTIFA cu cont suspendat.
Cum sa nu fie:
https://www.vice.com...te-supremacists
https://www.dailydot...krang-t-nelson/

Deci dupa cum vezi si conturi leftiste ANTIFA sunt suspendate, si conturi de white-supremacisti, rasisti, etc.


Insa lasand lumea asta patetica a hate-speech-ului internaut din care unii spera sa mai stoarca un subiect care sa serveasca discursului (eu il simpatizez pe Neamtu, mai putin faptul ca e republican, dar in domeniul hate-speech-ului pe internet e la fel de amator ca un amic al meu mai in varsta care nu pricepea de ce i-a blocat contu Apple dupa ce a gresit parola de 5 ori) la care adera, mai important mi se pare cand pozitiile astea amatoricesti si superficiale sunt folosite de politicieni pentru a-si avansa agenda anti-democratica si populista.
Vezi in cazul nostru propaganda cu statul paralel si Soros pentru a valida ciopartirea legilor justitiei si vezi in cazul SUA aparitia in spatiul public unor astfel de discursuri:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0nMljE90rag?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ciudat cum niciodata Neamtu & co nu vad niciodata astfel de discursuri publice, dar in schimb sunt preocupati de numarul prea mare de conturi twitter banate pe extrema dreapta decat pe extrema stanga.
Mi-ar place sa-l aud pe colegul tomaso ce ar spune de discursul doamnei care cere ca angajatii FBI trebuie "not only be fired but taken out in handcuffs"

Edited by Cris007, 19 December 2017 - 17:18.


#248
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostCris007, on 19 decembrie 2017 - 17:10, said:

Rasismul, antisemitismul sunt legiferate si interzise de lege. Asa e regulamentul, cum avem si noi aici pe forum.
Aiureala, mai ales ca vorbim de o companie americana, si personaje ce traiesc in Murica.
Primul amendament nu permite aparitia unor legi care sa sanctioneze discursul rasist sau antisemit.

Free speech baby... :)

View PostCris007, on 19 decembrie 2017 - 17:10, said:

Aia prin definitie lupta pentru "dreptate sociala", cum ar suna legislatia imptriva SJW? "Este interzisa cautarea justitiei, persoanele care cauta justitie sociala vor fi scoase in afara legii"?
Cauta un penis...SJW cer linsarea, figurativ vorbing, a indivizilor care au comis o crima "morala". Am dat exemplul fotbalistului mai sus, vopsit in negru.
Au cerut suspendarea lui imediata din echipa nationala. Sa nu mai participe la niciun meci.
SJW vor sa distruga viata profesionala a cei pe care ii au in vizor. Nu merita actiune punitiva?

#249
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
SJW se bat cu alt-right si MSNM manipuleaza opinia publica
eu as chema kkkk si neoconii sa inceapa sa discute sa detensioneze situatia!
bah, vorbiti naiba romaneste si fara replici de Hi5

#250
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View PostMi_Rebelle, on 19 decembrie 2017 - 17:23, said:

Aiureala, mai ales ca vorbim de o companie americana, si personaje ce traiesc in Murica.
Primul amendament nu permite aparitia unor legi care sa sanctioneze discursul rasist sau antisemit.

Free speech baby... Posted Image
Nu pe platforma privata a firmelor. Acolo isi fac propriile reguli, suplimentare daca doresc.Ca si aici pe forum.
Esti liber sa faci alta platforma mail libera (si exista deja alternative) desigur.


Quote

SJW vor sa distruga viata profesionala a cei pe care ii au in vizor. Nu merita actiune punitiva?
Atata timp cat nu e hate speech... ghinion.

#251
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Mai devreme parca era despre lege, nu despre reglementările unei firme private.

Și cum sa nu fie hate speech exemplul dat de colega noastră? CUM?

Edited by catalina1, 19 December 2017 - 17:45.


#252
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postcatalina1, on 19 decembrie 2017 - 17:45, said:

Mai devreme parca era despre lege, nu despre reglementările unei firme private.

Și cum sa nu fie hate speech exemplul dat de colega noastră? CUM?
Cateodata stau si ma intreb daca nu cumva suntem suflete pereche... Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate