Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Achizitionare sistem supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
danut19

danut19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.12.2017
Salut!Vreau sa imi achizitionez un sistem de supraveghere pentru exterior ,sa bata pot recunoaste fete noaptea de la vreo 10m.Am un buget de maxim 1000 de lei,as preferea sa aiba 4 camere. Am vazut doua sisteme : https://www.emag.ro/...0/pd/DWHKKHBBM/ sau https://www.spy-shop...20-1080p-s.html . Ce imi recomandati?

#2
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
In primul rand recomand sa nu cumperi asa ceva de pe Emag .
Iei legatura cu o firma specializata si ceri o oferta de pret pentru conditiile care le doresti .
Parerea mea ca e mai sigur asa .

#3
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017
Ia-l pe ala din al doilea link, ca trebuie sa-ti ramana bani si de HDD. Sa iei WD Purple, nu vreo balarie, ca o sa plangi dupa bani.

#4
danut19

danut19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.12.2017

View PostOnan_Barbaru, on 10 decembrie 2017 - 14:56, said:

Ia-l pe ala din al doilea link, ca trebuie sa-ti ramana bani si de HDD. Sa iei WD Purple, nu vreo balarie, ca o sa plangi dupa bani.
daca pun unul extern nu merge?

#5
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
in general camerele de supraveghere se incadreaza conform normelor aparatelor foto in grupa "wide angle". pe timp de noapte si la 10m, chiar si full hd daca este, nu cred ca poate surprinde recognoscibil  o fata umana.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdanut19, on 10 decembrie 2017 - 13:20, said:

Salut!Vreau sa imi achizitionez un sistem de supraveghere pentru exterior ,sa bata pot recunoaste fete noaptea de la vreo 10m.
Vei distinge cu greu fetele la camere obisnuite low budget. IR-ul rupe, reflecta face in toate felurile... daca vrei sa vezi fete clar noaptea trebuie camere performante.

View Postdanut19, on 10 decembrie 2017 - 15:21, said:

daca pun unul extern nu merge?
Nu e recomandabil. Un Seagate surveillance sau wd purple sata, sa tina viteza nu alta.

#7
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,272
  • Înscris: 27.10.2007
la banii astia nu gasesti sa recunosca fata. de fapt, camerele astea accesibile , noaptea sunt doar pentru intimidare, nu am vazut una sa poti recunoaste fata. da, daca il stii pe individ, il recunosti, dar pe orbeste, intra un necunoscut,  ii vezi fata pe IR si apoi il recunosti, nu prea am vazut.

SSD nu merita pt ca are un volum mic de stocare. ca sa recunosti fata trebuie sa salvezi FULL HD, asta genereaza un volum imens, si hardul se umple repede.

#8
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postandreic, on 10 decembrie 2017 - 16:42, said:

Vei distinge cu greu fetele la camere obisnuite low budget. IR-ul rupe, reflecta face in toate felurile... daca vrei sa vezi fete clar noaptea trebuie camere performante.


Nu e recomandabil. Un Seagate surveillance sau wd purple sata, sa tina viteza nu alta.
exemple? Cam ce camere mai exact? Sunt interesat de fix acelasi lucru.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate