Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Dark Web

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Cum pot sa navighez pe internetul ascuns/intunecat ? Am incercat ceva dar nu cred ca eram unde trebuie. Parea un browser cu o fereastra de lansare normala ( TOR parca se numea ). Necesita ceva formule de cautare mai atipice sau efectiv, ce ?

#2
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Dark Web-ul nu poate fi accesat de pe browsere normale,si nici de pe Google.ro,sunt anumite site-uri care te vor indruma,recomand Kali Linux intr-o masina virtuala + putina documentatie.

#3
wluf

wluf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 22.08.2017
ca sa gasesti ce pe dark web?

#4
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009
Da, se poate naviga si cu TOR.

#5
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
https://darkwebnews....ccess-dark-web/

#6
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postwluf, on 09 decembrie 2017 - 19:23, said:

ca sa gasesti ce pe dark web?
Are importanta? Poate vreo omu' niste virusi gratis.

Edited by YourFan, 09 December 2017 - 19:27.


#7
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostOpelAstra2002, on 09 decembrie 2017 - 19:10, said:

Cum pot sa navighez pe internetul ascuns/intunecat ? Am incercat ceva dar nu cred ca eram unde trebuie. Parea un browser cu o fereastra de lansare normala ( TOR parca se numea ). Necesita ceva formule de cautare mai atipice sau efectiv, ce ?
Tu nu te pricepi sa folosesti un forum si vrei sa intri in Dark Web?
Ai vazut si tu cate subiecte exista deja pe Forumul Softpedia pe aceasta tema? (plus ca mai exista si altele sub numele  Internetul ascuns etc) Mai trebuia si subiectul tau?

Edited by stlk, 09 December 2017 - 19:38.


#8
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Daca iti trebuie tutorialul three guys, one hummer ...Vezi ca se gaseste la liber pe un site...
Cu placere. :D

Edited by Erwin_Rommel, 09 December 2017 - 19:46.


#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
La cate topice sunt cu subiectul asta, incep sa cred ca nu exista asa ceva. Nimeni de pe forumul asta nu a confirmat ca a folosit asa ceva. Ori le-a fost frica sa incerce, ori pur si simplu nu exista.

#10
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Postmarga32, on 09 decembrie 2017 - 20:01, said:

La cate topice sunt cu subiectul asta, incep sa cred ca nu exista asa ceva. Nimeni de pe forumul asta nu a confirmat ca a folosit asa ceva. Ori le-a fost frica sa incerce, ori pur si simplu nu exista.
Ai dreptate, nu există, e o legendă...

Attached Files



#11
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View Poststlk, on 09 decembrie 2017 - 19:32, said:

Tu nu te pricepi sa folosesti un forum si vrei sa intri in Dark Web?
Ai vazut si tu cate subiecte exista deja pe Forumul Softpedia pe aceasta tema? (plus ca mai exista si altele sub numele  Internetul ascuns etc) Mai trebuia si subiectul tau?
De la un topik la altul trece ceva timp, perioada in care se pot schimba unele, plus ca pot aparea useri noi cu alte informatii poate mai utile. Sper sa nu ai o bila neagra din partea Softpedia pt descurajarea traficului pe site....

#12
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View Postmarga32, on 09 decembrie 2017 - 20:01, said:

La cate topice sunt cu subiectul asta, incep sa cred ca nu exista asa ceva. Nimeni de pe forumul asta nu a confirmat ca a folosit asa ceva. Ori le-a fost frica sa incerce, ori pur si simplu nu exista.
Am folosit de nenumarate ori, nu e cu nimic deosebit de internetul normal, exceptia fiind poate lipsa de content, browserele obisnuit nu fac crawl la chestile cu adevarat boring gen date academice de mari dimensiuni.
Cam asta gasesti acolo si desigur foarte mult pedo. Basca diverse farse cu hitmeni, vanzari de arme si alte tepe de gen, oameni care asteapta sa le cada fraierul in plasa si sa trimita fractiunea de bitcoin.
Am uitat sa spun...e cumplit de inceata conexiunea datorita acelui tunneling iar de multe ori acele situri sunt cazute, de asemenea nu exista un motor de cautare specializat pe indexarea siturilor onion, duck duck go e un motor de cautare normal care poate fi folosit de pe orice browser. Deci ca sa gasesti acolo ceva interesant trebuie sa stii ca pe timpuri, cu precizie adresa, sa fi invitat, etc.
Iar termenul corect e deep web, nu dark web care implica mai degraba comunitatiile de hacking s.a, etc... accesibile doar pe baza unei invitati, in genul unui tracker de torrent.
Daca stam si analizam la rece...inclusiv un tracker privat e tot dark web, deoarece fara o invitatie tu nu o sa poti niciodata vedea content-ul respectiv.

Edited by doxan, 09 December 2017 - 20:44.


#13
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postshogun1, on 09 decembrie 2017 - 20:08, said:

Ai dreptate, nu există, e o legendă...

periculos tare acel silkroad. nu o zic ironic, stiu ce se tranzactioneaza acolo.

#14
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Nu se mai tranzactioneaza nada, deoarece a fost inchis inca din anul 2015 iar Ulbricht o fost condamnat la inchisoare pe viata ( o decizie destul de discutabila totusi). Intre timp au aparut alte market-uri desigur, insa nimic de amploarea lui Silkroad.

Edited by doxan, 09 December 2017 - 20:50.


#15
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

View PostPetran_Marius, on 09 decembrie 2017 - 19:21, said:

Dark Web-ul nu poate fi accesat de pe browsere normale,si nici de pe Google.ro,sunt anumite site-uri care te vor indruma,recomand Kali Linux intr-o masina virtuala + putina documentatie.


Kali e pentru altceva, Tails rulat de pe stick este ce ai nevoie daca vrei sa te dai pe Dark cat de cat linistit. Si asta in proportie de 30% poate.



OpelAstraVRX2002BG1.3v6,

TOR Browser functioneaza cu linkuri cu extensia .onion pe care le gasesti pe Hidden Wiki.

#16
Maria0612

Maria0612

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.05.2017

View Postdoxan, on 09 decembrie 2017 - 20:30, said:

Am folosit de nenumarate ori, nu e cu nimic deosebit de internetul normal, exceptia fiind poate lipsa de content, browserele obisnuit nu fac crawl la chestile cu adevarat boring gen date academice de mari dimensiuni.
Cam asta gasesti acolo si desigur foarte mult pedo. Basca diverse farse cu hitmeni, vanzari de arme si alte tepe de gen, oameni care asteapta sa le cada fraierul in plasa si sa trimita fractiunea de bitcoin.
Am uitat sa spun...e cumplit de inceata conexiunea datorita acelui tunneling iar de multe ori acele situri sunt cazute, de asemenea nu exista un motor de cautare specializat pe indexarea siturilor onion, duck duck go e un motor de cautare normal care poate fi folosit de pe orice browser. Deci ca sa gasesti acolo ceva interesant trebuie sa stii ca pe timpuri, cu precizie adresa, sa fi invitat, etc.
Iar termenul corect e deep web, nu dark web care implica mai degraba comunitatiile de hacking s.a, etc... accesibile doar pe baza unei invitati, in genul unui tracker de torrent.
Daca stam si analizam la rece...inclusiv un tracker privat e tot dark web, deoarece fara o invitatie tu nu o sa poti niciodata vedea content-ul respectiv.

Buna. Eu am mai intrat pe deep web, tot cu tor, dar nu am gasit nimic. Am ajuns pe hidden wiki si un site unde puteai inchiria un hacker. Aproape toate linkurile nu functioneaza. Poti sa-mi dai si mie  link-uri? Vreau sa vad si eu ce e pe acolo.

#17
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View PostTort, on 09 decembrie 2017 - 21:00, said:

Kali e pentru altceva, Tails rulat de pe stick este ce ai nevoie daca vrei sa te dai pe Dark cat de cat linistit. Si asta in proportie de 30% poate.



OpelAstraVRX2002BG1.3v6,

TOR Browser functioneaza cu linkuri cu extensia .onion pe care le gasesti pe Hidden Wiki.
Kali e pentru testat bresele de securitate, Tails vine incorporat cu Tor si are avantajul ca nu e vulnerabil la atacurile de tip cold boot. Oricum, intre timp sa stiti ca NSA a compromis inclusiv acest sistem care pana mai ieri parea impenetrabil, nimic nu mai e anonim, oricate VPN-uri ai folosi. Bratul lung al NSA e peste tot, e singura parte a guvernului care chiar asculta ce zici.

Edited by doxan, 09 December 2017 - 21:13.


#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postdoxan, on 09 decembrie 2017 - 21:13, said:

Bratul lung al NSA e peste tot, e singura parte a guvernului care chiar asculta ce zici.

Si ce anume iti poate face daca cauti acolo ? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate