Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Counterpart (2018 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Fringe reloaded. Primul episod a fost acceptabil, ramane de vazut cum va evolua.

http://www.imdb.com/title/tt4643084/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xxbxo_NfvM0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postoctav727, on 10 decembrie 2017 - 14:18, said:

Fringe reloaded. Primul episod a fost acceptabil, ramane de vazut cum va evolua.

Da... Bine de stiut. Filmele astea cu universuri paralele, conspiratii, reptilieni, metamorfi.. chiar prind la public.

#3
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
am vazut primele 2 episoade, pare interesant.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View Postoctav727, on 10 decembrie 2017 - 14:18, said:

Fringe reloaded. Primul episod a fost acceptabil, ramane de vazut cum va evolua.
e departe rau de fringe....

#5
Psico

Psico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.01.2018
Am vazut toate cele 9 episoade pana acum si cred ca este un serial bun. Mai este doar un episod din acest sezon.

Este o combinatie buna intre un film de spionaj si unul SCI-FI. Cred ca J.K. Simmons merita ca toata lumea sa-i dea o sansa serialului. Rolul sau este impresionant.

Edited by Psico, 27 March 2018 - 14:50.


#6
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Conflict construit artificial, adică lumea B e decimată de un virus și dau vina pe cei din lumea A (motiv? mijloace?) așa că plănuiesc o cruntă răzbunare.

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
Asera,
Iau floricelele, asez fotoliul, potrivesc lumina .... si si ...
ep. 10 pe 1.04.2018......

#8
Psico

Psico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.01.2018

View Postarg, on 27 martie 2018 - 17:36, said:

Asera,
Iau floricelele, asez fotoliul, potrivesc lumina .... si si ...
ep. 10 pe 1.04.2018......


3 zile! :) Aveți idee ce se va întâmpla în episodul următor?

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
da, dar nu spunem

Spoiler

Edited by arg, 30 March 2018 - 13:44.


#10
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Am vazut azi primele 3 episoade --- place la mine. Un pic de sf, un pic de actiune -- merge.

#11
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 27.12.2016
Am devorat intreg sezonul. Excelent serial!

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
E ok serialul, mai mult style over substance. M-a impresionat imbinarea perfecta de SF cu restul genurilor, ceea ce nu reusesc multe seriale sa faca.

Dar povestea se degradeaza cu trecerea episoadelor, se ajunge la situatii improbabile. Si asa era la limita cu credibilitatea, singurul punct de acces intre lumi fiind acel tunel bine supravegheat. Deci discutiile despre spionaj si razboi erau comice, dar suportabile ca baza pentru restul actiunii.

A inceput sa se rupa firul in momentul in care ne-a fost aratat spionul, iar apoi s-a dezintegrat totul cand rezultatul atator episoade de planuri si crime a culminat in distrugerea intregii retele de infiltrati pentru a ucide un birou de oameni. Adica, nu-i puteau ucide dupa ce ieseau de la serviciu? Ce rost au avut armele automate? Ce rost a avut sa cresti niste copii de mici pentru asa ceva?

Meh. Dar a fost ok, actori buni si atmosfera interesanta. Plictisitor spre final. Ne arata un intreg episod despre gagica spion, poate ca sa-i intelegem motivatia? Si nu ca m-as plange de scenele de sex intre femei, dar povestea lui Baldwin trebuia redusa din momentul in care i-a murit copia, restul a fost in mare parte filler lent si inutil.

Ce se intampla in ultimul episod e oricum dezastru. Poate voiau initial sa faca o miniserie si s-au razgandit cand au vazut ca le merge, au modificat scenariul din mers.

[ https://media.giphy.com/media/l0HU4kJMXWHMRz4VG/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
dannyel2008

dannyel2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.09.2012

View PostMizu, on 08 aprilie 2018 - 02:34, said:

E ok serialul, mai mult style over substance. M-a impresionat imbinarea perfecta de SF cu restul genurilor, ceea ce nu reusesc multe seriale sa faca.

Dar povestea se degradeaza cu trecerea episoadelor, se ajunge la situatii improbabile. Si asa era la limita cu credibilitatea, singurul punct de acces intre lumi fiind acel tunel bine supravegheat. Deci discutiile despre spionaj si razboi erau comice, dar suportabile ca baza pentru restul actiunii.

A inceput sa se rupa firul in momentul in care ne-a fost aratat spionul, iar apoi s-a dezintegrat totul cand rezultatul atator episoade de planuri si crime a culminat in distrugerea intregii retele de infiltrati pentru a ucide un birou de oameni. Adica, nu-i puteau ucide dupa ce ieseau de la serviciu? Ce rost au avut armele automate? Ce rost a avut sa cresti niste copii de mici pentru asa ceva?

Meh. Dar a fost ok, actori buni si atmosfera interesanta. Plictisitor spre final. Ne arata un intreg episod despre gagica spion, poate ca sa-i intelegem motivatia? Si nu ca m-as plange de scenele de sex intre femei, dar povestea lui Baldwin trebuia redusa din momentul in care i-a murit copia, restul a fost in mare parte filler lent si inutil.

Ce se intampla in ultimul episod e oricum dezastru. Poate voiau initial sa faca o miniserie si s-au razgandit cand au vazut ca le merge, au modificat scenariul din mers.

[ https://media.giphy.com/media/l0HU4kJMXWHMRz4VG/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din ce am citit pe net primul sezonul a fost scris in intregime inainte sa inceapa sa filmeze vreun episod, iar cel de al doilea sezon a primit ok foarte devreme (pe la primul sau al doilea episod parca). Mie mi-a placut si astept sezonul 2. Cred ca pana atunci o sa mai iau o data tot serialul de la cap la coada, avand in vedere ca nu mai trebuie sa astept cate o saptamana pt un episod.

#14
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 05.01.2004
Sezonul doi pleaca foarte bine! Intriga ramane foarte bine gandita, e loc de manevra pentru intreg sezonul.

#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
a inceput? ca eu nu-l gasesc.

#16
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Episodul urmator (ep.6 - 21.01.2019) ar putea fi interesant:

Quote

The origins of the Crossing are revealed.


#17
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
S-a terminat si sezonul 2, care m-a prins mai tare, foarte captivant si misto regizat, apoi a fost anulat de curand de Starz.
Producatorii spera sa-l continue in alta parte. Totusi, nu mai vad cu ce sa continue. Desi l-au anulat practic dupa difuzarea lui, vedem ca in acest sezon toate itele au fost incheiate, toate misterele si istoria dezvaluite (poate prea deodata). Ar trebui sa vina cu o poveste noua, dar nu stiu cat farmec ar mai avea acum cand stim totul despre crossing, scindarea lumilor, organizatii, management, personaje, calculatoarele vechi.

#18
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Sună interesantă prezentarea ta privind sezonul 2 dar am fost atît de dezamăgit de primul sezon că am renunțat la el. Probabil sînt mai mulți ca mine și asta a dus la slaba audiență și anularea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate